Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ozolnieku novada centrālā bibliotēka

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

  

Rīgas iela 29,
Ozolnieki, LV-3018
Tālrunis  63050184 
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.ozolnieki.lv

Vadītāja Ingrīda Krieķe

Nolikums

Lietošanas noteikumi

 
Darba laiks:
 

Pirmdien 10.00 - 18.00
Otrdien 10.00 - 18.00
Trešdien metodiskā diena*
10.00 - 17.00
Ceturtdien 10.00 - 18.00
Piektdien 10.00 - 18.00
Sestdien 9.00 - 15.00
Svētdien slēgts

 * semināru, kursu gadījumā slēgts

Jūnijā, jūlijā, augustā - sestdienās - slēgts

Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā iespējams izmantot sekojošas datu bāzes:  LURSOFT laikrakstu bibliotēka, Letonika, Jelgavas bibliotēku kopkatalogs, Ozolnieku novada bibliotēku kopkatalogs.

Bibliotēkas darba rādītāji 

  2013.  2014. 2015.
2016.
2017.
Lasītāju skaits  790  811 840
851
861
Apmeklējumu skaits  12040  11312 13791
12035
11772
Izsniegtie iespieddarbi  18929  19303 19602
20213
20842
Grāmatu fonds  16134  16753 17315
17419
16196


Ingrīda Krieķe - bibliotēkas vadītāja
Inga Buholca - vecākā bibliotekāre
Gunta Vidiņa - bibliogrāfe

Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas 2017.gada darba pārskats

Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas 2016.gada darba pārskats

Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas 2014.gada darba pārskats

Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas 2013.gada darba pārskats

Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas automatizācijas vēsture

Bibliotēka veido universālu, kvalitatīvu krājumu, komplektējot jaunāko uzziņu un nozaru literatūru, kā arī pieprasītu un mākslinieciski nozīmīgu daiļliteratūru. Ik gadu tiek abonēti ap 40 nosaukumu periodisko izdevumu.

Biblotēkas lietotājiem pieejami 9 datori, bezmaksas, bezvadu internets.

Bibliotēkā no 2009.gada marta uzsākta automatizēta lasītāju apkalpošana - grāmatu izsniegšana/saņemšana. Elektroniskajā katalogā iespējams uzzināt par interesējošās grāmatas pieejamību. Autorizētiem lietotājiem iespējams rezervēt, pagarināt nepieciešamos iespieddarbus.

Maksas pakalpojumi:

 

Pakalpojuma veids Daudzums Cena (EUR)
Kopēšana  

 

Melnbalts A4
A4

 0,06 (vienpusēji)
0,10 (divpusēji)

Melnbalts A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildīijums A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums A4

0,50

Krāsains pilns lapas aizpildījums A4

0,75

Datorizdruka  

 

Melnbalts A4

0,06 (vienpusēji)
0,10 (divpusēji)

Melnbalts A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildījums A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums A4 0,50
Krāsians pilns lapasa aizpildījums A4 0,75
Pasūtīšana SBA kārtā  

Pasta izdevumi 

Iesiešana ar spirāli
1-10 lp.

1,00

10-50 lp. 1,50
Laminēšana A4 0,60
A5 0,40

Bibliotēkas vēsture
Pirmās ziņas par bibliotēku atrodamas jau 1914.gadā, bet par Ozolnieku bibliotēkas priekšteci uzskatāma Ozolnieku Sadraudzības biedrības bibliotēka, kas izveidota 1921.gadā. Sākumā šī bibliotēka atradās Ozolnieku pamatskolā, atsevišķā telpā, 3 grāmatu skapjos glabājās 591 sējums. Bibliotēku izmantoja 83 lasītāji. 1939.gadā Ozolniekos atklāja jaunuzcelto pagastnamu, uz kuru pārcēla arī bibliotēku. 1949.gadā pagasta partorgs Torkačs pie bibliotēkas sadedzināja vērtīgākos sējumus - pārsvarā latviešu literatūras klasikas darbus.

Līdz ar izmaiņām pagasta teritorijā, mainījies bibliotēkas nosaukums: Cenu ciema 2.bibliotēka, Ozolnieku ciemata bibliotēka, Ozolnieku pagasta bibliotēka, no 2004. gada - Ozolnieku novada centrālā bibliotēka. 35 darba gadus (1958.-1993.) bibliotēkai veltījusi ļoti čakla un priekšzīmīga bibliotekāre Skaidrīte Zvaigzne (1924.-2014.).

35 darba gadus (1958.-1993.) bibliotēkai veltījusi ļoti čakla un priekšzīmīga bibliotekāre Skaidrīte Zvaigzne (1924.-2014.). 
https://ozolnieki.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=24936&ident=1024962&c=3

PII "Pūcīte" bērni iepazīst bibliotēku un rakstnieku Albertu Kronenbergu
Trešdienas rītā izpētīt grāmatu krātuvi Ozolniekos devās PII "Pūcīte" Skoliņas bērnu grupa. Bērni iepzinās ar bibliotēku, pētīja grāmatas, uzdeva jautājumus. Šajā dienā jubileja vairāku paaudžu iemīļotam bērnu rakstniekam un ilustrāciju autoram Albertam Kronenbergam, tādēļ tika lasīts fragments no grāmatiņas "Sprunguļmuižā gadatirgus".

"Rūķi" bibliotēkā

Māmiņdienas priekšvakarā Rūķu grupas bērni no PII "Zīlīte" ciemojās bibliotēkā, ieklausījās grāmatiņas "Mīlēšu Tevi vienmēr" lasījumā un zīmēja savas māmiņas portretu.

Sarunas par putniem

PII "Zīlīte""Rūķu" grupa ik mēnesi apmeklē Ozolnieku novada centrālo bibliotēku, lai uzzinātu ko jaunu, krātu gudrības, darbotos radoši. Šodien bibliotēkā risinājās sarunas par putniem. Bērni ieklausījās K.Griguļa stāstā "Zīlītes pirmā dziesma", klausījās putnu balsis interneta vidē http://www.putni.lv/index_balsis.htm Šoreiz bērnu radošais darbiņš bija krāsu laukumu mīkla, izkrāsojot radās attēls -Zīlītes. Nobeigumā bērni iepazinās ar literatūras izstādi "Diži putni, sīki putni". Paldies skolotājām Janīnai, Līgai, Arīnai un rūķiem par aktīvu piedalīšanos sarunās par putniem!

Draudzīgi pavadīts laiks bibliotēkā

Trešdienas priekšpusdienā Ozolnieku bibliotēkā par draudzību aprunājās PII "Zīlīte" Rūķu grupas bērni un bibliotēkas darbinieces. Bibliotēkā ir daudz jauku, sirsnīgu grāmatu par draudzību, pieejamais internets piedāvā animācijas filmas tiešsaistē. Bērnu klasika - Alana Aleksandra Milna "Vinnijs Pūks un viņa draugi" - tā ir grāmata ikvienam. Šoreiz baudījām ekranizēto daiļdarba versiju. Pēc noskatīšanās pārrunājām varoņu rīcību, draugu dažādību. Patiesībā lācīši, sivēni, ēzelīši, pūces, zaķi esam mēs paši! Paldies Rūķiem!

"Rūķi" ciemos pie Sniegamātes Ozolnieku bibliotēkā

Trešdienas rītā Ozolnieku bibliotēkas draugi - PII "Zīlīte" Rūķu grupas bērni iepazinās ar latviešu filmu kolekciju, kas pieejama bibliotēkā, noskatījās sirsnīgas latviešu animācijas filmas. Bērni bibliotēkā veidoja papīra piparkūkas, kuras uz svētkiem rotās bibliotēku. Pēc lieliski padarīta radošā darbiņa, Sniegamāte cienāja bērnus ar piparmētru tēju un īstām piparkūkām. Paldies Rūķīšiem un viņu skolotājām - Līgai, Arīnai, Janīnai!

Ozolnieku novada bibliotēkas Grāmatu svētku noslēguma pasākumā Cēsīs

Piektdien, 2.decembrī, Ozolnieku novada bibliotēku pārstāvji - bibliotekāri un lasītāji apmeklēja Cēsis, lai piedalītos Grāmatu svētku noslēguma pasākumā Cēsu koncertzālē. Pirms pasākuma apskatījām Cēsu bibliotēku. Senatnīgā ēka 2015. gadā renovēta pēc arhitekta J.Pogas projekta par 3 miljoniem eiro, tagad ieguvusi modernas bibliotēkas veidolu. Iepazīšanās ar bibliotēku bija piedzīvojums gan bibliotekāriem, gan lasītājiem. Grāmatu svētku noslēguma pasākums sagādāja baudījumu gan muzikāli, gan emocionāli - Cēsu puses ļaudis sumināja "Lielās lasītāju balvas" laureātus - grāmatu autorus, izdevējus, tulkotājus, mūzikālie priekšnesumi koncertzāles akustikā skanēja lieliski. Pateicības vārdus 2016. gada Grāmatu svētku organizatoriem uztvērām arī kā Ozolnieku novadam veltītus.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros Ozolnieku novada centrālā bibliotēka sadarbībā ar bērnu un jauniešu centru organizēja lasīšanas rīta stundu kopā ar jaunajām māmiņām un vakara stundu bērniem un jauniešiem. Otrdienas, 15. novembra rīta stundā jaunās māmiņas tika iepazīstinātas ar zviedru, norvēģu, somu literatūru - grāmatām par stiprām ziemeļu sievietēm, viņu likteņiem. Trešdienas vakara stundā sveču gaismā tika lasīts K.Olsones stāsts "Stikla bērni", spriests par spokiem, raksturoti, stāsta varoņi un savādā māja.
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad jau 20 reizi vienlaicīgi tiek organizēta daudzās bibliotēkās Ziemeļvalstīs.

PII "Zīlīte" Rūķu grupas bērni viesojas bibliotēkā

Trešdien, 2. novembrī Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā viesojās PII "Zīlīte" Rūķu grupas bērni, lai klausītos grāmatas lasījumā, pārrunātu, radoši darbotos tematiskā rīta stundā "Manas mājas - Latvija"

Ozolnieku novada centrālā bibliotēka piedalās Pasaules tūrisma dienā

Atzīmējot Pasaules tūrisma dienu, sestdien, 24.septembrī, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) rīkoja orientēšanās sacensības pa Jelgavu, Jelgavas un Ozolnieku novadu.

Velosipēdistu komandas 4 cilvēku sastāvā meklēja kontrolpunktus Ozolnieku novadā. Velomaršrutā bija 16 kontrolpunkti un 3 papildpunkti, no tiem puse – Ozolnieku novadā. Viens no kontrolpunktiem ar speciālu uzdevumu – „Ozolnieku novada ģerboņa leģenda” atradās Ozolnieku bibliotēkā. Vecākā bibliotekāre Inga Buholca konsultēja dalībniekus par informācijas meklēšanas iespējām bibliotēkā, novērtēja izpildīto uzdevumu un cienāja visus ar siltu tēju.

Bibliotēku festivāls un ideju tirgus Latvijas nacionālajā bibliotēkā

Bibliotēku nedēļas laikā – 19. un 20.aprīlī notika LATVIJAS BIBLIOTĒKU FESTIVĀLS ar trīs savstarpēji saistītiem pasākumiem: Latvijas bibliotekāru 18.konferenci "Attiecības. Sadarbība. Kopiena", Bibliotēku Gada balvu, Bibliotēku ideju tirgu, kur bibliotēkas no visiem Latvijas novadiem dalījās pieredzē un lepojās ar saviem projektiem, izstādēm un veiksmes stāstiem, tādējādi veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu neformālā radošā gaisotnē un gūstot iedvesmu jaunām aktivitātēm.

Ozolnieku novada bibliotēkas reklamēja Bokas jaunkundze no Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas. Viņa dalījās savā veiksmes stāstā par pasākumu, kad viņas namiņā viesojās bērni un jaunieši, tika lasīta grāmata, pārrunāts dzirdētais, veidoti rokdarbi, pēc kā sekoja mielošanās ar Bokas jaunkundzes gardumiem. Tas viss ar domu: hei! Te ir bibliotēka, te ir interesanti!

Bokas jaunkundze prezentēja arī Ānes bibliotēkas idejas: vietējo iedzīvotāju rosināšanu aktivitātēm – ikgadējām rokdarbu izstādēm, foto izstādēm, bērnu radošām darbnīcām. To visu bibliotēkas vadītāja Jevgēnija Noreiko bija atspoguļojusi 3 krāšņos plakātos.

Ingrīda Krieķe

"Bitītes" bibliotēkā lasa "Dzelteno pasaku"
"Saule kā olas dzeltenums mirdzēja pāri pasaulei", kad 6.aprīļa rītā Ozolnieku bibliotēkā ciemojās PII "Zīlīte" "Bitīšu" grupas bērni un skolotājas. Bērni iepazinās ar bibliotēku, ieskatījās bērnu grāmatu plauktos, klausījās Imanta Ziedoņa "Dzeltenās pasakas" lasījumu. Tika pārrunāts par dzelteno krāsu mums apkārt, katrs bērns veidoja radošu darbiņu - saulīti.

E-resursu iespējas un piedāvājums bibliotēkā

Trešdien, 9. martā Ozolnieku novada centrālo bibliotēku apciemoja 21 skolēns un 3 skolotāji no Salgales pamatskolas, lai iepazītos ar novada lielāko bibliotēku un iepazītos ar bibliotēkas piedāvātajām iespējām informācijas meklēšanā, kā arī ar bibliotēkā pieejamajiem resursiem, datubāzēm, portālu www.filmas.lv

Atceras Barikādes un iepazīst Ozolnieku vēsturi

22.janvārī, Barikāžu atceres nedēļā, Ozolnieku bibliotēku un Vēstures ekspozīciju apmeklēja Ozolnieku vidusskolas 6.A klases skolēni un audzinātāja. Jaunieši bibliotēkā tika iepazīstināti ar literatūras izstādi par Barikāžu laiku, bet Vēstures ekspozīcijas telpās krājuma glabātājs Aigars Stillers ciemiņus iepazīstināja ar Ozolnieku vēstures notikumiem un pārrunāja Ozolnieku iedzīvotāju aktivitātes Barikāžu laikā.

Bokas jaunkundze ielūdz

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros, ceturtdienas vakarā, krēslas stundā sveču gaismā Ozolnieku bibliotēkas vadītājas kabinets pārtapa par Bokas jaunkundzes pasaku namiņu, kur tiek uzņemti viesi - Ozolnieku bērnu un jauniešu centra dalībnieki. Šajā nedēļā Ziemeļvalstu bibliotēkās tiek runāts par draudzību, arī mēs Ozolniekos. Bokas jaunkundze lasīja priekšā fragmentu no Astrīdas Lindgrēnas grāmatas "Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal"(saite:http://80.233.145.60/Alise/lv/book.aspx/bibliographic?id=7344).
Šī grāmatiņa liek aizdomāties ikvienam par to, cik labi, ja pasaulē ir draugi... Katrā no mums ir mazliet no Bokas jaunkundzes un Karlsona... Karlsona ieviestā zvanu sistēma: "...ja tu zvanīsi trīs reizes-"Neaizmirsti, ka pasaulē ir kāds tik skaists un gudrs, un diezgan tukls, un drosmīgs, un visādi labs, tieši tāds kā Karlsons" .
Pēc grāmatas lasījuma bērni rakstiski komentēja - kuru grāmatas varoni izvēlēties par draugu, veidoja rotas ar sirsniņām- draudzības simbolu un protams, mielojās ar Bokas jaunkundzes kūciņām un tēju.

Bibliotekāri dalās pieredzē Cēsīs un Taurenē

Pirmā rudens diena Jelgavas un Ozolnieku bibliotekāriem pagāja daloties pieredzē Cēsu pusē. Pārsteidzoši bija redzēt, ka Vecpiebalgas novada Taurenes bibliotēka izvietota senā ēkā tik plašās telpās - starp grāmatu plauktiem pietiekami lielas atstarpes, lai brīvi pārvietotos, bērnu aktivitātēm iedalīta plaša zona. Bibliotēka gaumīgi, vienotā stilā iekārtota un noformēta, bibliotēkas darbinieces strādājušas pie bibliotēkas vizuālā tēla. Bibliotēka Vecpiebalgas novada un ERAF projektā ieguvusi jaudīgu A3 formāta multifunkcionālo iekārtu, kas bibliotēkām ir ļoti noderīga.

Nākamā pieturvieta - Cēsu centrālā bibliotēka, kur šogad pabeigta renovācija pēc arhitekta Jura Pogas projekta. Ēkas renovācijai piesaistīti projektu un pašvaldības līdzekļi - vairāk kā 2miljoni eiro. Redzētais patiesi pozitīvi pārsteidza - senā ēka no ārpuses majestātiska, iekšpusē ieguvusi jaunu, modernu veidolu. Visapkārt valdīja plašums, gaumīgs, arhitekta veidots iekārtojums, saskaņotas mēbeles, dizaina elementi. Atstarpes starp grāmatu plauktiem ļoti platas, lifts, atpūtas zonas jauniešiem, bērniem, klusās lasītavas, funkcionālas darbinieku telpas. 

Jaukas gides pavadībā iepazināmies ar Cēsu koncertzāli - arī nesen renovētu pēc J.Pogas projekta. Pārbūvē izmantoti tikai Latvijā sastopami un radīti materiāli, lielākoties koks. Ļoti funkcionāla lielā zāle ar dažādām transformācijas iespējām. Kopumā tas viss atstāja iespaidu, ka kultūras iestādes senajā Vidzemes pērlē Cēsīs ir ļoti cienītas, atzītas un novērtētas.

Bibliotēku nedēļa Ozolniekos

Bibliotēku nedēļas ietvaros ceturtdien, 23.aprīlī, Ozolnieku bibliotēkā ciemojās PII "Pūcīte" Narcisīšu grupiņas bērni. Mazajiem 2-4-gadīgajiem ķipariem pirmā tikšanās ar bibliotēku bija piedzīvojums, lai noskaidrotu, kas ir bibliotēka, ko dara bibliotekārs, cik grāmatu ir bibliotēkā, kā kļūt par bibliotēkas lasītāju? Bērni ar lielu interesi pētīja grāmatas, interesējās par grāmatu izsniegšanu lasītājiem uz mājām.

Noslēdzies e-prasmju nedēļas ietvaros organizētais konkurss "Ozolnieki digitāli"

Ozolnieku novada centrālā bibliotēka sadarbībā ar Ozolnieku novada vēstures ekspozīcijas krājuma glabātāju Aigaru Stilleru sagatavoja 12 jautājumus par Ozolnieku novadu, kur atbildes rodamas interneta vietnē www.ozolnieki.lv un novada bibliotēku e-katalogā. Šīs aktivitātes mērķis bija aktivizēt Ozolnieku ļaudis, bērnus un jauniešus izmantot mūsu novada mājas lapu, caur to izzināt novada vēsturi, noskaidrot ziņas par ievērojamiem novadniekiem, lietot novada bibliotēku elektronisko katalogu. Atbildes tika iesūtītas elektroniski. Novērtējot atbildes 3 konkursanti saņēma balvas.
Pieaugušo iedzīvotāju grupā balvu saņēma Kristīne Jubalte.
Bērnu un jauniešu grupā balvas saņēma Ozolnieku bērnu un jauniešu centra pārstāves Eva Blūma un Estere Melne. Apsveicam konkursa uzvarētājus! Paldies bērnu un jauniešu centram par dalību e-prasmju nedēļas aktivitātēs centrālajā bibliotēkā!

Pasākumi E-prasmju nedēļas ietvaros:

Otrdien, 24.martā Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā e-prasmju nedēļas ietvaros pasākumu ciklā "Naudas laiki Latvijā: no vērdiņa līdz eiro" viesojās vēstures interesents Māris Binde, stāstot par dažādu laiku monētām Latvijā un demontrējo tās interneta vietnēs.

Trešdien, 25. martā bibliotēkā ciemojās PII "Zīlīte" filiāles vecākās grupas bērni, iepazīstot portāla www.filmas.lv un visiem kopā noskatoties multiplikācijas filmu "Pasaka par vērdiņu". Pēc tam tika pārrunāts redzētais, bērnu radošā aktivitāte - katram savs naudas zīmējums. Zīmējumu izstāde bibliotēkā apskatāma 2 nedēļas.

Piektdien, 27.martā, Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā ciemojas PII " Zīlīte" "Mārīšu" grupas bērni un skolotājas. Bērni tiek iepazīstināti ar bibliotēkās pieejamo portālu www.filmas.lv, noskatījās 1969.gada multiplikācijas filmu " Pasaka par vērdiņu", jo šogad e-prasmju nedēļas vadmotīvs Ozolnieku bibliotēkā ir "Naudas laiki Latvijā: no vērdiņa līdz eiro". Pēc filmas noskatīšanās un pārrunām sekoja bērnu mākslinieciskās aktivitātes - katram savas sapņu monētas radīšana. Bērnu darbi bibliotēkā būs skatāmi izstādē 2 nedēļas.

Ciemiņi no Ogres, Ķeguma,Lielvārdes un Ikšķiles novadiem

31.jūlijā, spītējot tveicei, Ozolnieku novada centrālo un Ānes bibliotēku apmeklēja 40 bibliotekāres no Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadiem. Bibliotēku darbiniekus interesēja centrālās bibliotēkas darba pieredze veidojot novada elektronisko kopkatalogu sistēmā ALISE, sadarbība ar citām novada kultūras un izglītības iestādēm, lasītāju apkalpošanas un grāmatu apstrādes darba specifika. Savukārt Ānes bibliotēka iepazīstināja ar filiālbibliotēkas darba specifiku - radošu pieeju darbā ar bērniem un pusaudžiem.

Jaunākie E-prasmju nedēļas dalībnieki iepazīst bibliotēku

26.martā Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā pulcējās jaunākie E-prasmju nedēļas dalībnieki - PII "Zīlīte" "Mārītes" un "Zvaniņu" grupas, lai iepazītos ar bibliotēkas - gudrību krātuves plašajām iespējām un priekšrocībām. Katra bērnu grupa noskatījās multiplikācijas filmu bibliotēkā pieejamajā portālā www.filmas.lv, pēc tam notika pārrunas par redzēto un mazs darbiņš grupās - sarindot uz aukliņām mazus koka burtiņus, lai veidotos kāds vārds no redzētā. Paldies skolotājām un bērniem par atsaucību un dalību E-prasmju nedēļā!

Dzintras Gekas dokumentālās filmas

25.martā - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā centrālajā bibliotēkā tika demonstrētas bibliotēkas krājumā esošās pazīstamās dokumentālo filmu režisores un producentes Dzintras Gekas filmas. Interesentiem dienas garumā bija iespēja skatīties filmas, kuras uzrunā ikvienu, bez īpašiem komentāriem... "Sibīrijas bilance", "Piemini Sibīriju", "Stacija Latvieši 1937", "...un Igarka, Cerība un Taurenis" - šīs filmas uzrunā mūs skarbi, atgādina, neļauj aizmirst mūsu tautas moku ceļu...

Senioru apmācība

24.martā E-prasmju nedēļas ietvaros Ozolnieku Centrālajā bibliotēkā tika aicināti seniori apgūt datorprasmes. Šīs nodarbības mērķis bija iedrošināt un ieinteresēt cilvēkus jebkurā vecumā izmantot interneta un datortehnikas piedāvātās iespējas - uzlabot savas dzīves kvalitāti, attīstīt savus hobijus un aizraušanās, piemēram, ciltskoka veidošanu, dzimtas izpēti.

Ozolnieku un Jelgavas bibliotekāri "Grāmatu draugu ķēdē"

Sestdien, 18.janvārī, spītējot aukstajam laikam, bibliotekāri no visas Latvijas pulcējās jaunajā Gaismas pilī, lai stātos grāmatu ķēdē un nodotu Tautas grāmatu plauktam iedzīvotāju dāvātās grāmatas. Simboliski grāmatas tika nodotas no rokas rokā vairāku kilometru garumā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Krišjāņa Barona ielā līdz jaunajai ēkai Daugavas kreisajā krastā. Bibliotekāriem tika uzticēts grāmatu ceļš jaunajā ēkā. Jelgavas un Ozolnieku bibliotekāri darbojās pēdējā maiņā, darbu sākām ap 14.00 un īsi pirms 17.00 sagaidījām pēdējo - caur tautas rokām atceļojušo grāmatu. Darbošanās grāmatu ķēdē ikvienam sniedza emocionālu gandarījumu. Lielā iedzīvotāju ieinteresētība un atbalsts grāmatu ķēdei jebkuros laika apstākļos ir pierādījums, cik svarīgas ir garīgās vērtības, cik augstu vērtējam grāmatas un bibliotēkas. Iedzīvotāju atzinību un ieinteresētību par grāmatām un bibliotēkām izjūtam arī mēs- Ozolnieku novada mazās Gaismas pilis ik dienu!

Bibliotēku attīstības projektam „Trešais Tēva dēls” -7 gadi
Piektdien, 19. Jūlija vakarā gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē tika atzīmēta bibliotēku attīstības projekta „Trešais Tēva dēls" septītā gadskārta. Tie bija svētki visiem Latvijas bibliotekāriem. Pasākumu apmeklēja 4 novada bibliotekāres no Ozolniekiem, Ānes un Garozas.
Latvijas Valsts un Bila un Melindas Geitsu fonda finansētais projekts ir nopietns informācijas tehnoloģiju ieguldījums vairāk kā 800 Latvijas publiskajās bibliotēkās. Bibliotēku ieguldījumu savu vietējo kopienu attīstībā svētku videouzrunā novērtēja bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Klātienē bibliotekārus no visas Latvijas uzrunāja LNB direktors Andris Vilks, Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kurš atzīmēja, ka projekts pavēris tik lielas iespējas, ka bibliotēku loma vēl pilnībā nav novērtēta. Vakara gaitā tika atspoguļoti projekta novērtējuma pētījumu dati, kur viennozīmīgi parādījās tendence- bibliotēku loma vietējās kopienas attīstībā pieaug.

Bibliotekāri gūst pieredzi Lietuvā
Jelgavas reģiona bibliotekāri maija beigās divu dienu  pieredzes apmaiņas braucienā apmeklēja Pluņģes un Šilutes novadu  bibliotēkas Lietuvas Republikā. Braucienā piedalījās arī Ozolnieku novada bibliotekāri.
Pluņģes novada bibliotēka pēc renovācijas atvērta 2012. gada oktobrī . Bibliotēka ierīkota Mikolasa Oginska muižas parka nelielā pilī, kas būvēta 1846. gadā kā dāvana grāfienei Zubovai un ir vecākā mūra ēka parkā. Ēka izceļas ar pulksteņa torni un ir neliela Florences pils kopija. Interesanta un savdabīga pieredze – mūsdienīgas bibliotēkas ierīkošana senā ēkā. Mums bija iespēja apskatīt bibliotēkas jaunās telpas, iepazīties ar atsevišķu bibliotēkas nodaļu darbu,  pārrunāt par lasīšanas veicināšanas pasākumu organizēšanas pieredzi  un iespējamo Jelgavas, Ozolnieku un Pluņģes bibliotēku sadarbību.
Otrajā dienā - iepazīšanās ar Šilutes rajona  bibliotēku: atsevišķu bibliotēkas nodaļu darbu, bibliotēkas darbu ar bērniem un tikšanās ar Šilutes bibliotekāriem bibliotēkas muzejā. Arī Šilutes bibliotēka izvietota vēsturiskā mazpilsētas centra ēkā. Diemžēl- cilvēki ar īpašām vajadzībām var iekļūt tikai pirmajā stāvā. Bibliotēka aktīvi  piedalās dažādos projektos, veido grāmatas un kalendārus par savu novadu. Šīs bibliotēkas darbinieku skaits un kapacitāte ir pietiekama šādu ideju realizēšanai.
Kopumā Lietuvas bibliotēku pieredze bija pozitīva un rosinoša.

"Rūķi" un bibliotēka

Trešdien, 24. aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros Ozolnieku novada bibliotēku darbinieki pulcējās seminārā centrālajā bibliotēkā, lai pārrunātu aktuālus bibliotēku darba jautājumus un dalītos pieredzē un aktualitātēs.

Trešdien, 27.februārī PII "Zīlīte" Rūķu grupa viesojās Ozolnieku bibliotēkā un novada muzejā, lai izzinātu vēstures lappusītes tāpat kā V.Klišāna grāmatas "Matīss meklē Latviju" varonis. Pārrunas par šo grāmatu un muzeja vadītāja A.Stillera stāstījums par Ozolnieku vēsturi rosināja mazos pētniekus izzināt savu tuvāko vēsturi.

Ozolnieku novada centrālā bibliotēka turpina pasākumu ciklu "Pirmā tikšanās ar bibliotēku". Trešdien, 20. februārī bibliotēkā viesojās PII "Zīlīte" Ežu grupas bērni, kuri noklausījās stāstījumu par grāmatu tapšanu dažādos gadsimtos, par grāmatu glabāšanu bibliotēkās, par Ozolnieku bibliotēkas piedāvājumu. Bērni noklausījās šī mēneša jubilāres - vairāku paaudžu bērnu iemīļotās rakstnieces Margaritas Stārastes (1914) pasaku "Mazā eglīte". Paldies mazajiem un viņu skolotājām par apciemojum! Gaidīsim Jūs bibliotēkā kā lasītājus!

R.Blaumanis "Velniņi"

Ozolnieku bibliotēkas ikmēneša grāmatu lasījums pirmsskolas vecuma bērniem šoreiz tika veltīts Rūdolfa Blaumaņa 150 dzimšanas dienai un pirmajai latviešu literārajai pasakai „Velniņi”. PII ‘’Zīlīte” "Rūķu" grupas bērni viesojās bibliotēkā un Informācijas centrā, kur noskatījās animācijas filmu "Velniņi". Gūtie iespaidi attēloti bērnu zīmējumos, kas priecēs bibliotēkas apmeklētājus visu mēnesi! Paldies bērniem un skolotājām Janīnai un Līgai!

"Ziemas pasaka"

Ozolnieku novada centrālajā bibliotēkā turpinās grāmatu lasījumi pirmsskolas vecuma bērniem. Ceturtdien, 13. decembrī svētku noskaņās pie Sniega māmuļas bibliotēkā viesojās PII "Zīlīte" Rūķi. Šoreiz tika lasīta Margaritas Stārastes "Ziemas pasaka" par piparkūku vīriņa Kraukšķīša piedzīvojumiem pirms Ziemassvētkiem. Bērni Kraukšķīti attēloja savos darbiņos, kas priecēs bibliotēkas apmeklētājus visu mēnesi.

Bibliotēkā viesojas bērni no PII "Zīlīte"

Mūsu gara spēks un vērtību skala ir mūsu folklorā- tautasdziesmās un pasakās. Pēc aizvadītās Latvijas Valsts dzimšanas dienas PII "Zīlīte" Rūķu grupa devās uz Ozolnieku bibliotēku iepazīties ar grāmatu  un zināšanu krātuvi, kā arī izzināt latviešu tautas pasaku gudrības. "Bārenīte un raibaliņa" bija pasaka, kuru lasījām, apspriedām un ilustrējām. Bērnu darbi būs skatāmi bibliotēkā līdz decembra vidum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūlijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
3
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs