Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ekoskola

  A- A A+ Drukāt lapu  
 
 
 
Bitites eko kodekss




Ekoskolas logol

 
VIDES NOVĒRTĒJUMS
PII "Bitīte" atrodas Ozolnieku novadā Brankās. Gan pati PII teritorija, gan tās apkārtne ir dabas apskauta. No vienas puses iestādes teritoriju apskauj parks, bet no otras puses ražīgs ābeļdārzs. Aptuveni 300m no iestādes teritorijas ir upe Iecava, bet līdz tās krastam ar kājām ir jāiet aptuveni 800 m. Mežs ir aptuveni 300 m no iestādes teritorijas.
Jau daudzu gadu garumā ir izveidojusies tradīcija rīkot ābolu ražas talku un lapu grābšanas talku, jeb "Grābeklīša" svētki. Katru gadu izlaiduma grupa dāvina iestādei jaunus stādus- ābeles, bumbieres, ķiršus, ceriņus. Tie izdaiļo apkārtni un nes savu vērtīgo stāstu par cilvēkiem, kas šeit ir mācījušies.
Visas Latvijas lielajā talkas dienā piedalās iestādes audzēkņi, viņu vecāki, brāļi un māsas kā arī visi iestādes darbinieki. Tiek uzkopta, gan iestādes teritorija, gan teritorijai piesaistītais ābeļdārzs, gan arī tuvākā apkārtne. Talkas dalībnieki tiek cienāti ar tēju un pīrāgiem, kā arī talkas izskaņā tiek nobaudīta uz ugunskura vārīta zupa. Ābeļdārzā bieži notiek ikdienas nodarbības, ārpus nodarbību pasākumi, radošās darbnīcas un pat vecāku sapulces. Lai ābeļdārza vide kļūtu sakoptāka un videi draudzīgāka ir piesaistīti ES līdzekļi tā labiekārtošanai. Šobrīd tiek izstrādāts projekts par vizuālo noformējumu.
Izglītojamie kopā ar skolotājām, gan arī iesaistot vecākus iekopj mazdārziņus. Tāpat arī grupas telpās tiek sēti un stādīti dažādi dārzeņi, ziedi un pat diedzēti graudi un audzēta labība.
Iestādes teritorijā ir četras nojumes, kur arī nokrišņu gadījumā, izglītojamie var pavadīt laiku ārā un apgūt zināšanas dažādās jomās. Rotaļu laukumā ir izbruģēti daudz mazi celiņi, pa kuriem ļoti aktīvi izglītojamie braukā ar riteņiem, skrejriteņiem un pat skrituļslidām.
PII "Bitītes" skolotāji , izglītojamie un viņu vecāki ir ļoti iecienījuši svētkus svinēt ārā, tādēļ tādi svētki kā "Mātes diena", "Sportiskā tēvu diena", "Ziemas sporta spēles", "Lieldienas", "Lāčplēša diena" tiek svinēti ārā, iestādes teritorijā. Par godu Lāčplēša dienai izglītojamie kopā ar skolotājām un vecākiem dodas lāpu gājienā pa tuvāko apkārtni.
Arī grupu telpās mācību līdzekļi un dažādas spēles, interjera priekšmeti ir pēc iespējas videi draudzīgāki, rotaļlietas lielākoties ir izgatavotas no koka, mantu uzglabāšanai tiek izmantoti pīti grozi. Nodarbībās izglītojamie darbojas ar mālu, sāls mīklu un konditorejas mīklu. Nodarbībās izglītojamie mācās gatavot ēst un pat vārīt ievārījumu no iestādes teritorijā salasītajiem āboliem.
 
 
 
Bitite kodekss
 
 
 
 
Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" programmā Ekoskola sākot ar 2015. gada 1. septembri. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide iestādē. Lai iekļautos šajā programmā PII "Bitīte" ir jāīsteno septiņi elementi: 1. Eko-padome. 2. Iestādes vides pārskats. 3. Iestādes vides rīcības plāns. 4. Pārraudzīšana un izvērtēšana. 5. Sasaiste ar mācību procesu. 6. Iestādes un sabiedrības iesaistīšana. 7. Vides kodekss. Otrs Ekoskolu programmas būtisks pamats ir koncentrēts darbs ar aktuālu vides tematiku jeb darbs Ekoskolu tematiskajās grupās. Katru gadu Ekoskolu programmā iesaistītajai Iestādei, tai skaitā PII "Bitīte" ir jāizvēlas kāds no tematiem, ar kuru visa gada garumā tiek strādāts pastiprināti, mēģinot attiecīgās vides problemātikas apzināšanā un problēmu risinājumu meklējumos iesaistīt iespējami plašāku skolas un sabiedrības daļu. Latvijā skolas katru gadu var izvēlēties savu galveno tēmu. Šobrīd Latvijā ekoskolas var izvēlēties šādas tēmas: 1. Atkritumi. 2. Enerģija. 3. Ūdens. 4. Transports. 5. Veselīgs dzīvesveids. 6. Skolas apkārtne. 7. Klimata izmaiņas. 8. Meži.
Līdz šim PII "Bitīte" ir iesaistījusies arī vairākos aktivitāšu posmos, kas nodrošina kvalitatīvu zināšanu sniegšanu izglītojamajiem un ikvienam sabiedrības loceklim. Kā aktuālākie projekti: Cūkmena detektīvi, Lielās augu medības, Energodetektīvi. Paralēli šiem projektiem mācību gadā ietvaros tiek realizētas āra nodarbības, dabas materiālu izmantošana mācību procesa un citas. "Mēs domājam zaļi".

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūnijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
2
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs