Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Aktualitātes

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 

Ar veselīgu dzīvesveidu pret gripu
Šobrīd, kad gripa tuvojas straujiem soļiem, aktuāli ir gripas profilakses pasākumi ikdienā gan mājās, gan pirmskolas izglītības iestādēs.
Gripa ir akūta infekcijas slimība, kas izplatās ar gaisa pilieniem. Tie izplatās inficētai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī ar rokām aizskarot priekšmetus, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Gripas izsaucējs ir vīruss, kas atšķiras no citiem vīrusiem ar savu mainīgo dabu. Uz tā ārējā apvalka atrodas antigēni, kuri katru gadu ir citādākā kombinācijā. Vīruss izdzīvo uz priekšmetiem no dažām stundām līdz 10 dienām, bet iekštelpu gaisā vīruss var saglabāties no 2-10 stundām.
Tāpēc pirmsskolas izglītības iestādē,,Pūcīte" ikdienā un šobrīd, vīrusu laikā vēl cītīgāk, tiek ievēroti telpu tīrīšanas, dezinfekcijas un vēdināšanas pasākumi. PII ,,Pūcīte" mācām bērnus, ka nevajadzētu ar nemazgātām rokām aizskart ne tikai muti, bet arī degunu un acis, jo tā iespējams infekciju ,,ieberzēt" organismā. Pedagogi bērniem atgādina, ka klepojot un šķaudot muti nepieciešams aizsegt.
Ikdienā PII ,,Pūcīte" rosinām bērnus ievērot personīgo higiēnu, aicinot biežāk mazgāt rokas, no trīs gadu vecuma tīrīt zobiņus un tā labāk pašiem rūpēties par savu veselību ikdienā. Lai zobu tīrīšana būtu pareiza, PII "Pūcīte" audzēkņus apciemoja un ar nodarbību izglītoja profesionāla mutes un zobu higiēnas speciāliste. Bērniem tika demonstrēta arī mācību multfilma ,,Man ir tīri zobi".
Bērnu vecākiem grupās regulāri tiek izvietota aktuāla informācija par slimību profilakses pasākumiem, piemēram, šobrīd par gripu. Katrai grupai ir izstrādāts telpu vēdināšanas plāns. Vīrusu saslimšanu laikā tiek nodrošināta grupu telpu kvarcošana. Arī mājās, ja bērns bieži netiek svaigā gaisā, ir ieteicams labi izvēdināt dzīvojamās telpas.
Šobrīd ļoti svarīga ir organisma imunitātes stiprināšana, kā arī kompleksa sava un bērnu dzīvesveida un aktivitāšu izvērtēšana. Galvenais ir pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, tai skaitā, pietiekama šķidruma uzņemšana. Nepieciešams ievērot personīgo higiēnu. Ļoti svarīgas ir aktivitātes svaigā gaisā. Vēlams izvairīties no lielas ļaužu burzmas. Gripas laikā centīsimies bērnus pasargāt no lielveikalu un masu pasākumu apmeklēšanas. Uzturoties svaigā gaisā, nepieciešams saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un plānotajām aktivitātēm. PII,,Pūcīte" bērni svaigā gaisā uzturas katru dienu, izvērtējot laika apstākļus. Šajā mācību gadā iestādē ir uzstādīts drēbju žāvēšanas skapis, līdz ar to ārā saslapināto bērnu apģērbu ir iespējams ātrāk izžāvēt.
Neaizmirsīsim dabas veltes un „tautas līdzekļus" cīņā ar vīrusiem. Visai ģimenei šajā periodā regulāri vajadzētu lietot ķiplokus, kas satur vairāk nekā 400 vielu, kas ir vērtīgas cilvēka veselībai. Ķiploki ir lielisks B1, B2, B6 vitamīna un mangāna, selēna un germānija avots. C vitamīna ķiplokos ir vairāk nekā apelsīnos un greipfrūtos. Dažas sasmalcinātas ķiploku daiviņas izdala ļoti daudz fitoncīdu, kas ievērojami mazina iekaisuma procesus, spēcina organisma aizsargspējas pret infekcijas slimībām. Tāpēc aicinu vecākus dot bērniem līdzi ķiplokus uz pirmskolu, droši var darināt arī ķiploku krelles. Skolotājas noteikti Jūsu atnestajiem ķiplokiem atradīs vajadzīgo pielietojumu. Pie ļoti zemām gaisa temperatūrām pastaigām jābūt īsākām un biežākām, piemēram, pastaigas vienas stundas garumā, ieteicams aizstāt ar divām pusstundas garām pastaigām. Nevajag aizmirst joku, kur daudz patiesības: ,,Smieklos daudz C vitamīna..." Tāpēc ģimenēm viennozīmīgi iesaku fiziskās aktivitātes svaigā gaisā pārvērst par ziemas prieku baudīšanu kopā ar bērniem- pikošanos, braukšanu ar ragaviņām, slēpošanu, sniega kaujām. Tas papildus fiziskām aktivitātēm noteikti uzlabos arī omu un pie viena veselību visai ģimenei.
Efektīvs veids, kā izvairīties no gripas, ir vakcinācija – vēl pirms gripas epidēmija sākusies. Pasaules Veselības organizācija apkopo datus, kādi gripas vīrusa apakštipi bijuši aktīvi iepriekšējā ziemā un kādi varētu nākt nākamajā gadā. Saskaņā ar pētījumu rezultātiem un zinātniski pamatotām prognozēm tiek savlaicīgi izstrādātas vakcīnas konkrētai gripas sezonai. Līdz šim vakcīna saturēja tikai A un B vīrusu, līdz ar to ne vienmēr bija ļoti efektīva, bet no šā gada pieejama četru komponentu gripas vakcīna, kas sevī ietver vairāk gripas vīrusa serotipus, līdz ar to efektivitāte ir daudz augstāka. Es ieteiktu laikus padomāt par iespēju vakcinēties, kas var pasargāt no vīrusa saslimšanas, bet, ja tomēr vīrusu saķersim, tad ļaus to pārslimot vieglākā formā un ātrāk atveseļoties ar lielāku varbūtību iztikt bez smagām komplikācijām. Par vakcināciju pret gripu konsultējieties ar savu ģimenes ārstu!

Olita Neretniece, PII "Pūcīte" medmāsa


Mūsu mīļajai Latvijai 100!
PII "Pūcīte" saime visu pirmssvētku nedēļu cītīgi gatavojās Latvijas simtgadei: bērni kopā ar skolotājām apmeklēja Jelgavu, gan lai noliktu ziedus pie Latvijas pirmā prezidenta J.Čakstes pieminekļa, gan lai piedalītos radošajās darbnīcās Trīsvienības tornī, kā arī lai iepazītu Jelgavas pili un Mītavas tiltu. Caur šīm mācību ekskursijām stiprinājām bērnos patriotisko audzināšanu, kā arī apguvām dažādas prasmes.
Šajā nedēļā ar iestādes bibliotēkas atklāšanu noslēdzās akcija "Pūcītes 100 bērnu grāmatas Latvijas simtgadē". Gribam teikt lielu paldies mūsu audzēkņu ģimenēm un darbiniekiem par atbalstu akcijā - mērķis – 100 grāmatas iestādes bibliotēkai - ir sasniegts! Skaistā un jaukā atklāšanas pasākumā bērni minēja mīklas, iepazina grāmatas tapšanu no sendienām līdz mūsdienām, kā arī dziedāja dziesmu par grāmatu un lasīšanu. Svinīgi pārgriežot lenti, bibliotēka tika atvērta saviem lasītājiem – mūsu iestādes audzēkņiem un darbiniekiem.
Nedēļas vidū pēcpusdienā pulcinājām vecākus, lai kopīgi svinētu valsts svētkus, gan godinot valsts himnu, gan vērojot videoprojekciju uz sienas – bērnu un darbinieku sveicienu Latvijai simtgadē, gan iededzot svecītes un vienoti sastājoties apkārt iestādei un padodot viens otram lukturīti kā gaismas, siltuma un tautas stipruma simbolu. Saules mūžu Latvijai!
Nedēļas izskaņā visi saposušies tikāmies zālē uz svētku koncertu, kurā gan dziedājām, gan dejojām un cildinājām mūsu mīļo Latviju! Pēc bērnu ierosmēm, katra grupa gatavoja kūku Latvijai simtgadē, ar kuru, kā ierasts iestādei nozīmīgos svētkos, visi mielojāmies kopīgā svētku launagā iestādes zālē. Vēlam visiem – daudz laimes, stipruma, prieka, veselības un mīlestības Latvijas simtgadē!
Tev dzīvot mūžam, Latvija,
Tu tēvzeme, mums Dieva dotā!
Lai latvju tauta apvienotā
Aug spēkā, slavā, daiļumā!
/V.Plūdonis/

Ozolnieku novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Pūcīte" vadītāja Jolanta Kupriša

PUCITE VALSTS SV PUCITE VALSTS SV1 PUCITE VALSTS SV2 PUCITE VALSTS SV3

 

PII "Pūcīte" ar labām domām dara labus darbus
Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau desmito gadu oktobra vidū organizē akciju "Labo darbu nedēļa", kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Šogad arī PII "Pūcīte" nolēma iesaistīties šajā akcijā, kas veicina bērnos izpratni par līdzcilvēku darbu Ozolnieku novadā, kā arī tiek izkopti tādi dzīvē nozīmīgi tikumi kā atbildība, centība, laipnība un līdzcietība.
"Labo darbu nedēļas" ietvaros grupa "Rasas bērni" palīdzēja sagrābt lapas pie Melioratoru akmens, izpelnoties sirsnīgu Paldies no sētnieces. Grupa "Ziedu bērni" devās uz "Veselības taku" lasīt atkritumus. Savukārt, grupa "Laimes bērni" parūpējās par tīrību un kārtību iestādes āra noliktavā, sakārtojot gan savas, gan pārējo grupu āra rotaļlietas, kā arī devās uz Ozolnieku bibliotēku, lai iepazītos ar tās iespējām, dāvinātu paštaisītu grāmatu un teiktu lielu Paldies par sadarbību!
Laura Pričina
PII "Pūcīte" vadītājas vietniece

LABIE D PUCITE LABIE D PUCITE1

 

Aktīvi un kustīgi pirmsskolnieki PII "Pūcīte"
Kā katru gadu, arī šogad PII "Pūcīte" pedagogi veidoja metodisko darbu skati. Šī gada tematika – āra teritorijas papildināšana un pilnveidošana āra aktivitātēm. Domājot par to, kā nodrošināt daudzveidīgākas nodarbības āra teritorijā, kolektīvs vienojās, ka katra skolotāja izveidos vismaz vienu spēli bērniem. Rezultātā skolotājas izveidoja un prezentēja kolēģēm daudz dažādas spēles – "desas", domino, golfs, "met pa bundžām", "sarkanie un zilie smaidiņi", "krāsas", apgleznoja bruģētos celiņus ar dažādām kustību veicinošām un matemātikas prasmes attīstošām aktivitātēm, izveidoja svarus, rāmīšus rokdarbiem no dabas materiāliem, mašīnu trasi uz galda, bērnu iepazīstināšanai ar ceļu satiksmes noteikumu pamatiem. Tika izveidota vieta braukšanai ar velosipēdiem un skrejriteņiem, uzzīmējot uz bruģa bultas divos virzienos un vienojoties par trases lietošanas un drošības noteikumiem ar bērniem.
Lepojamies ar mūsu skolotāju radošumu un azartu teritorijas labiekārtošanā, lai "Pūcītes" bērni varētu pavadīt laiku svaigā gaisā aktīvi, kustīgi un arī izzinoši!

pucite aktivitates pucite aktivitates1 pucite aktivitates2 pucite aktivitates4 pucite aktivitates5

Meža fakultātes studenti viesojas PII "Pūcīte"

Lai arī ikdienā par to neaizdomājamies, tomēr mūsu mijiedarbība ar dabu, mežu ir nesaraujama. Gaiss ko elpojam, daļa barības ko iegūstam, mēbeles, kuras izmantojam, papīrs, uz kura zīmējam – tas viss nāk no mežiem, kokiem. Mēs iestādē cenšamies vērst bērnu uzmanību uz likumsakarībām, kuras veido šo mijiedarbību - saudzīgu, pārdomātu attieksmi pret lietām mums apkārt, dzīvo dabu, atkritumu šķirošanu u.c. Iestādē veiksmīgi noslēgusies akcija par makulatūras vākšanu, kopā savākts 1500 kg, kā arī bateriju vākšanu, kopā savākts 100 kg. Paldies ģimenēm par atsaucību un līdzdalību.
Lai vairotu bērnu sajūtu par meža nozīmi mūsu dzīvēs, marta sākumā uzaicinājām ciemos LLU Meža fakultātes studentu biedrības "Šalkone" dalībniekus – Alvi Valpēteru, Kasparu Putnu, Kristiānu Klancbergu un Andri Neimani. Studenti iepazīstināja bērnus ar procesu, kā top papīrs, kā arī demonstrēja informatīvas īsfilmiņas par pasaules mežiem un to ietekmi uz cilvēci. Darbošanās bija aizraujoša, kompetencēs balstīta, izzinoša. Bija sarūpēts gardumiņš katram bērnam. Katra grupiņa procesa gaitā izveidoja divas loksnes otrreizējās pārstrādes, pašgatavota papīra.
Dzīvosim saudzīgi, empātiski, jo dzīvojot, katram pašam jāmācās un jāmācās turēt rokās (sirdī) kompasu, stūrējot gaismas un mīlestības virzienā.

PII "Pūcīte" apciemo SAC "Zemgale"

7. decembra viegli sniegotais rīts PII "Pūcīte" iesākās patīkami rosīgs, tāda bija arī visa iepriekšējā nedēļa. Vecāki, bērni un skolotājas grupu radošajās darbnīcās čakli darbojās, lai sarūpētu pārsteigumu Sociālās aprūpes centra "Zemgale" iemītniekiem – nelielu glīti iesaiņotu paciņu ar ģimeņu veidotu apsveikuma kartiņu. Ar saviļņojumu un nelielu uztraukumu sirdīs "Skoliņas bērni" grupas audzēkņi kopā ar skolotājām devās ciemos pie senioriem, lai dāvātu svētku sajūtu arī viņiem. Mūs sagaidīja skatītājiem pilna zāle, kas atbildības sajūtu tikai palielināja. Kad dziesmas, dejas un dzejas rindas izskanēja, bērni kopā ar skolotājām pasniedza dāvaniņas visiem skatītājiem. Tiem, kas nevarēja ierasties uz koncertu, rūķi dāvaniņas aiznesa uz istabiņām. Turpat zālē tika organizētas radošās darbnīcas. Egļu rotājumi tapa sirsnīgu sarunu gaisotnē, bērni ar prieku palīdzēja kādam, kuram bija nepieciešama palīdzība. Kāds sirmgalvis pievienojās darbnīcai, lai vienkārši parunātos un priecātos par rosīgo darbošanos. Bērni pašu gatavotos rotājumus labprāt uzdāvināja kādam no iemītniekiem. Pēc jaukās kopā būšanas sajutāmies gandarīti un pacilāti. Redzot otra prieku, saproti – bija tā vērts! Prieka sajūtai nevajag daudz! Vien nelielu uzmanības apliecinājumu! Darīsim viens otram labu, jo labais vairo labo!
Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

"Kārtība, kādā izglītības iestāde informē izglītojamo vecākus, pašvaldības vai valsts iestādes, ja izglītojamais bez attaisnojoša iemesla neapmeklē izglītības iestādi"

Par veselīgu dzīvesveidu PII "Pūcīte"

Veselība ir fiziska, garīga un sociāla labklājība, kas lielā mērā atkarīga no cilvēka dzīvesveida. Šodien Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, veselīgā dzīvesveida tendence kļūst arvien aktuālāka, tā popularitāte arvien pieaug.
Domājot par audzēkņu labsajūtu, PII "Pūcīte" tiek nodrošināta bērniem piemērota, droša vide, noteikts dienas ritms, vecumam atbilstošs uzturs, kā arī regulāras pastaigas svaigā gaisā un fiziskās aktivitātes. Rīts katrā grupā sākas ar rīta vingrošanu, kuru vada gan grupu skolotājas, gan sporta skolotāja un, piemēram, iestādes vecākajā grupā "Skoliņas bērni" rīta rosmi vada arī paši bērni.
Aktuālajā ziemas vīrusu laikā svarīgas ir pastaigas svaigā gaisā, tā ir dārziņa ikdienas neatņemama sastāvdaļa, protams, izvērtējot laikapstākļus. Aicinu arī vecākus katru dienu atlicināt kaut nedaudz laika pastaigām svaigā gaisā kopā ar bērnu. Mums visiem zināms, ka svaigs gaiss un kustības ne tikai stiprina ķermeni, bet arī nostiprina organisma aizsargspējas un nodrošina veselīgu miegu.
Rūpējoties par bērnu veselību, grupu telpas tiek vēdinātas pēc izstrādāta telpu vēdināšanas plāna, kā arī tiek nodrošināta grupu telpu kvarcošana. Arī mājās iesakām labi izvēdināt dzīvojamās telpas, sevišķi, ja gadījies saslimt. Visi zinām arī par tautas līdzekļa - ķiploka antibakteriālajām īpašībām. Dārziņā tie noder gan krellīšu veidā, gan izvietoti grupā.
Ikdienā "Pūcītē" mācām bērnus cītīgāk ievērot personīgo higiēnu, rosinot bērnus regulāri mazgāt rokas, no trīs gadu vecuma tīrīt zobiņus, rūpēties par savu veselību ikdienā. Bērnu izglītošanai tiek izmantotas arī mācību multfilmas, piemēram, "Man ir tīri zobi" un "Par Janča punci un tīrām rokām". Vecāku stendos regulāri tiek izvietota aktuāla informācija, piemēram, par profilaktiskajām potēm, par zobārsta apmeklējuma pieejamību bērnam, par gripas profilaksi u.c. aktuāliem jautājumiem.
Svarīgi bērnam uzturā katru dienu lietot svaigus augļus un dārzeņus. "Pūcītes" ēdinātājs bērnus ar augļiem nodrošina trīs reizes nedēļā. Bērni katru dienu ir nodrošināti ar svaigu pienu. Slāpju remdēšanai katrā grupā ir pieejams dzeramais ūdens. Ja bērns ir saslimis, mājās veseļojoties iesaku dot daudz dzert, tādējādi mazinot vīrusu vairošanos organismā. Bet svarīgāk par dienas ritma ievērošanu un pareizu uzturu, bērnam visvairāk nepieciešama harmonija ģimenē un vecāku rūpes, miers un mīlestība. Mīlēsim viens otru un būsim veseli!

PII "Pūcīte" medmāsa Olita Neretniece

Gada nogalē!

Pirmajā ziemas mēnesī "Pūcītes" mazajiem un lielajiem cilvēkiem tāpat, kā rūķīšiem ir čakli jāstrādā! Visiem kopā jāgatavo svētku rotājumi, jāsapoš "Pūcītes" māja, jāiepriecina tuvākie, jāiemācās dziesmas, dejas un rotaļas svētku koncertam, jārotā eglīte, jāiemācās dzejolis Ziemassvētku vecītim, un vēl, un vēl .... Tomēr neskatoties uz nogurumu, kas visus pārņem darba dienu vakaros, mēs esam gandarīti, jo nav lielākas laimes par to, kā būt veselam, varošam, darošam un dodošam.
Decembris atnācis ar baltām sniegpārslām un pirmo sniegavīru, ar degunā kniebēju salu un slideniem ceļiem, ar Ziemassvētku gaidīšanu un piparkūku smaržu, ar pārdomām par savu darbu...
Ikdienā esam aizņemti un steidzīgi, un ne tik bieži sanāk pateikt labus vārdus tiem, ar kuriem esam kopā. Pirms sagaidām Jauno gadu, vēlos izteikt pateicību ikviena bērna vecākam par uzticību mūsu iestādei. Ir liels prieks par mūsu kolektīva darba novērtējumu un Jūsu atbalstu ikdienā, par kritiku, ja tā ir pamatota, par spēju novērtēt un saskatīt labo.
"Pūcītē" īpaši vēlos pateikties darbiniekiem, kuru acis mirdz un domas ir tīras, kuru darbs raisās un sirds mīlestība silda katru bērnu, viņa vecākus un kolēģus.
Pateicos iestādes dibinātājam, Ozolnieku novada pašvaldībai, par atbalstu pedagogiem, kā arī par iespēju uzturēt iestādi labā materiāltehniskā nodrošinājumā.
Varbūt esam šeit, lai palīdzētu bērnam redzēt lietas citādi, iemācītu kaut ko savu, palīdzētu ieraudzīt iespējas, izvēles un ceļus?
Prieks ir starot un dalīties. Dalīties ar to, kas mums pieder, vienalga vai tā būtu doma vai sapnis, mīlestība vai siltums, labi padarīts darbs vai smaids un zināt, ka ir kāds, kas to saņem.
Lai mums vienmēr ir ko dot un vienmēr ir kāds kas to ņem!
Lai mums katram ir sava laime, gaišas domas, silta sirds, mierīgs prāts un acīs spoža dzirksts!

I.Kuzmina
PII "Pūcīte" vadītāja
Pucite Pucite f

 

Bērnu valodas un runas attīstība

Valoda nāk mums līdzi no bērnības ar mātes un tēva mīļumu, ar vecmāmiņas teikto pasaku un tautas dziesmu burvību. Tā ir saprotama, nomierinoša, labskanīga un daiļa, ja pareizi ir izrunāta ik skaņa, ik vārds.
Bērna attīstības gaitā valodas attīstībā ir vairākas valodas apguves pakāpes. Pašos pirmssākumos veidojas iemaņas dzimtās valodas skaņu izteikšanā un attīstās fonemātiskā uztvere (spēja atšķirt uztveramās skaņas). Tālāk bērns apgūst vārdu, veidojas vārdu krājums, priekšstati par teikuma veidošanos. Vēl tālāk tiek apgūta literārā valoda gan runas, gan rakstu formā.
Bērna runas attīstības pēctecības nodrošināšanā svarīga loma ir vecāku un pirmsskolas izglītības iestādes saskaņotai darbībai. Liela nozīme bērna runas un valodas attīstībā ir apstākļiem, kuros viņš aug un veidojas, kā arī paša bērna aktivitātei dažādos viņa darbības veidos.
Mūsu pirmsskolas izglītības iestādes „Pūcīte" skolotājas grupās izmanto dažādas rotaļu metodes runas un valodas attīstīšanai - pirkstiņrotaļas, muzikālās, dramatizācijas, lomu, radošās un kustību rotaļas. Grupas vide tiek papildināta ar daudzveidīgiem valodas materiāliem, kas brīvi pieejami bērniem, lai patstāvīgi darbotos attīstošajā vidē arī ārpusnodarbību laikā.
Bērni, kuri neizrunā skaņas, tās jauc vai aizstāj ar citām, apmeklē logopēda nodarbības. Nodarbības pie logopēda notiek individuāli un apakšgrupās - divi bērni. Tajās tiek vingrināta sejas muskulatūra, lūpas, mēle, veicot dažādus artikulācijas vingrinājumus. Nodarbībā ne vien iemāca izrunāt skaņu, bet arī sarunāties (veidot teikumus), tiek paplašināts vārdu krājums, apgūti gramatikas pamati, attīstīta fonemātiskā dzirde un uztvere, nostiprināts elpošanas un balss aparāts, kā arī veicināts domāšanas process. Tiek vingrināta arī pirkstu sīkā muskulatūra, kas ir tik svarīga valodas attīstībai.
Svarīga loma bērna valodas un runas attīstībā ir vecākiem. Ir jāsaprot, ka televizors, radio nevar aizstāt vecākus, tie nevar nodrošināt runājošu vidi, jo komunikācijā bērni uztver ne tikai skaņu, bet arī žestus, mīmiku, intonāciju, ļoti svarīgs ir acu kontakts. Bērns apgūst valodu, atdarinot pieaugušo. Tāpēc, mīļie vecāki, darbojieties kopā ar saviem bērniem! Lasiet savam bērnam priekšā pasakas, dzejoļus, dziediet kopā! Pārrunājiet to, ko darāt vai darīsiet! Pēc iespējas mazāk dodiet bērnam mobilo telefonu, jo īpaši tajā vecumā, kad runa tikai vēl attīstās. Pirksti slīd pa ekrānu, bet tos vajadzētu nodarbināt veidojot, zīmējot, lokot, līmējot un plēšot, griežot papīru, tādējādi stiprinot pirkstu sīko muskulatūru!
Ja ļoti vēlaties darboties ar savu mazo, bet jūtat, ka vajag speciālista ieteikumu, nāciet uz konsultāciju pie PII "Pūcīte" logopēdes, iepriekš piesakot savu vizīti. Varēsiet arī uzzināt, kā bērnam veicas logopēdijas nodarbībās. Lai mums visiem izdodas!

PII "Pūcīte" skolotāja-logopēde Irina Rutka

llogopede Pucite logopede Pucite

 

Mūzikas nozīme bērna attīstībā

Mūzika ir visaugstākā no visām mākslām, jo tā ir precīza miniatūra likumam, kas darbojas visā kosmosā- viss atrodas noteiktā ritmā. Mūzika ir labākais koncentrēšanās veids, jo mūzika, piesaistot dvēseli, notur prātu. Mūzika spēj dot enerģiju, entuziasmu, uzjundīt kaislības, saviļņot un spēcināt. Vislabāk ir dziedāt vai spēlēt mūziku katram pašam, bet arī mūzikas klausīšanās iespaido cilvēka ķermeni, prātu un dvēseli. Muzicēšana attīsta cilvēka intelektuālās spējas.
Bērnam pirmo mūzikas iespaidu sniedz mājās dzirdamā mūzika. Svarīgi dziedāt bērnam lēnas, mierīgas šūpuļdziesmas vai vecākiem mīļas dziesmas, tādējādi veidojot spēcīgu emocionālo saikni. Dziedot svarīgs ir acu kontakts un pieskārieni. Lielākam bērnam mūzika rosina ritmiskas kustības un vēlmi dejot. Nozīmīgs emociju izpausmes veids ir rotaļas ar dziedāšanu, kas sniedz prieku, veicina intelektuālo izaugsmi, veido bērnos sociālās prasmes. Mūsmājās, PII "Pūcīte", bērnus rosinām muzicēt ar vienkāršiem ritma rīkiem-kociņiem, akmentiņiem, kastaņiem, podziņām, grabulīšiem, pašdarinātiem skaņu rīkiem. 5-6 gadīgi bērni sāk interesēties un spēj spēlēt nopietnākus mūzikas instrumentus, tāpēc orķestra nodarbībās bērni apgūst metalafona un zvanu spēli. Sākam ar vienkāršu tautas dziesmu dziedāšanu un spēlēšanu, jo tas ir vistuvāk mūsu dvēselei un ir paaudzes vienojošs elements. Esam gandarīti, ka pabeidzot mūsu bērnudārzu, vairāki bērni turpina muzikāli izglītoties Ozolnieku mūzikas skolā.
Mūsdienu aktīvajā dzīves ritmā mazu bērnu skološana un audzināšana tiek uzticēta izglītības iestādēm, kur skolotāji savas zināšanas, prasmes un mīlestību dod bērniem. PII "Pūcīte" mūzikas nodarbības notiek 3 reizes nedēļā. Lepojamies, ka mūsu vidū ir pedagogi, kuri spēlē mūzikas instrumentus un var savas prasmes pielietot ikdienas darbā ar bērniem. Mūzikas skolotāja savās nodarbībās rosina bērnus dziedāt, spēlēties ar skaņām, muzicēt un ritmiski kustēties. Savukārt grupu skolotājas kopā ar bērniem apdzied ikdienas darbiņus un pirms miega dzied šūpuļdziesmas. Tomēr svarīgi arī mājās katru dienu atrast laiku, lai parunātos, paspēlētos un padziedātu. Nav nozīmes muzikālajam talantam, bet kopābūšanai un mīlestībai, ko sniedzam bērniem.

PII "Pūcīte" mūzikas skolotāja Indra Blumberga

Jaunais mācību gads PII “Pūcīte”

PII “Pūcīte” mājā jaunais mācību gads sācies ar lielu rosību – ir uzņemti jauni audzēkņi vecumā no pusotra gada “Rasas bērnu” un “Ziedu bērnu” grupās. Iesāktās bērnudārza gaitas turpina “Laimes bērni” un “Skoliņas bērni”. Katrā grupā par bērniem rūpējas trīs skolotājas. Šis darba modelis ļauj veiksmīgāk strādāt ar bērniem apakšgrupās, kā arī diferencēti.

Šajā mācību gadā iestādē ir izvirzītas sekojošas prioritātes: vērtībaudzināšana, rokas sagatavošana rakstītprasmei un vide. Gatavojoties Latvijas simtgadei un domājot par patriotisku un tikumisku cilvēku audzināšanu, akcents tiks likts uz nacionālo vērtību apzināšanu, latviskās dzīvesziņas izzināšanu caur gadskārtu svētkiem, kā arī tikumiskas izpratnes un rīcības izkopšanu, caur daiļdarbiem un ikdienas situācijām. Mācīsimies būt pieklājīgi, kā arī cienīt viens otru. Visās grupās pakāpeniski tiek apgūta pašapkalpošanās ēdienreizēs, kas paredz galda uzklāšanu, ēdiena uzlikšanu, trauku novākšanu, savas galda vietas nokopšanu. Kopā ar bērniem tiek gatavoti dažādi ēdieni un spiestas sulas. Visas iepriekšminētās prasmes stiprina bērna patstāvību, pašapziņu, kā arī veicina rokas un pirkstu attīstību. Bērniem pieejamo grupas vidi papildināsim ar daudzveidīgiem bērna patstāvību un vispusīgu attīstību veicinošiem materiāliem, kas tieši un netieši sagatavo bērna roku rakstītprasmei.

Ikdienā “Pūcītes” mājā, realizējot mūzikas programmu, tiek daudz dziedāts, ne tikai papildu mūzikas nodarbībā, bet arī gulēt ejot un darot ikdienišķus darbiņus, piemēram, kārtojot istabu, mazgājot rokas. Šajā mācību gadā “Skoliņas bērniem” tiek piedāvāta arī interešu izglītība “Orķestris”. Šajās nodarbībās bērni apgūst ritmizēšanas un mūzikas spēlēšanas prasmes. Bērnu brīvai darbībai grupās un arī iestādes gaitenī ir pieejami dažādi vienkārši un pašgatavoti skaņu instrumenti.

Šovasar skolotājas pilnveidoja savas profesionālās zināšanas un prasmes apmeklējot kursus “Iekļaujošās izglītības aspekti darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem”. Oktobra sākumā plānots pieredzes apmaiņas brauciens uz Cēsīm. Veiksmīgākai bērna attīstībai iestādē tiek nodrošināts arī logopēda, izglītības psihologa un speciālā pedagoga atbalsts.

Bērnu vispusīgai attīstībai iestāde šogad piedāvā sekojošu interešu izglītību: angļu valoda, orķestris, māksla, tautas dejas, māla veidošana. Interešu izglītība pieejama “Skoliņas bērnu” un “Laimes bērnu” grupu audzēkņiem.

Ar jaukiem svētkiem grupu ietvaros ir aizsācies jaunais mācību gads, kopā pulcinot vecākus gan Zinību dienā, Tēvu dienā, kopīgā vingrošanā Eiropas sporta nedēļas ietvaros un arī Miķeļdienas tirdziņā. Priekšā daudz interesantu un aizraujošu kopīgu piedzīvojumu visa mācību gada laikā, tādēļ visiem novēlam labu veselību, saticību un mīlestību kopā augot un pilnveidojoties!

PII “Pūcīte” izglītības metodiķe Jolanta Kupriša

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūnijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
2
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs