Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Vainu bibliotēka

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 

Parka iela 4,
Brankas, Cenu pagasts,
Ozolnieku novads, LV-3042
Tālrunis  63057074 
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.ozolnieki.lv

Vadītāja Maija Sproģe

Nolikums

Lietošanas noteikumi

e-katalogs 

Jaunākās grāmatas


Darba laiks:

Pirmdien 8.00 - 17.00
Otrdien 8.00 - 17.00
Trešdien metodiskā diena
Ceturtdien 8.00 - 19.00
Piektdien 8.00 - 13.00 (bez pusdienas pārtraukuma)
Sestdien slēgts
Svētdien slēgts
Pusdienas pārtraukums 12.00 - 12.45

Bibliotēkas darba rādītāji

  2013.   2014. 2015.
2016.
2017.
Lasītāju skaits  229  244 249
246
259
Apmeklējumu skaits  3384  2599 3462
2539
2667
Izsniegtie iespieddarbi  7749  6594 6365
6078
6264
Grāmatu fonds  7876  7885 8000
8021
7993

Bibliotēkas apmeklētājiem pieejami 6 datori, internets, printeris un kopētājs - multifunkcionālā iekārta, iespējama arī skenēšana.

Maksas pakalpojumi

 

Pakalpojuma veids Daudzums Cena (EUR)
Kopēšana  

 

Melnbalts A4
A4

 0,06 (vienpusēji)
0,10 (divpusēji)

Melnbalts A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildīijums A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums A4

0,50

Krāsains pilns lapas aizpildījums A4

0,75

Datorizdruka  

 

Melnbalts A4

0,06 (vienpusēji)
1,10 (divpusēji)

Melnbalts A3

0,10 (vienpusēji)
0,16 (divpusēji)

Krāsains teksts/attēls ne lielāks par ¼ lpp. aizpildījums A4

0,25

Krāsains ½ lpp. aizpildījums A4 0,50
Krāsians pilns lapasa aizpildījums A4 0,75
Pasūtīšana SBA kārtā  

Pasta izdevumi 

 

Maija Sproģe – bibliotēkas vadītāja kopš 1990. gada.

Pirmās ziņas par bibliotēku atrodamas kopš 1950. gada.

Ilgus gadus Cenu ciema 1. bibliotēka atradās „Čābļu” mājā, 1991. gadā to pārvietoja Cenu ciema izpildkomitejas ēkas 2. stāvā, Parka ielā 4, kur aizņēma 32 m2 lielu telpu. 1992. gadā to pārdēvēja par Vainu bibliotēku.

No 2006. gada pavasara bibliotēka atrodas patreizējās telpās. Vainas ir viena no 4 Ozolnieku novada bibliotēkām, atrodas Branku ciemata centrā, Branku pakalpojumu centra 1. stāvā (bijusī Cenu pagasta padomes ēka). Ir uzbrauktuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Bijušajās bibliotēkas telpās atrodas Sociālais dienests. Uz otro stāvu ved lifts.

Šajā mikrorajonā dzīvo aptuveni 966 iedzīvotāju. Bibliotēkas lietotāju skaits 2017. gadā bija 259, no tiem 89 ir bērni un jaunieši līdz 18 gadiem.

     Vainu bibliotēkas lasītājiem 2018.gadā tiek piedāvāti šādi pakalpojumi:

 • brīvpieejas krājums
 • 18 nosaukumu periodiskie izdevumi, no kuriem 16 žurnāli, 2 ir laikraksti, 1 bērnu žurnāls, kā arī uzziņu literatūras krājumi (enciklopēdijas, vārdnīcas, ceļveži)
 • bezmaksas pieeja interneta resursiem
 • 6 datorizētas lietotāju darba vietas
 • bibliogrāfiskās uzziņas un konsultācijas
 • SBA pakalpojumi
 • maksas pakalpojumi: kopēšana, printēšana

     Bibliotēkā apkopoti novadpētniecības materiāli par šādām tēmām:

 • Bērnudārzs „Bitīte”
 • Teteles sākumskola
 • Teteles pamatskola
 • Ozolnieku vidusskola
 • Cenu pagasta padomes darbs
 • Ozolnieku novada domes darbs
 • Kultūras pieminekļi, dižkoki, arhitektūra
 • Kultūra
 • Medicīna
 • Novadnieki
 • Rūpniecība
 • Sports
 • Zemnieku saimniecības
 • Zirgu audzētāji

Vainu bibliotēkas 2017.gada darba pārskats

Vainu bibliotēkas 2016.gada darba pārskats

Vainu bibliotēkas 2014.gada darba pārskats

Vainu bibliotēkas 2013.gada darba pārskats

Bilžu galerijas

Lasīšanas pasākums Vainu bibliotēkā

Gaidot Māmiņdienu Vainu bibliotēkā tika uzaicināti vecākās grupas bērni uz lasīšanas pasākumu, kur tika lasīta Māras Zālītes grāmata „Mamma un tētis kūrortā" un pagatavota māmiņām dāvana – puķe. Sekoja kustību rotaļas laukā, izbaudot sauli un jauko laiku.

Digitālo fotogrāfiju apstrāde

"Digitālās nedēļas" ietvaros Vainu bibliotēkā bija iespēja apgūt pamatiemaņas digitālo fotogrāfiju apstrādē. Konsultācijas interesentiem sniedza Agnese un Arta – lietpratējas no Ozolniekiem.

Ildzes Ģibietes leļļu izstāde

Vainu bibliotēkā aplūkojamas vietējās leļļu mākslinieces Ildzes Ģibietes darinātās lellītes. To starpā ir roku lelles, kas darbojas jauniestudējamā leļļu izrādē. Izstādi iespējams apskatīties līdz 30. martam, bet izrādi varēs noskatīties aprīļa vidū Branku pakalpojumu centra zālē.

"Pūces skola"

Bērnu lasīšanas veicināšanas programmas "GRĀMATU STARTS" ietvaros februārī Vainu bibliotēkā notika divas nodarbības 3-4 gadīgiem bērniem kopā ar māmiņām. Pirmajā nodarbībā bērni iepazina bibliotēku, klausījās grāmatiņu „Tēti, es Tevi mīlu" un bērni ar flomāsteriem krāsoja pūces attēlu. Otrā nodarbībā roku lelle „Meža lācis" lasīja bērniem priekšā grāmatiņu „Mēs mīlam tevi, lācēn!", kopā ar mammām aplicēja pūcīti un noslēgumā devās uz zāli, kur ciemos bija ieradusies gudrā pūce, kura sveica mazos skolnieciņus ar diplomiem un mugursomām pūces izskatā, tajās atradās bērnu grāmatiņa un maza rotaļlietiņa - pūcīte.

PII "Bitīte" "Skudriņu" grupas bērni ciemojas Vainu bibliotēkā
Atzīmējot latviešu iemīļotā rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa jubileju, Vainu bibliotēkā tika uzaicināti PII "Bitīte" vecākās grupiņas bērni. Lasījām rakstnieka spraigo darbu „Velniņi", izveidojām grāmatas nosaukumu no vecajām avīzēm, bet tikšanos nobeidzām ar deju „Tūdaliņ, tāgadiņ".

Patriotu nedēļā bērni iepazīst novada vēstures lappuses
Sagaidot Lācplēša dienu, Vainu bibliotēka kopā ar PII "Bitīte" un "Zīlīte" vecāko grupiņu bērniem, Ozolnieku CB vadītāju apmeklēja Brīvības cīņu pieminekli pie Skuju skolas pārbrauktuves, sakopa tā apkārtni, uzklausīja Vēstures ekspozīcijas vadītāja stāstījumu par kaujām, iededza svecītes.

Dzejas dienas pasākums
12. septembra vakarā, Brankās, biedrības „Tuvu mājā" ,Vainu bibliotēkai sadarbojoties ar Jauniešu centru un biedrību „Tuvu", notika dzejas vakars „Kur rast dzīves prieku – dzejā, tikai vajag prast to saklausīt...". Pasākuma viesi bija jaunais, talantīgais novadnieks - mūziķis un dzejnieks Miks Galvanovskis, kā arī jaunie Zemgales dzejnieki Ilze Zeimule-Stepanova un Jānis Zariņš. Jaukās telpas un šī vakara vadītāja Elizabete Pavlovska prata radīt omulīgu gaisotni.

11. septembrī PII „Bitīte" vecākās grupas bērni tika uzaicināti uz dzejas rītu Vainu bibliotēkā. Lasījām tikko izdoto Guntara Rača dzejoļu grāmatiņu par alfabēta burtiem un gājām rotaļās. Rotaļā ar bumbu bērniem bija jāizdomā vārds uz nosaukto burtiņu. Jautrību sagādāja rotaļa „Vilcieniņš", kurš bieži nobrauca no sliedēm. 

PII "Bitīte" viesojās Vainu bibliotēkā pie lasītājām un Maijas
Vainu bibliotēkā 8. martā tika pulcinātas lasītājas uz dzejas rītu. Svinējām svētkus! Mazie mākslinieki no PII „Bitīte" sniedza skaistu koncertu.
Ļoti lepojos ar saviem atsaucīgajiem un draudzīgajiem kaimiņiem!

Lasīšanas pasākums PII "Bitīte" vecākās grupas bērniem

Tika lasīta jaunā K. Neimanes grāmatiņa „Ezītis, kam nebija kažociņa".  Kad grāmatiņa bija izlasīta, darbojāmies praktiski – bērni izkrāsoja fotorāmīšus ar savu fotogrāfiju - dāvanu vecmāmiņai 8. martā!

Lasīšanas pasākums Vainu bibliotēkā Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros.
Krēslas stundā, Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros, pie piparmētras tējas tases tika pulcināti lasītāji, lai paklausītos jautros stāstus par Sanmikelu. Sveču gaisma radīja omulīgu gaisotni. 

Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros lasīšanas pasākums PII "Bitīte" bērniem
Ziemeļvalstu nedēļā uz lasīšanas pasākumu bibliotēkā tika aicināti PII „Bitīte" vecākās grupas bērni. Tika lasīta
somu rakstnieces grāmata par Sīri un trīs Otto. Grāmata ir par draudzību. Noslēgumā no mastikas tika veidoti trollīši. Bērni par cītīgu darbošanos saņēma saldumu kaklarotas.

Knuta Skujenieka dzejas vakars Branku pakalpojumu centrā
Ceturtdien, 15.septembrī Vainu bibliotēka rīkoja dzejas vakaru veltītu Knutam Skujeniekam 80. jubilejā

Vainu un Ānes bibliotēku lasītāji tiekas ar pasaules apceļotāju Pēteri Strūbergu

27.aprīlī Vainu un Ānes  bibliotēku lasītājiem tika sagādāta iespēja Glūdas pagasta Saieta namā tikties ar pasaules apceļotāju un rakstnieku Pēteri Strūbergu.

Konkursa „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" pretendentu vidū Maija Sproģe no Ozolnieku novada Vainu bibliotēkas

19. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē svinīgā ceremonijā un svētku noskaņā tika pasniegtas balvas labākajiem Latvijas bibliotekāriem. Balvas tiek piešķirtas par bibliotekāru sasniegumiem, ieguldījumu, izcilību, attieksmi pret savu darbu un lasītājiem. Konkursu organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība). Šogad balvai no Jelgavas reģiona tika nominētas 6 bibliotekāres. Sirsnīgus, atzinīgus un jaukus vārdus savai bibliotekārei Maijai Sproģei veltīja Vainu bibliotēkas lasītājas. Konkursam bibliotekārus piesaka lasītāji, tādējādi pasakot paldies un novērtējot bibliotekāru darbu.
Konkursa „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" balvu Zemgalē šogad saņēma Emma Malahovska no Ilūkstes novada Bebrenes pagasta bibliotēkas.
Bet mēs Ozolniekos lepojamies ar Maiju Sproģi, viņas radošajām idejām, atbildīgo attieksmi pret darbu, sirsnīgo attieksmi pret saviem lasītājiem!

Ingrīda Krieķe

Ziemeļvalstu nedēļa

12.11.2015 Branku jauniešu centrs ar Vainu bibliotēku atzīmēja ziemeļvalstu nedēļu. Tika prezentēta pašu šūtā Pepijas Garzeķes lelle. Lasījām Astrīdas Lindgrēnas grāmatu "Pepija Garzeķe". Diskutējām par tēmu "draudzība". Un svecīšu gaismā baudījām piparmētru tēju!

Ziemeļvalstu nedēļa PII "Bitīte" kopā ar Vainu bibliotēku un Branku jauniešu centru

Burciņu apgleznošana

Branku jauniešu centrs un Vainu bibliotēka 08.10.2015 pie sevis sagaidīja jauniešus no Ozolnieku jauniešu centra, lai kopīgi apgleznotu burciņas. Gleznojām ar stikla krāsām. Branku jauniešu centrā ļoti populāras ir dažāda veida piparmētru tējas. Ar tam cienājām savus mīļos viesus.

Raiņas dzimšanas dienas svinības

10. novembrī, plkst. 18:00 Vainu bibliotēkā notika "Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai" veltīts pasākums - grāmatu lasīšana par trollīšiem Ziemeļos.
Tajā iesaistījās Branku jauniešu centra aktīvisti, kā arī bibliotēkas čaklākās lasītājas. Pasākums notika sveču gaismā, sēžot ērti uz spilveniem un visiem pēc kārtas lasot grāmatiņas par trolli Muminu. Sekoja aktivitātes parkā, kur lukturīšu gaismā bija jāsameklē rotaļlietas. 3 veiklākajiem tika diplomi.

11. novembrī, plkst. 11:00 Vainu bibliotēkā notika grāmatu lasīšana ar PII "Bitīte" vecākās grupas bērniem, izlasījām K. Alana grāmatiņu "Neaizmirstamais lidojums", pēc tam sekoja aktivitātes parkā un veiklāko bērnu apbalvošana.

19. septembrī Vainu bibliotēkā „Radošās darbnīcas” meitenes mācījāmies pīt pīnītes no septiņiem krāsainiem dzijas pavedieniem

20. septembrī Vainu bibliotēkā tika rīkots dzejas dienām veltīts pasākums, kur piedalījās PII „Bitīte” vecākās grupas bērniņi un audzinātāja.

Ciemos bija uzaicināts rūķis Miks (Miks Kancevičs), kurš atraktīvi iesaistīja bērnus dažādās izdarībās.

Radošās darbnīcas

06. jūnijā veidojām mākslīgos ziedus no kreppapīra. Radoši un interesanti!

23. maijā no filca auduma griezām un apšuvām nelielas rotaļlietas- piespraudītes. Ar tām varēs papildināt savu tērpu, somu,  maciņu, utml.

16.maijā mazās rokdarbnieces līmēja krellītes no krāsaina papīra strēmelītēm. Iemaņas nepieciešamas katrā darbiņā un visu mēs pacietīgi mācamies!

2. maijā Vainu bibliotēkas lasītāja,  čakla rokdarbniece Laila, mācīja mums tamborēšanas pamatus un ziediņu pagatavošanu.

11. aprīlī notika nodarbība stikla apgleznošanā
18. aprīlī –mobilo telefonu maciņu šūšana un  izrotāšana ar krellītēm un pērlītēm.

Bibliotēku nedēļa (25.04.2013.)

25. aprīlī, ” Bibliotēku nedēļas” ietvaros, meitenes izteiksmīgi lasīja grāmatu „Mazā raganiņa”.  Vēlāk minēja mīklas, zīmēja dažādu grāmatu vāka noformējumus, kurus pašas prezentēja un vērtēja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

augusts, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
11
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs