Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ānes bibliotēka

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

  

       

Celtnieku iela 12b, Āne,
Cenu pagasts, Ozolnieku novads,
LV-3043
Tālrunis  63055605 
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.ozolnieki.lv

Vadītāja Jevgēnija Noreiko

Nolikums

Lietošanas noteikumi

draugiem ikona  facebook ikona

 e-katalogs

Jaunākās grāmatas

Darba laiks

Pirmdien 08.00 - 17.00
Otrdien 08.00 - 17.00
Trešdien metodiskā diena

Ceturtdien

08.00 - 19.00
Piektdien 08.00 - 13.00
Sestdien slēgts
Svētdien slēgts

 Pusdienas pārtraukums 12.00 - 12.45, izņemot piektdienu.

Interešu klubiņi

Datorapmācības senioriem un darba meklētājiem otrdienās
plkst.10.00 un
pēc pieprasījuma
bibliotekāre Jevgēnija
Adīšanas klubiņš kopā ar Liliju Salmiņu
ceturtdienās
plkst.16.30
 

Bibliotēkā pieejams dators, internets, iespējams izdrukāt materiālus ar lāzerprinteri.

Maksas pakalpojumi

 

 

Pakalpojuma veids
Daudzums
Cena (EUR)
Kopēšana
 

 

Melnbalts A4
A4

 0,06 (vienpusēji)
0,10 (divpusēji)

Melnbalts A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildīijums A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums
A4

0,50

Krāsains pilns lapas aizpildījums
A4

0,75

Datorizdruka
 

 

Melnbalts A4

0,06 (vienpusēji)
1,10 (divpusēji)

Melnbalts
A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildījums
A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums A4 0,50
Krāsians pilns lapasa aizpildījums A4 0,75
Pasūtīšana SBA kārtā  

Pasta izdevumi 

     

Bibliotēkas darba rādītāji

   2013. 2014.  2015.
2016.
2017.
Lasītāju skaits 263   269 271
282
300
Apmeklējumu skaits  6814  6813 5402
5512
5085
Izsniegtie iespieddarbi  5882  6143 6251
6990
7086
Grāmatu fonds  5805  6044 6042
6346
6269


Ānes bibliotēka ir viena no četrām Ozolnieku novada bibliotēkām. Bibliotēka 1962.gadā tika dibināta kā celtniecības keramikas rūpnīcas „Spartaks" arodbiedrības bibliotēka, jau vēsturiski pildīja kultūras un izglītības nesēja funkcijas.

No 2008.gada Ānes bibliotēka atrodas Ānes Kultūras nama telpās. Apmeklētājiem tiek piedāvātas vizuāli nodalītas zonas – abonements, grāmatu krātuve, neliels bērnu stūrītis, lasītava un piecas datoru izmantošanas vietas.

Ar esošo grāmatu krājumu un aprīkojumu Ānes bibliotēka apkalpo Ānes ciema un Teteles iedzīvotājus. Turpinās grāmatu rekataloģizācija, tādējādi tiek pārbaudīts un izvērtēts viss esošais bibliotēkas fonds un tā atbilstība šodienas prasībām.

Sniedz informāciju iedzīvotājiem, kā arī organizē brīvā laika pavadīšanu bibliotēkā.

Ānes bibliotēkas 2017.gada darba pārskats

Ānes biblotēkas 2016.gada darba pārskats

Ānes bibliotēkas 20014.gada darba pārskats

Ānes bibliotēkas 2013.gada darba pārskats

 
Galerijas

Natālijas Kosinkas zīmējumu personālizstāde "Varavīksnes pasaka"
No 3. līdz 28.decembrim Ānes bibliotēkā apskatāma Natālijas Kosinkas zīmējumu personālizstāde "Varavīksnes pasaka".
Natālijas Kosinskas dzīves stāsts: dzimusi 1968. gada 7. novembrī Jelgavā. Speciālitāte - trikotāžas ražošanas tehnologs.
Par zīmēšanu interesēties jau sāka skolas gados, kad zīmēšanas stundā skolotājs lika uzzīmēt kaut ko brīvā stilā - uz papīra lapas ar krāsainiem zīmuļiem tapa ornaments.
Natālijas daudzi zīmējumi veltīti konkrētam notikumam vai cilvēkam, tāpēc katram darbam ir savs nosaukums. Pateicoties māksliniekam G.Krutojam, bija iespēja ar saviem darbiem piedalīties izstādēs Rīgā. Visu zīmējumu pamatā ir autores fantāzija, tāpēc darbi rodas nepārtraukti.
Natālijas dzīves kredo: Mīlestība glābs pasauli.

varaviksnes pasaka

 

28.maijā Ānes bibliotēku apmeklēja „Taurenīšu" grupas bērni kopā ar skolotājām. Šoreiz tikšanās tēma – "Putni". Bērni pēc putnu balsīm mēģināja tos atminēt.
Tikšanās nobeigumā bērni čakli darbojās ar aplikāciju, izgatavojot dažādus putnus.

putni Anes bibl

"Taurenīšu" grupas bērni viesojas Ābes bibliotēkā

10. janvārī Ānes bibliotēkā ciemojās „Taurenīšu" grupas bērni no PII "Saulīte". Šoreiz tēma - "Ziemas prieki" - kādas spēles var spēlēt ziemā, kādi sporta veidi saistīti ar ziemu. Nobeiguma radošā aktivitāte - ziemas karalienes egles izgatavošana un izrotāšana.

"Kamenītes" no PII "Saulīte" iepazīst bibliotēku
31. oktobrī Ānes bibliotēku apmeklēja „Kamenīšu" grupas bērni ar skolotājām Irinu Kuzņecovu, Ilonu Auziņu un Sņežanu Smoļuku. "Kamenītēm" šī bija pirmā iepazīšanās ar bibliotēku un grāmatu pasauli. Tikšanās laikā bērni izgatavoja grāmatu, uzzīmējot uz vāka mīļākās pasakas tēlu.
Uz atkalredzēšanos!

PII "Saulīte" "Taurenīši" tēmas ietvaros dodas uz bibliotēku
20. oktobrī Ānes bibliotēku apmeklēja „Taurenīšu" grupas bērni kopā ar skolotājām Irinu Zavjalovu, Jūliju Šeimani un Emīliju Kostrovu. Šoreiz tikšanās tēma – koki. Bērni pēc lapu formas mēģināja atminēt koku nosaukumus. Nobeigumā rādošā aktivitāte - no kļavu lapām izgatavotas pašdarinātas puķes.

Pastmarku izstāde

Līdz 31. augustam bibliotēkas telpās apskatāma Ānes iedzīvotājas un kolekcionāres Initas Ekmanes pastmarku izstāde.
Filatēlija - pasta apmaksas zīmju visizplatītākais kolekcionēšanas veids 20. gadsimtā. Kurš gan bērnībā nav krājis markas! Pastmarku kolekcionēšanas princips var būt dažāds: flora, fauna, sports, Olimpiskās spēles, kosmoss utt. Pastmarkas var būt dzēstas, nedzēstas vai arī „pirmās dienas" aploksnes.
Daudzi tās vāca prieka pēc un kā izziņas avotu, jo tās ietver sevī nopietnu un interesantu informāciju, gadiem ritot, kļūstot tikai vērtīgākas.
Inita par sevi: „Pastmarkas sāku krāt 1979. gadā pēc māsas un draudzeņu pamudinājuma, jo visām bija uznācis krāšanas bums. Daudzas markas pirku Jelgavas „Preses apvienībā", tur bija lielākais piedāvājums, citreiz speciāli braucu uz Jūrmalas filatēlistu veikalu, bet citas atveda radi un draugi no ekskursijām PSRS.
Markas pārstāju krāt ap 1990. gadu, kad tās vairs nebija praktiski nopērkamas. Gadiem ritot, arī pašai bija radušās citas aizraušanās - grāmatu lasīšana, rokdarbi, dārzkopība. Markas uzdāvināju Ānes bibliotēkai, jo tās mājās vienkārši putēja, bet bibliotēkā, pavadot savu brīvo laiku, ar tām var iepazīties un izpētīt mūsu jaunākā paaudze."
Nāciet un pārliecinieties, ka pastmarku kolekcionēšana ir interesanta un aizraujoša nodarbošanās!

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

17.novembrī Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros Ānes bibliotēku apmeklēja PII „Saulīte" Mārīšu grupa. Tikšanās sākās ar ekskursiju pa bibliotēku, sarunām par ģeogrāfiju un gadalaikiem.
Rīta stundas lasīšanai tika piedāvāta norvēģu autora Stīana Hola grāmata „Gārmana vasara", kurā bez interesantā teksta ir arī krāšņas ilustrācijas. Pēc grāmatiņas izlasīšanas bērni dzirdēto atspoguļoja savos zīmējumos. Vēlāk bērni ar savu vecāku un skolotāju palīdzību prezentēja paštaisītas grāmatiņas par tām Ziemeļvalstīm, kurās bijuši viņi paši un vecāki.

Ānes bibliotēkā līdz 5.jūnijam bija apskatāma rokdarbnieces Lilijas Salmiņas personālizstāde „Lilijas josta" .
No liniem un citiem dabiskiem materiāliem ar rokas stellēm austi tekstilizstrādājumi.

„Lai man laime ir – dot tev un dāvāt,
Nevis nelaime – prasīt un ņemt!
Lai man laime ir – mīlēt un radīt,
Nevis nelaime – postīt un graut!
Dzimtene mana."
/Māra Zālīte/

Vainu un Ānes bibliotēku lasītāji tiekas ar pasaules apceļotāju Pēteri Strūbergu

27.aprīlī Vainu un Ānes bibliotēku lasītājiem tika sagādāta iespēja Glūdas pagasta Saieta namā tikties ar pasaules apceļotāju un rakstnieku Pēteri Strūbergu.

PII Saulīte "Bitīšu" grupas bērni viesojas Ānes bibliotēkā

Dzejas dienu ietvaros, 16. oktobrī, Ānes bibliotēku apmeklēja PII "Saulīte" „Bitīšu" grupas bērni kopā ar skolotājām Ilzi Sīli, Tatjanu Jansoni un Marinu Fomenko. Tikšanās laikā bērni tika iepazīstināti ar bērnu literatūras krājumu, kā arī ar bibliotēkas sniegto pakalpojumu dažādo klāstu.
Bērniem bija iespēja auditorijas priekšā lasīt un deklamēt dzejoļus.
Ciemošanās Ānes bibliotēkā noslēdzās ar bibliotekāres dzejas lasījumu un aicinājumu dzirdēto attēlot zīmējumos.

Ānes bibliotēkā ciemojas bērni no PII "Saulīte"

2015.gada 6. martā Ānes bibliotēkā ciemojās PII "Saulīte" "Jāņtārpiņu" grupas bērni kopā ar pirmsskolas skolotāju Ievu Šabanovu un skolotājas palīdzi Lolitu Piļku.
Tikšanās laikā bērni uzzināja, kas ir bibliotēka un ko tajā var darīt.
Interesi izraisīja daudzās grāmatas plauktos un datori, kur var noskatīties arī kādu multfilmu. Šoreiz bērni vēroja filmiņu "Bitīte Maija" .
Tikšanās beigās skolotāja Ieva izvēlējās sev lasīšanai grāmatu, bet bērni uzzināja, kā tiek izsniegta grāmata lasītājam.
Uz tikšanos bibliotēkā kopā ar vecākiem!

Jevgēnija Noreiko


Izstāde "Mūsu talantīgie iedzīvotāji" 2. sezona

PII ''Saulīte" bērni viesojas Ānes bibliotēkā

2014.gada 14. oktobrī notika PII „Saulīte" mazākumtautību grupas „Taurenīši" iepazīšanās ar Ānes bibliotēku. Grupas skolotāji Irina Zavjalova un Vita Pundure izstāstīja par bibliotēku un tās funkcijām. Mazie ciemiņi uzzināja, kurā bibliotēkas nodaļā atrodas bērnu grāmatas un žurnāli, kā arī, izmantojot datoru, noklausījās dažādu putnu balsis. Pēc tam kopīgi tika izkrāsoti mājputnu attēli no A.Usačeva pasakas „Сказки птичьего двора".
Tikšanās nobeigumā bērni uzdāvināja bibliotēkai pašdarinātas grāmatiņas „Лесные животные", izsakot vēlēšanos te atgriezties atkal.
Uz tikšanos bibliotēkā!

Ingas Gedrovičas fotoizstāde

Turpinot popularizēt vietējo iedzīvotāju mākslas darbus, no 2014.gada 5.jūnija līdz 5.jūlijam  Ānes kultūras nama foajē apskatāma Ingas Gedrovičas fotoizstāde.Aizraušanās ar foto mākslu, pēc Ingas pašas vārdiem, jau ilgst gadus desmit. Sākumā fotoaparāts bijis visvienkāršākais un uzņemtās fotogrāfijas tikai tāpat vien pašas priekam, bet ar laiku šī nodarbe pārvērtusies par nopietnu hobiju. Tā kā speciāli mācījusies nekur nebija, pieredze un iemaņas veidojušās tikai no pašas darītā. Šobrīd darbiņu sakrājies daudz, un nu jau arī stingra pārliecība par kvalitāti. Visvairāk patīk piefiksēt kustību mirkļus un dabas skatus. To dēļ nav grūti celties pat agri no rīta, kad visi vēl guļ saldā miegā.
Publicējot foto sociālajos tīklos, atzinību saņēmusi ne tikai no saviem draugiem un paziņām. Māksliniece ir bieži aicināta uz teātra izrādēm, lai caur savu skatījumu atspoguļotu un popularizētu teātra mākslu. Jaunākie darbi saistīti ar projektu "Krievu kultūras dienas - 2014" Krievu klasika Latvijā.
Visi laipni aicināti apmeklēt šo interesanto izstādi klātienē Ānes kultūras namā vai arī izteikt savu vērtējumu, balsojot internetā www.draugiem.lv - Ānes bibliotēka.

Dzejas pēcpusdiena

13. septembra pēcpusdienā Ānes kultūras nams un bibliotēka pulcēja dzejas draugus uz tikšanos ar Ānes novadnieku Ilmāru Šlāpinu, garoznieci Ināru Gaili un jelgavnieci Rasmu Urtāni. Sirsnīgo dzejas noskaņu papildināja Gata Mūrnieka muzikālais priekšnesums, Signes Lūsiņas ievadvārdi un telpas silti rudenīgais noformējums. Ikviens pasākuma dalībnieks jutās bagātināts un gandarīts.

Ciemiņi no Ogres, Ķeguma,Lielvārdes un Ikšķiles novadiem

31.jūlijā, spītējot tveicei, Ozolnieku novada centrālo un Ānes bibliotēku apmeklēja 40 bibliotekāres no Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadiem. Bibliotēku darbiniekus interesēja centrālās bibliotēkas darba pieredze veidojot novada elektronisko kopkatalogu sistēmā ALISE, sadarbība ar citām novada kultūras un izglītības iestādēm, lasītāju apkalpošanas un grāmatu apstrādes darba specifika. Savukārt Ānes bibliotēka iepazīstināja ar filiālbibliotēkas darba specifiku - radošu pieeju darbā ar bērniem un pusaudžiem.

Seminārs "Ibankas iespējas un priekšrocības"
24.martā E-prasmju nedēļas ietvaros Ānes bibliotēkā notika praktiskais seminārs „ Ibankas iespējas un priekšrocības". Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar SEB bankas un Swedbankas – ibankas iespējām, kā arī noskatījās bankas piedāvāto paraugdemonstrējumu par pirmajiem soļiem internetbankā e-vidē.

„Mini zoodārzs" Ānes bibliotēkā

Vasara. Ir karsts. Vienīgais glābiņš ir bibliotēkā, bet pie datoriem ir „mūžīgas" rindas. Gaidot savu kārtu pie datora, bērni izpaužas radoši. Pateicoties grāmatai „Cекреты пластилинa", radās bērnu veidots mini zoodārzs!

Floristikas klubiņa teatralizētās izstādes-izrādes ģenerālmēģinājums

22. jūnijā Ānes bibliotēkas floristikas klubiņa fani sarīkoja teatralizētas izstādes-izrādes ģenerālmēģinājumu.

Bij Jāņu nakts,
Pa tālu silu gāja puisīts mazs
Un, saldi minot, sāka dziedāt Līgo:
Kas mani mīlēs, tas lai atsaucas!
Un atsaucās pasaku personāži: Anželika no Melnbārža pirātu kuģa, skaistākā Nāriņa no koraļļu pils, „Krēslas sērijas" Bella, Sniega karaliene un visjaunākā - Papardes ziediņš.
Šovs patika gan bērniem, gan bērnu vecākiem. Noslēgumā šova dalībnieki mielojās ar saldējumu un konfektēm.

Lasām kopā, lasām priekam

Urrā, mācību gada beigas – Raibās vasaras sākums! 29.maijā Ānes bibliotēkā notika noslēguma pasākums ar PII „ Saulīte" grupu „ Lācīši" - Lasām kopā, lasām priekam. Audzinātāja Nataša izlasīja bērniem Imanta Ziedoņa Dzelteno pasaku, bet bibliotekāre Jevgēnija kopā ar Vinnija Pūka grāmatas varoņiem palīdzēja noskaidrot - kas ir ūdens un Kādēļ līst lietus. Noslēgumā, par prieku Tev, par prieku sev, nodziedāta bērnudārza himna   „Spīdi, spīdi saulīte...". Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!

Floristikas fanu klubiņš

Vai tavas mājas Lieldienās bija skaisti izrotātas? Nē? Neuztraucies un nāc pie mums! Tagad mēs protam jau daudz. Pasniedzēja Marina mūs iemācīja krāsot olas, dekorēt šķīvīšus ar dekupāžas palīdzību. Tā ir pārsteidzoši interesanta rokdarbu tehnika, lai veidotu dizainu dažādiem priekšmetiem. Dekupāžu var izmantot porcelāna, plastmasas, koka, papīra, stikla un pat auduma izrotāšanai. Un tas vēl nav viss. Vai zini, cik vienkārši un skaisti var izdekorēt telpas ar koku zariem vien? Nāc, un visu pats redzēsi! Ānes kultūras nama bibliotēkas telpās jau trešo nedēļu ceturtdienās no plkst. 16.00 līdz 17.30 darbojas Florististikas fanu klubiņš. Ikviens interesants mīļi gaidīts. Nu tad – uz tikšanos!

E-prasmju nedēļas ietvaros, 18.martā, Ozolnieku novada Ānes bibliotēkā notika lekcija "i-bankas lietošana un iespējas bankā Citadele".
Sakarā ar to, ka lekcijas laikā vairākumā piedalījās seniori, AS "Citadele banka" Jelgavas filiāles pārvaldnieks Jurijs Strods un uzņēmumu apkalpošanas menedžere Liene Antāne informēja par pakalpojumiem, kas pensionāriem pieejami bez maksas. Bankas speciālisti iepazīstināja ar Citadeles bankas maksājumu kartēm. Īpaša uzmanība tika pievērsta internetbankas piedāvājumiem un ērtai lietošanai. 

Labdien mīļie Lācīši, prieks Jūs atkal redzēt! 2013.gada 20.februārī bērni ciemojās bibliotēkā, lai uzzinātu kaut ko vairāk par putniem. Bērni noklausītājs pasaku „Pīlēna Žermēna ceļojums”, kā arī apskatīja citas grāmatas par putniem. Kopā ar skolotāju meklēja attēlus par dabu internetā, kā arī mēģināja atpazīt putnu balsis. Visu redzēto un dzirdēto bērni atspoguļoja savos mākslas darbos. Katra „mākslinieka” darbs tika ievietots kopējā albumā  PUTNU GRĀMATA, ko bibliotekāre bija izgatavojusi pēc Lācīšu speciālā pasūtījuma.

Turpinot sadarbību ar PII „Saulīte”, 2013.gada 13. februārī notika tikšanās ar krievu plūsmas izlaiduma grupu. Tikšanas laikā tika pārrunātas bērnu interesējošās tēmas:
• Kur atrodas bērnu literatūra un žurnāli?
• Kur var pazīmēt?
• Ko dara pie datoriem?
• Kā izsniedz grāmatas?
• Vai bibliotēkā var noklausīties pasaku?
Bibliotekāre ar prieku bērniem izlasīja pasaku par kaķēnu, kurš aizmirsa, kas jāsaka, kad gribās ēst.
Nobeigumā, par godu Valentīndienai, tika sarīkots konkurss „Kurš pirmais saliks mozaīku sirds formā”. Mozaīkas ideja pieder bērniem - skolniekiem, kuri regulāri apmeklē bibliotēku un piedalās tās aktivitātēs.

Sagaidot Latvijas Republikas dzimšanas dienu, 08.11.2012. notika kārtējā tikšanās ar PII „Saulīte” grupu Lācīši, kuras rezultātā tapusi dāvana- Latvijas karogs-magnēts. Dāvanu bērni jau sākuši gatavot laikus, jo šis process ietver sevī trīs posmus: karoga veidošanu no māla masas, krāsošanu (notika bibliotēkā) un dāvanas pasniegšanu Latvijai - magnetu piestiprināšanu pie kartes. Bibliotēkai bērni, iepazīstot Dzimteni un tās galvaspilsētu Rīgu kartes mērogā, par piemiņu atstāja paštaisītas dāvaniņas – ar adatas duršanas paņēmienu veidotas mazas Latvijas kartes kontūras. Daudz laimes, Latvija!

Sadarbības projekta ietveros, 17.oktobrī notika tikšanās ar PII „Saulīte” grupu Lācīši, kuri devušies pārgājienā, lai iepazītos ar bibliotēku un sameklētu grāmatas par kokiem. Bibliotēkas vadītāja izrādīja bibliotēkas telpas, kā arī bērnu stūrīti un datorus. Vadītāja paskaidroja bērniem par bibliotēkas darbu un lielo grāmatu skaitu, gan pieaugušajiem, gan mazajiem lasītājiem. Noslēgumā bērni no plastilīna veidoja kokus, piestiprinot krāsainas papīra lapiņas. Atā, bibliotekāre, tiksimies nākošajā mēnesī!

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

augusts, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
5
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs