Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Ozolnieku novada simbolika

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

 

Ģerbonis      
       
ozolnieki gerbonis     Ģerboņa apraksts: izmērs 0,40 x 0,48 vairoga formā, dalīts pēdā: zils ar zeltu, augšējā laukā zelta saules staru vainags ar lauzītiem stariem, apaļā caurlauzumā trīsstūrī savienotas trīs sudraba piecstaru zvaigznes. Materiāls - karogu audums (iekštelpām), izgatavošanas tehnika - izšuvums.
Autors - Vladislavs Ladusāns
       

Ozolnieku novada ģerboņa leģenda

Ozolnieku novada teritorija ir vieta, kur norisinājās Latvijas Brīvības cīņas, tāpēc ģerboņa pamatā ir zils fons, kas simbolizē latviešu tautas cerības un alkas pēc brīvības, austošā zelta saule ir mītiskais simbols, kas apzīmē cilvēku ticību saviem spēkiem un drosmi aizstāvēt Latvijas valsti cīņā pret Bermontu, kas 1919. gadā norisinājušās Ozolnieku novada teritorijā, bet trīs zvaigznes saules centrā simbolizē iegūto neatkarību. Zelta laukums ģerboņa pamatnē ir auglīgie Zemgales lauki, kas izsenis barojuši un baro latviešu tautu, vairojot fizisko spēku un garīgo izturību.

       
Karogs      
       
ozolnieki karogs     Karoga apraksts: taisnstūra audums ar platuma proporcijas attiecību 2 : 1.
Karogs ir vienpusējs.
Uz balta un sudraba fona proporcionālās attiecībās 1 : 1 karoga vidū ģerbonis - dalīts pēdā: zils ar zeltu, augšējā laukumā zelta saules staru vainags ar lauztiem stariem, apaļā caurlauzumā trīsstūrī savienotas trīs sudraba piecstaru zvaigznes, simetriski ieskauts ar 2 lokveida ozola zeltītiem zariem un katrā zarā 3 sudraba krāsas zīles.
       
       
Vimpelis      
       
vimpelis     Vimpeļa apraksts: izmērs 0,15 x 0,26, vairoga forma, lietošanai iekštelpās, izgatavošanas tehnika - izšuvums dalīts pēdā zils ar zeltu. Augšējā laukā zelta saules staru vainags ar lauztiem stariem apaļā caurlauzumā trīsstūrī savienotas trīs sudraba piecstaru zvaigznes simetriski ieskauts ar 2 lokveida ozola zeltītiem zariem unn katrā zarā 3 sudraba zīles, iestrādāts uz balta auduma taisnstūra formā, kuram apakšēja taisnstūra mala zem lokveida ozola zeltītiem zariem savienotas leņķī, kam piestiprināts diega dekorējums ar pušķi. taisnstūra augšējā malā pret vairogua virsmu uzraksts - Ozolnieku novads.

 

 Saistošie noteikumi Nr.11/2010 "Par Ozolnieku novada pašvaldības simboliku"

 

 Ozolnieku novada LOGO:

Ozolnieku-novads-logo

Autore: Ilze Ungure

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

augusts, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
12
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs