Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Karjeras izglītības aktualitātes

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Jau 10. gadu pēc kārtas lielākais jauniešu karjeras portāls Latvijā Prakse.lv rīkoja projektu "Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa". Tā laikā studentiem, absolventiem un skolēniem bija iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai iepazītu lieliskākos darba devējus un iespējams, ka noskaidroja piemērotāko profesiju savas karjeras veidošanai. Ekskursijās jaunieši varēja doties no 10. līdz 14.aprīlim.
Arī Garozas pamatskolas 9. un 7.klase piedalījās Prakse.lv rīkotajā atvērto durvju nedēļā uzņēmumos. 9.klase apmeklēja Ādažu Čipsi ražotni Ādažos, jo klasē ir vairāki jaunieši, kurus interesē ar pārtikas produktu ražošanu saistītas profesijas nākotnē. Programmas ietvaros jaunieši uzzināja jaunu informāciju par "Orkla Confectionery & Snacks Latvija", kā top čipsi, kāds ir čipsu sortiments, ar ko ikdienā nodarbojas ražošanas vadītājs un kā notiek kartupeļu audzēšana, glabāšana un pārstrāde.
Savukārt 7.klases jauniešiem bija iespēja apskatīties, kā norit un tiek organizēta darba diena dažādu profesiju pārstāvjiem VAS Latvijas dzelzceļa uzņēmumā. Apmeklēja dispečeru centru un vēroja, kādas ierīces un vadības sistēmas izmanto vilcienu dispečeri vilcienu kustības organizēšanai. Bija iespēja apskatīt dzelzceļa mašīnu COMPELVAC vai drezīnu MPT-6, kā arī apsardzes operatīvo automašīnu (aprīkojumu), darbinieku ekipējumu. Vienreizēja iespēja bija nokļūt videonovērošanas un operatīvās vadības centrā. Redzēt, kā tiek organizēts darbs Šķirotavas stacijas šķirošanas parkā un šķirošanas uzkalnā manevru dispečera un šķirošanas uzkalna dežuranta vadībā. Apskatīja, kā notiek dīzeļlokomotīvju remonts, kā notiek modernizācijas process, kā arī dīzeļlokomotīvju ekipēšana un degvielas uzglabāšana. Nokļuva ķīmiski tehniskā un mērījumu laboratorijā, vēroja kā strādā 3D printers. Trenažieris, kas imitē vilces līdzekļa vadītāja vadības pults darbību. Tas ļauj mašīnista palīgiem gūt praktiskas iemaņas un pieredzi, gatavojoties pārcelties mašīnista amatā.

cipsi LatvDZ

 


enu diena 15 febr

Ēnu diena 2017.gadā norisināsies 15.februārī un pieteikties vakancēm skolēni var no 16.janvāra
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuras laikā jaunieši apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem, jo karjeras izglītības programmas Ēnu diena 2017 norisē ir veiktas izmaiņas.

ĒNU DIENAS NOLIKUMS 2017

Vairāk informācijas: www.enudiena.lv

 


 

NOVEMBRIS

Tā kā mums ļoti patika radio dīdžeja Aleksandra Tuguševa stāstījums par viņa darba ikdienu, nolēmām par to pārliecināties paši un radio CapitalFM ļoti laipni mūs uzņēma pie sevis ciemos. Paprāvs Ozolnieku vidusskolas jauniešu pulciņš kādā piektdienas pēcpusdienās devāmies uz Rīgu, uz CapitalFM. Tas bija vienreizēji aizraujoši un ļoti interesanti. Kā arī sapratām, ka tas nav nemaz tik viegli kā likās. Mums izrādīja visu studiju, radio dīdžeja darba vietu, ierakstu telpas un pat deva iespēju iemēģināt pašiem, pārbaudīt savas prasmes reklāmas klipa izveidē. Jaunieši kopīgiem spēkiem ierakstīja divus novēlējumus Ziemassvētkos. Tas bija īsts pārbaudījums pareizrakstībai, dikcijai - vārdu pareizai izrunai, ar visiem pareiziem uzsvariem un pauzēm. Negāja nemaz tik raiti, sārtiem vaigiem un protams, ar smaidu sejā jaunieši atgriezās no ierakstu telpām. Patika mums ĻOTI!
LIELS paldies radio Capital FM un dīdžejam Aleksandram Tuguševam par viesmīlību. Kas zin, varbūt arī starp mums ir kāds topošais radio dīdžejs!
 

Savukārt Salgales pamatskolā pie devītajiem ciemojās Reinis Kristiāns Širokovs - personības izaugsmes treneris
Ar jauniešiem Reinis runāja par to, ka arī viņš viņu vecumā nezināju ko darīt, un tieši šī paša iemesla pēc Reinis sāka iesaistīties pēc iespējas vairāk dažādos pasākumos, gan kā brīvprātīgais, gan kā dalībnieks. Daudz ceļoja un saprata, ka var dzīvot dažādi, ka nav visiem viens dzīves scenārijs. Saprata to, ka viss ir atkarīgs no viņa paša un ne no viena cita. Padalījās ar skolas pieredzi, ka skolā ar mācībām arī viņam nav gājis viegli, bet šodien jaunietis uzskata, ka tieši tāpēc, ka jau skolas laikā viņš sācis interesēties par lietām, kas varētu patikt, vai arī nepatikt, šobrīd Reinis ir laimīgs un dzīvo tā, kā viņam patīk. Jaunieši bija ieinteresēti un motivēti kalt paši savus nākotnes plānus.

 


 

 awardiesi 29 nov

29.novembrī Ozolnieku vidusskolas pirmie Awardieši piedalījās Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijā 10. gadadienas svinībās, goda viesu Viņa Karaliskās Augstības Veseksas grāfa un Viņas Ekselences Dr. Vairas Vīķes-Freibergas klātbūtnē. Līdzīgi kā citviet pasaulē, vakar tika pasniegti zelta apbalvojumi The Duke of Edinburgh's International Award tiem jauniešiem, kas sasnieguši savus individuālos programmas Award zelta līmeņa izvirzītos mērķus. Arī mēs, Ozolnieku vidusskolas pirmie AWARDieši, esam lepni par saviem vienaudžiem, kas jau ir paveikuši tik lielu darbu sevis pilnveidošanā un ceram, ka AWARD jauniešu pulks Ozolniekos nākotnē tikai kuplos un arī mūsējie mērķi viens pēc otra tiks īstenoti.
Foto: Ilmārs Znotiņš (Edinburgas hercoga starptautisko zelta apbalvojumu pasniegšana Melngalvju namā 29.novembrī.)

 


 

OKTOBRIS

Šogad Karjeras nedēļas tēma ir "ES BŪŠU darba tirgū"
7.oktobrī piedalījās visu Ozolnieku novada pamatskolu devītās klases, un tas notika Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā. Šai karjeras dienā vienkopus tika pulcinātas vairākas izglītības iestādes, kā piemēram, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledža, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, BJMK Rokskola un NBS Rekrutēšanas un atlases centrs un protams arī Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola.
Puiši ieklausījās NBS Rekrutēšanas un atlases centra sabiedrisko attiecību speciālista Anda Ābelītes stāstījumā par izaicinājumiem un iespējām militārajā karjerā, bet meitenes piedalījās PRAKTISKAJĀ SEMINĀRĀ – DARBNĪCĀ "Es būšu darba tirgū" kur brīnišķīgu treneru Gintas Salmiņas un Zanes Veinbergas pavadījumā izspēlēja karjeras spēli "Stāstu stāstiem izstāstīju" par karjeru un personīgo pilnveidi, mana vērtība darba tirgū.
Karjeras nedēļas turpinājumā pie Ozolnieku vidusskolas 12.klases viesojās Prakse.lv portāla pārstāvis, kas pastāstīja visu par un ap šo portālu un tā noderīgumu jauniešiem.
Ozolnieku vidusskolas devīto klašu puiši mājturības stundu laikā apmeklēja Mārupes Metālmeistars ražotnes, bet pie meitenēm ciemojās "Rozītes konditoreja", un kopā cepot ābolkūku un tika uzklausīts arī viņas karjeras izaugsmes stāsts.
Ozolnieku vidusskolā vienlaikus ar KARJERAS nedēļu norisinājās arī UNESCO nedēļa, kas noslēdzās vienā kopīgā pasākumā ar sarunu par dzīvi, karjeru un personības izaugsmi ar koru virsdiriģentu un skolēnu dziesmu un deju svētku virsvadītāju Gintu Ceplenieku.
Arī novada pamatskolu aktivitātes bija ne mazāk interesantas. Tika apskatīts Jelgavas Ūdens, ūdens attīrīšanas un dzeramā ūdens stacijas, kā arī skolā viesojās spilgta un daudzpusīga personība, cilvēks – orķestris Everita Pāne – kinologs, suņu fotogrāfs, labdarības akciju organizators, takšu portāla un Skipera studijas autore. Kā jau kārtīgā darba tirgū tika pārbaudītas arī skolēnu prasmes radošumā, valodu zināšanas, tehniskais redzējums un uzmanības noturīgums jeb dinamiskums. Skolēni izpaudās būvējot no spageti un maršmelou, lokot lidmašīnas pēc tehniskajiem zīmējumiem, dejojot un vingrinot prātus gan angliski, gan latviski.
Paralēli tam visam šogad brīnišķīga sadarbība karjeras nedēļas ietvaros ir izveidojusies arī ar novada jauniešu centriem. Pie mums Ozolniekos jau viesojās dziedātājs, TV šovu vadītājs, aktieris Roberto Meloni, radio dīdžejs Aleksandrs Tuguševs un Raimonds Elbakjans, Ghetto Games vadītājs.

 


 

30.septembris - atvērto durvju diena valsts pārvaldes institūcijās

Ozolnieku vidusskolas jaunieši no 12.klases apmeklēja Veselības ministriju, kur iezīmējās pirmie, iespējams, nākotnes iedīgļi kādam topošam Veselības ministram.
Atvērto durvju dienā Veselības ministrijā tika piedāvāta informatīva lekcija, kurā stāstīja par to, kā ministrija realizē veselīga dzīves veida iniciatīvas sabiedrībā skolu jauniešiem (veselīgs uzturs, izvairīšanās no dažādām atkarību izraisošām vielām u.c.)

Kā arī viens apņēmīgs Ozolnieku vidusskolas 8.klases skolēns, kurš arī nopietni nodarbojas ar sportu, apmeklēja Izglītības un zinātnes ministriju , kur bija iespējams tikties ar šī gada olimpiešiem. Iedvesmojošs un motivējošs pasākums.

Šogad ĒNU DIENA norisinajās 10. februārī, šis pasākums Latvijā notiek jau 15. gadu.

Arī Ozolnieku novada skolu jaunieši, jau stipri kuplākā skaitā, šogad šo dienu izvēlējušies pavadīt kopā ar kādu sev interesējošas profesijas pārstāvi. Kopumā ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1044 ēnu devēji no visas Latvijas, piedāvājot 7491 vakanci. Ļoti liels prieks, ka augusi arī mūsu skolu skolēnu interese par ĒNU DIENU. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas bija skolas ne tikai no Rīgas, bet arī no Jelgavas, Daugavpils un citām Latvijas pilsētām. Visvairāk šogad ēnotāju bijis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Taču es ļoti ceru, ka nākotnē starp šīm skolām varētu ierindoties arī kāda Ozolnieku novada skola.
Šogad mūsu jaunieši ēnojuši ļoti daudz un dažu profesiju pārstāvjus, kā piemēram, radio diktorus, žurnālistus, IT speciālistus, NBS Aviācijas eskadriļas pārstāvjus, fizioterapeitus, reiterterapeitus, ārstus un citus medicīnas pārstāvjus, juristus, policijas inspektorus, banķierus, ēdināšanas jomas profesionāļus un protams, arī mākslas un radošo profesiju pārstāvjus. Mūsu jaunieši Ēnu dienas ietvaros ieskatījās arī LR Saeimas darba ikdienā un par ko man vislielākais prieks, arī mūsu pašu novada Domes pārstāvju darbā.
Brīnišķīgu iespēju šogad piedāvāja arī Jelgavas Tehnikums. Jaunieši varēja apmeklēt un ēnot ne tikai kādu no skolotājiem, bet arī Jelgavas Tehnikuma izglītojamos, lai labāk izprastu profesionālās izglītības sistēmu.
Šogad ĒNU DIENĀ piedalījās arī mazāko klašu izglītojamie, pie kuriem šai dienā „ēnojamais" - kādas profesijas pārstāvis ieradās skoliņā un iepazīstināja mazos ķiparus ar savas profesijas niansēm uz vietas klasītē. Starp šādiem profesiju pārstāvjiem bija gan banku darbinieki, gan jūrnieki, gan koučinga speciāliste, gan ainavu arhitekts un citi profesiju pārstāvji. Ozolnieku viduskolā ēnu dienā notika arī „Profesiju gadatirdziņš" izglītojamiem no 5. līdz 7. klasei. Profesiju gadatirdziņā piedalījās sešu profesiju pārstāvji – pārtikas un dzērienu tehnologs, kosmetologs, fotogrāfs, veterinārārsts, IT speciālists un automehāniķis. Izglītojamiem tika dots uzdevums aizpildīt darba lapas par divu profesiju pārstāvjiem.

Izstade skola

 

 

 

Darba devēj, kļūsti par Ēnu devēju!
Dod iespēju kādam jaunietim iepazīt savu sapņu profesiju Ēnu dienā! Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Šogad skolēnu un darba devēju tikšanās - 10.februārī.

Junior Achievement Latvija aicina reģistrēt uzņēmumu, organizāciju, iestāžu vakances portālā www.enudiena.lv līdz 22.janvārim!

12484771 1073426826025423 6720137109896863415 o

Iespēja kārtot centralizētos eksāmenus augstskolās!

Personām, kas jau ir ieguvušas vidējo izglītību, bet vēlas kārtot centralizētos eksāmenus, ir iespēja pieteikties 2015./2016.mācību gada centralizēto eksāmenu kārtošanai:
1. Latvijas Universitātē www.lu.lv/par/strukt/studiju-centri/pmc/centralizetie-eksameni/
2. Rīgas Tehniskā universitātēwww.rtu.lv/content/view/12645/2506/lang,lv/
3. Daugavpils Universitātē
4. Liepājas Universitātē www.liepu.lv/lv/jaunumi/2119/liepu-sakusies-pieteiksanas-centralizeto-eksamenu-kartosanai
5. Vidzemes Augstskolā http://ztc.va.lv/?lang=lv&id=123

Centralizētajam svešvalodas (angļu, franču, krievu, vācu) eksāmenam var pieteikties līdz 1.februārim, bet pārējiem centralizētajiem eksāmeniem – ne vēlāk kā 6 nedēļas pirms eksāmena norises dienas. Eksāmenu norise augstskolās tiek organizēta vienlaicīgi ar eksāmenu norisi skolās pēc vienotas pārbaudījumu norises kārtības.
Minētā iespēja ir maksas pakalpojums saskaņā ar attiecīgās augstskolas noteiktu cenrādi.

No 18. janvāra studētgribētāji aicināti pieteikties studijām 1. līmeņa profesionālajā studiju programmā "Būvniecība", ko piedāvā LLU Lauku inženieru fakultāte.

Reflektantiem nepieciešama iepriekšējā vispārējā vidējā izglītība vai profesionālā vidējā izglītība. Dokumentu pieņemšana notiks no 18. janvāra līdz 29. janvārim Lauku inženieru fakultātē, Jelgavā, Akadēmijas ielā 19, 205.kabinetā (no plkst. 8.30 līdz 17.00). Studijas tiks organizētas sesiju veidā un sāksies 22. februārī. Plašāka informācija: 29586012, 20202256.

Plašāka informācija: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=13257

Ziemas uzņemšana augstskolās!

Augstskolas un koledžas nu jau tradicionāli uzņem studentus ne tikai rudenī, bet arī ziemā. NIID.lv līdz 2015. gada 1. decembrim apkopotā informācija liecina, ka ziemas uzņemšanu plāno 40 augstākās izglītības iestādes (ieskaitot filiāles) kopumā 216 programmās.

  • 59 pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas;
  • 67 bakalaura programmas;
  • 16 augstākās profesionālās izglītības programmas;
  • 60 maģistrantūras programmas;
  • 2 profesionālās studiju programmas pēc pamatstudijām;
  • 12 doktorantūras programmas.
Vairāk informācijas --> http://www.niid.lv/ziemas_augstaka

5.11.2015.
Karjeras nedēļa Ozolniekos
Jau ceturto gadu pēc kārtas Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm organizē pasākumu "Karjeras nedēļa". Arī mēs Ozolnieku novada skolās vairāk kā ikdienā akcentējām Karjeras tēmu. Šogad uzsvars tika likts uz profesiju iepazīšanu radošā veidā, un karjeras nedēļas moto bija "Atver profesijas durvis".

Teteles un Salgales pamatskolu devītās klases skolēni Karjeras nedēlas ietvaros apmeklēja Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu, kā arī Jelgavas Tehnikumu, kas ļoti patīkami pārsteidza ne tikai izglītojamos, bet arī pedagogus. Savukārt Ozolnieku vidusskolas abas devītās klases devās eksursijā uz Rīgas Amatniecības vidusskolu.

Garozas pamastskolā ciemos bija ieradušās pašu absolventes, kas tagad mācās Jelgavas Amatu vidusskolā. Savukārt, Salgales pamatskolu apciemoja profesionāls fotogrāfs no Jelgavas - Ruslans Antropovs un iepazīstināja jauniešus ar savas profesijas niansēm. Ozolniekos pie vidusskolniekiem viesojās LKA Latvijas Kultūras koledžas reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītājs Arno Marnics, kurš pastāstīja jauniešiem ne tikai par Koledžas piedāvājumu, bet arī iepazīstināja ar augstākās izglītības struktūru kopumā, lai veidotu pilnīgāku priekšstatu par jauniešu karjeras iespējām un tālāko izaugsmi. Vidusskolnieki, kurus interesē izglītība ārzemēs, karjeras nedēļu iesāka jau ar izstādes "Days of International Education" ("Starptautiskās izglītības dienas") apmeklējumu, kas notika 10.oktobrī viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā.

Karjeras nedēļas laikā netika aizmirsts arī par jaunākajiem izglītojamiem. Pamatskolās ciemojās arī vecāki un stāstīja par savu profesionālo pieredzi, caur klasēm kā vējš izskrēja arī karjeras konsultansts, atstādams pa kādai darba lapai aiz sevis. Pie Ozolnieku vidusskolas mazajiem (1.-2. klases) viesojās konditoru profesijas pārstāvji no Jelgavas Amatu vidusskolas, starp kuriem bija arī Ozolnieku vidusskolas izglītojamā vecāks, kas kopā ar bērniem pildīja saldos groziņu un pastāstīja daudz jauna par šo interesanto profesiju, bet jau pie nedaudz lielākiem (3.-4.klase) bija ieradušies studenti no LLU Meža fakultātes, studentu biedrības „Šalkone". Pašu rokām tika izgatavots papīrs, atpazītas meža putnu balsis, un, protams, iepazīta iespējamo profesiju dažādība mežā, bet pats galvenais - tika iegūti daudz jauni draugi. Tāda lūk bija karjeras nedēļa Ozolniekos!

09.06.2015.
Karjeras konsultācijas skolēniem

16. jūnijā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs 9. un 12. klašu skolēnus uz bezmaksas grupu karjeras konsultācijām.

Šajā laikā aktualizējas jautājums "Ko darīt tālāk?". Tas ir grūts un atbildīgs lēmums. Eksāmeni, uztraukums, draugi, lielā atbildības sajūta var radīt vēl lielāku apjukumu un neziņu. Lai lēmums nebūtu pieņemts steigā un nepārdomāti, piedāvājam jauniešiem pārliecināties par savu nākotnes plānu īstenošanas iespējām grupu karjeras konsultācijās.
Konsultācija 9. klašu skolēniem notiks pl. 10:00, bet 12. klašu skolēniem - 14:00.

Pieteikšanās pa tālruni: 29543600, 63012163 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Iespējams saņemt arī individuālas karjeras konsultācijas.

Informācija sagatavota
Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā

20.05.2015.
Ozolnieku vidusskolā plkst. 18:30 vecākiem bezmaksas seminārs par vecāku atbalstu bērna karjeras veidošanā!

bezmsemvec3

Ānes jauniešu centrā, plkst 16:00 vieslekcija jauniešiem "ES un MANA karjera"

Lektors - Jānis Pāvulēns.

Paldies jauniešiem, kas nekad neatsaka ar savām IT prasmēm plakātu izgatavošanā!

karjeras izgl

 

Ozolnieku novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo ievēlēts Latvijas Jaunatnes padomes valdē
09.03.2015.

6. martā Rīgā norisinājās Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) kongress, kura laikā notika jaunās valdes locekļu vēlēšanas. Latvijas Jaunatnes padomes valdes sastāvā tika ievēlēts arī Ozolnieku novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo.

Latvijas Jaunatnes padome dibināta 1992.gadā, un tās galvenā darbības joma ir jauniešu interešu aizstāvība nacionālā un starptautiskā līmenī, ar mērķi uzlabot jauniešu dzīves līmeni Latvijā.

Ozolnieku novada karjeras izglītības speciālistei Santai Tuhermai kopā ar Ozolnieku vidusskolas skolēnu domes prezidenti Līvu Sloku bija tas gods piedalīties šajā kongresā kā viesiem, un būt pirmajām, kuras sveica Ozolnieku novada jaunatnes lietu speciālistu Eināru Ervīnu Deribo kā jauno Latvijas Jaunatnes padomes valdes locekli.

Novēlam, lai Eināram neaptrūkstas spēka un apņēmības piedalīties šajā starpinstitucionālajā sadarbībā jaunatnes politikas veidošanā, tādējādi veicinot arī Ozolnieku novada jauniešu politisko līdzdalību!

Apsveicam!


ljp

16.02.2015.
No 13. februāra Ozolnieku novadā pieejams jauns metodisks līdzeklis karjeras konsultēšanā - "Karjeras kompass".

„Karjeras kompass" metodiku izstrādāja CINOP Euroguidance The Netherlands, ar Euroguidance Latvia atbalstu tā ir adaptēta Latvijas karjeras speciālistu vajadzībām. Metodiskais līdzeklis izveidots, balstoties uz pētījumiem un darba pieredzi. Tas ir paredzēts kā praktisks instruments karjeras konsultantiem izglītības jomā, tāpēc īpaši uzsvērta karjeras attīstība un problemātiskie jautājumi tieši pusaudžu un jaunības posmā.

Karjeras kompass ir izveidots, kā viena no konsultēšanas palīgmetodēm, taču to var lietot arī kā galveno karjeras konsultēšanas metodi gan individuālajās, gan grupu konsultācijās. Tā ir gana aktīva un iedarbīga metode, kas liek klientam un konsultantam aktīvi mijiedarboties, izmantojot Karjeras kompasu, kas ir attēlots uz t.s. Karjeras paklāja.

19 08 2014 paklajs 2x2m 1


13.01.2015.
Pirmdien, 12. janvārī tiek atvērta Ēnu devēju - uzņēmumu, organizāciju, iestāžu - vakanču reģistrācija šī gada Ēnu dienai, kas notiks jau pēc mēneša - 11. februārī un, ko tradicionāli organizē praktiskās biznesa izglītības biedrība Junior Achievement -Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija). Ēnu diena 2015 tiek organizēta sadarbībā ar naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmumu LatRosTrans, aicinot jauniešu iepazīties ar dažādām inženierzinātņu profesijām, kurās patlaban jau vērojams darbinieku trūkums.

Vairāk informācijas: http://enudiena.lv/jaunumi/sakas-enu-deveju-registracija

Aicinām arī Ozolnieku uzņēmējus un organizācijas pieteikt dalību JA-YE Latvija praktiskas karjeras izglītības programmā Ēnu diena. Mēs priecāsimies par katru jaunu vakanci, ko piedāvās mūsu vietējie uzņēmēji. Mūsu mērķis ir "iedzīvināt" ēnu dienas pasākumu Ozolnieku novadā. Un iespējams, ka portālā piedāvātās papildiespējas būs interesantas arī pašiem Ozonieku novada uzņēmumiem un organizācijām. Uz tikšanos Ēnu dienā!

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūnijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
2
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs