Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Skrējēju klubs "Ozolnieki"

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

Skrējēju klubs "Ozolnieki"

logo

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Māris Pakārklis – 20378781, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ilze Pelēce – 26362347

Baiba Kovaļevska – 29462335, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://skozolnieki.wordpress.com/about/
http://www.draugiem.lv/SKOzolnieki/ 

 

Skrējēju kluba „Ozolnieki" rīkotās sacensības

Ozolnieku apļi

Katru trešdienu no aprīļa līdz oktobra beigām (sākums pulksten 18:30, oktobrī – plkst. 18:00) Ozolnieku slēpošanas trasē ikvienam interesantam ir iespēja izskrieties svaigā gaisā pa meža celiņu, nedaudz pārbaudot arī savu fizisko sagatavotību, aptuveni divarpus kilometru garajā aplī pievārējot nelielus kalniņus. Distanču garums atkarīgs no katra paša vēlmēm un iespējām – SK „Ozolnieki" laika kontroli veic aptuveni stundu, kad katrs dalībnieks izvēlas, cik apļus veikt. Arī mazākajiem skrējējiem ir iespēja piedalīties, skrienot pa līdzenu distanci jeb aptuveni 700 metru garu apli. Detalizētāka informācija pieejama sacensību nolikumā.

 

Garo distanču skriešanas seriāls „Ielūdz Ozolnieki"

Vienreiz mēnesī, no aprīļa līdz septembrim (atsevišķos gadījumos, sākot jau no marta nogales), Ozolniekos notiek skriešanas sacensības kā tautas sporta piekritējiem un amatieriem, tā profesionāliem vidējo un garo distanču skrējējiem, kad dalībniekiem ir iespēja startēt piecu vai desmit kilometru distancēs, jaunāko grupu dalībniekiem 2,2 km skrējienā un atsevišķos gadījumos arī īsākās distancēs, kad tiek organizēti bērnu skrējieni. Aktīvākie un ātrākie skrējēji, kuri piedalījušies četrās no piecām sacensību kārtām atbilstoši savai izvēlētajai distancei un vecuma grupai, pēdējā posmā augustā saņem organizatoru un sponsoru balvas. Detalizēta informācija apskatāma sacensību nolikumā.

Kluba vēsture

2009. gadā skrējēju klubs «Ozolnieki» svinēja 30 gadu jubileju. Tas dibināts 1979. gadā, sanākot kopā pieciem skriešanas entuziastiem – Imantam Ziemelim, Georgam Bočkovam, kurš bija šīs idejas galvenais iniciators, proti, ka nepieciešams dibināt lielāku skrējēju apvienību, Nikolajam Okuņevam, Zigismundam Burdikovam un Leonam Miķelsonam. Vispirms jaundibinātā skrējēju apvienība bez konkrēta nosaukuma apmēram gadu uzturējās Jelgavas apkārtnē un Dienvidu elektrisko tīklu apkaimē, bet pēc tam pārcēlās uz RAF mikrorajonu, kur tam piebiedrojās vēl divi skrējēji – Vladimirs Ortinskis un Nikolajs Raspopovs. Beidzot aptuveni vēl pēc gada jaundibinātā apvienība nonāca Ozolniekos, kur arī skrējēju klubam tika piešķirts apdzīvotās vietas nosaukums - «Ozolnieki».
Pirmais oficiālais kluba vadītājs bija Imants Ziemelis, bet, sākot ar 1989. gadu, vadību savās rokās pārņēma vēl šobaltdien esošais kluba priekšnieks Juris Bērziņš. Viņš pats ar skriešanu tā nopietni sāka nodarboties 1984. gadā pēc kāda kolēģa uzaicinājuma no orientēšanās sporta. Tātad 2009. gadā ne tikai pašam klubam, bet arī Jurim Bērziņam bija svētki – 20 gadi, kopš klubs ticis vadīts ar viņu priekšgalā.

Ozolnieku maratons

Kā stāsta J. Bērziņš, agrāk garo distanču skriešanas sacensības un gargabalnieku tik ļoti iecienītais maratons (42,195 km) notika bieži daudzās Latvijas vietās. Un, kā izrādās, arī Ozolniekiem no 1980. gada bijis savs maratona skrējiens. Pēdējais maratons Ozolnieku teritorijā bija 2000. gada 28. oktobrī, un ar to diemžēl arī tika pārtraukta šo skrējienu sērija. J. Bērziņš atceras, ka Ozolniekos maratoni rīkoti pat ziemā - par godu vienam no kluba dibinātājiem – Georgam Bočkovam, kam šajā gadalaikā iekritusi dzimšanas diena. Turklāt vairāki Ozolnieku maratoni skaitījušies kā Latvijas čempionāti, kad uz šo ciematu sabrauca spēcīgākie Latvijas skrējēji (kopumā parasti bijuši ap 400–500 dalībnieku), kas tad cīnījās par godalgotajām vietām un čempiona titulu.

"Ielūdz Ozolnieki"

Tagad Ozolnieku skriešanas tradīcijas turpina 1995. gada 7. aprīlī aizsāktais garo distanču skriešanas seriāls «Ielūdz Ozolnieki», kuram katru gadu no aprīļa līdz oktobrim notiek septiņas kārtas. Pēdējā sacensību kārtā pēc neliela pārtraukuma atgriezies tradicionālais Ozolnieku pusmaratons (21,0975 km), kas nenotika no 2002. līdz 2004. gadam. Seriālā «Ielūdz Ozolnieki» dalībnieki, atkarībā no sava vecuma, var startēt 2,2, piecu un 10 kilometru distancē.
Treniņiem SK «Ozolnieki» izmanto trešdienas, kad Ozolnieku slēpošanas trasē no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim notiek skrējienu seriāls «Ozolnieku apļi». Visiem interesentiem ir iespēja skriet no 2,5 līdz 10 kilometriem un trenēties slēpošanas trasē. Ozolnieku apļi pirmo reizi notika 1992. gada 15. jūnijā, kad tā dalībnieki skrēja distances no 2,5 līdz 15 kilometriem. 

Klubs visiem skriešanas entuziastiem

SK «Ozolnieki» pēdējos gados ir izaudzis līdz 50 biedriem, no kuriem sacensībās un skriešanas pasākumos aktīvi piedalās aptuveni puse. J. Bērziņš gan atminas, ka kluba ziedu laikos to skaits pat bijis mazāks – apmēram 35 - 40 dalībnieki, taču tad gandrīz visi bijuši aktīvi un startējuši sacensībās. Tiesa gan, pēdējā laikā tomēr arvien vairāk cilvēku pievēršas šim sporta veidam, tādēļ arī likumsakarīgs kluba saimes pieaugums.
Par SK «Ozolnieki» biedru var kļūt jebkurš interesents, kuram patīk skriet vidējās un garās distances – vecumam un sportiskai formai nav nozīmes, jo ikvienam ir iespēja startēt un skriet kur vien un cik viņš pats vēlas, protams, saņemot nepieciešamo informāciju un kluba biedru padomus. Ja ir vēlēšanās, ikvienam ir iespēja pilnveidot skriešanas tehniku un uzlabot savu sportisko formu pie kāda vieglatlētikas trenera, ar kuriem klubam ir draudzīgas attiecības.
SK «Ozolnieki» apvieno gan iesācējus, gan amatierus, gan profesionāļus, tāpat kluba rīkotajās sacensības bieži piedalās Latvijā pazīstami skrējēji. Tādēļ ikviens interesents tiek laipni gaidīts SK «Ozolnieki» rīkotajās sporta aktivitātēs.
«Ja agrāk gandrīz katrā rajonā bija pa skrējēju klubam, tad tagad palikuši tikai daži, un tie paši nav tik aktīvi, kā tas bija astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā. Taču Ozolnieki joprojām var lepoties ar to, ka pie mums ir viens no spēcīgākajiem skrējēju klubiem valstī, kurš nav iznīcis un turpina savu darbību,» tā par skrējēju klubu «Ozolnieki» izsakās tā ilggadējais vadītājs Juris Bērziņš.

 

 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūnijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
5
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs