Aptauja

Pašlaik nav aktīvu aptauju!

Projektu konkursi un aktualitātes

  A- A A+ Drukāt lapu  
 

CFLA aicina uz semināru par ERAF atbalsta iespējām ražošanas telpu un infrastruktūras attīstīšanai
24.01.2019

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus uz semināru 19. februārī par projektu iesniegumu sagatavošanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta iegūšanai ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no ERAF.
Ar ERAF atbalstu plānots veicināt apstrādes rūpniecības un viedo specializācijas jomu komersantu darbības paplašināšanos un jaunu uzņēmumu veidošanos, sekmējot industriālo telpu izveidi reģionos.
Paredzēts, ka finansējumu piešķir ražošanas ēku būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgu. Vienam plānošanas reģionam pieejamais ERAF finansējums ir 5 088 784 eiro; vienam projektam maksimālais ERAF finansējuma apmērs ir 1 500 000 eiro, Rīgas plānošanas reģionā – 5 088 784 eiro.
Seminārs notiks š.g. 19. februārī Rīgā, Brīvības ielā 55 Ekonomikas ministrijas telpās. Pieteikšanās semināram CFLA tīmekļa vietnē līdz 17. februārim. Semināra darba kārtība – šeit. Semināra norisi būs iespējams vērot arī interneta tiešraidē.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2019/cfla-aicina-uz-seminaru-par-eraf-atbalsta-iespejam-razosanas-telpu-un-infrastrukturas-attistisanai 


CFLA aicina pieteikties ERAF atbalstam ražošanas telpu un infrastruktūras attīstīšanai
24.01.2019

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
Projektu iesniegumu pieņemšanu CFLA sāk 15. janvārī, un tos varēs iesniegt līdz 15. aprīlim. Projektu iesniedzēji var būt komersanti vai nodibinājumi, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma attīstīšanu un iznomāšanu ražošanas vajadzībām, apstrādes rūpniecības un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares mazie un vidējie komersanti, kas būvē ražošanas telpas savām vajadzībām, kā arī ostas pārvaldes. Rīgas plānošanas reģionā apstrādes rūpniecībai jābūt augstas pievienotās vērtības nozarē.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2019/cfla-aicina-pieteikties-eraf-atbalstam-razosanas-telpu-un-infrastrukturas-attistisanaiLauku partnerība Lielupe aicina uz praktisku semināru par LEADER projektu iesniegšanu uzņēmējdarbības projektiem Jelgavas un Ozolnieku novados

08.01.2019.

 Lielupe programma

 


 

 Lielupe-web 

Lauku partnerība “Lielupe” izsludina konkursu uzņēmējdarbības projektu ieviešanai

Biedrība Lauku partnerība „Lielupe” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 6. kārtu Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novados ieviešanai. Kārta tiek izsludināta Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējuma saņemšanai rīcībā: “Atbalsts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības, t.sk. lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku tūrisma un amatniecības attīstībai”.

Projektu iesniegumus varēs iesniegt no 2019. gada 28. janvāra līdz 2019. gada 28. februārim Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā https://eps.lad.gov.lv/login. Kopā ar projekta iesniegumu iesniedzams arī atbalsta pretendenta pašnovērtējums par projekta atbilstību vietējās attīstības stratēģijā attiecīgajai rīcībai noteiktajiem projektu vērtēšanas kritērijiem, norādot katram kritērijam atbilstošo punktu skaitu un pamatojot punktu skaita atbilstību.

Atbalstam var pieteikties ikviens, juridiska persona, privātpersona, zemnieku saimniecība, individuālais komersants, biedrības un nodibinājumi, vietējā pašvaldība, kas vēlas uzsākt vai attīstīt uzņēmējdarbību Jelgavas un Ozolnieku novados. Nevar pieteikties esoši uzņēmumi, ja iepriekšējā gada apgrozījums pārsniedz 70 000 EUR.

ELFLA finansējuma atbalstu līdz 70% ko projekta izmaksām var saņemt pamatlīdzekļu iegādei, būvdarbiem, kā arī produkta vai pakalpojuma atpazīstamības veicināšanai.

Plašāka informācija ir pieejama partnerības mājas lapā www.partnerībalielupe.lv, sadaļā Leader 2014-2020. Papildus informācija un konsultācijas Lauku partnerībā “Lielupe”, Lielā iela 5/7 (6. stāvs), Jelgava, tālr. 26399946, e-pasts  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Lūgums iepriekš saskaņot ierašanos! 


 Seminārs par aktuālajām atbalsta programmām uzņēmējiem lauku teritorijās
04.10.2018

LLKC konsultāciju birojs aicina uz semināru „Aktuālās atbalsta programmas uzņēmējiem lauku teritorijās”, kas notiks š.g. 10.oktobrī plkst. 16.00 Ozolnieku novada domes zālē. Semināra mērķauditorija – mazie lauku uzņēmēji (esošie un topošie lauksaimnieki, mājražotāji, amatnieki, pakalpojumu sniedzēji) un citi interesenti. Seminārā tiks sniegta informācija par:

 • Jaunu aizdevumu programmu "Mazie aizdevumi lauku teritorijās"
 • Programmu "Ieguldījumi materiālajos aktīvos"
 • LEADER programmu "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju".

Semināra programma šeit: https://ej.uz/semi10 


 Atbalstam ražošanas telpu attīstībai apstrādes rūpniecības un IKT uzņēmumiem būs pieejami 25,4 miljoni eiro
26.09.2018

Atbalsta programmas mērķis ir veicināt komersantu, kas darbojas tautsaimniecības nozarēs viedās specializācijas jomās vai apstrādes rūpniecībā, paplašināšanos un jaunu komersantu veidošanos, atbalstot ražošanas ēku izveidi reģionos.

Atbalsts būs pieejams visos plānošanas reģionos – Rīgas reģiona (izņemot Rīgu), Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes, katram reģionam paredzot 5 088 784,40 eiro lielu finansējumu, izņemot Rīgas pilsētu. Nosacījumi paredz, ka, lai varētu saņemt ERAF finansējumu, ražošanas ēkai jābūt ne mazākai par 2 000m2 un ēku paredzēts izmantot apstrādes rūpniecības nozarē vai IKT produktu un procesu izstrādei.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2018/m-atbalstam-razosanas-telpu-attistibai-apstrades-rupniecibas-un-ikt-uznemumiem-bus-pieejami-25-4-miljoni-eiro


Forums | VALSTS ATBALSTA BIZNESU Jelgavā
13.09.2018

ALTUM sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, LIAA un EK pārstāvniecību Latvijā šī gada septembrī ir izveidojuši forumu ciklu "Valsts atbalsta biznesu". Noslēdzošais forums notiks 26.septembrī, kad Zemgales reģiona komersanti tiek aicināti uz forumu Jelgavā. Forumi par valsts atbalstu uzņēmējiem kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju, sniedzot iespēju saņemt aktuālo informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai un uzņēmumu produktivitātes kāpināšanai.

Šogad forumā parādīsim šā brīža ekonomikas izaugsmes tendences Latvijā un pasaulē un plašāk stāstīsim par Attīstības finanšu institūcija Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajām valsts atbalsta programmām. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā foruma dalībniekiem sniegs ieskatu Eiropas Savienības atbalsta politikā pēc 2020. gada. Savukārt Maksātnespējas kontroles dienests informēs uzņēmējus par iespējām aizsargāt savas intereses partneru maksātnespējas procesā.

Forumā neizpaliks arī uzņēmēju veiksmes stāsti un noderīgi padomi uzņēmējdarbības attīstībā. Jelgavā forumā savā pieredzē dalīsies  SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks. Savukārt FranklinCovey Leadership prakses vadītājs Latvijā Ilmārs Vamzis klātesošos uzrunās, kā (iz)dzīvot vadītājam šodienas laikmetā, un kā panākt, lai rodas komanda, kas uzņemas atbildību par uzņēmumu un gūst gandarījumu no tā?

Foruma “Valsts atbalsta biznesu” dienas kārtība un reģistrācijas veidlapa publicēta Forums | VALSTS ATBALSTA BIZNESU Jelgavā : Finanšu institūcija ALTUM Dalība forumos - bezmaksas.


Ozolnieku novads atvērts uzņēmējdarbībai!
06.09.2018.

Ozolnieku novada pašvaldība ir saņēmusi LURSOFT speciālistu apkopotos datus par novadā reģistrēto uzņēmumu apgrozījuma, peļņas un darbinieku skaita dinamiku, kā arī VID administrēto nodokļu kopsummām, kuras pēdējos gados valsts kopbudžetā samaksājuši novada uzņēmumi.

Kā minēts LURSOFT pētījumā, 2017.gads bijis jau otrais gads pēc kārtas, kad likvidēto uzņēmumu skaits valstī pārsniedzis jaunreģistrēto skaitu. Atšķirībā no valsts kopējā rādītāja, Ozolnieku novads ir viens no izņēmumiem, kas var lepoties ar to, ka pēdējos gados pašvaldības teritorijā nav vērojams straujš likvidēto uzņēmumu skaita pieaugums. Kopumā pēdējo desmit gadu laikā Ozolnieku novadā reģistrēti 517 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 244, kas nozīmē, ka faktiski kopš 2008.gada uzņēmumu skaits novadā pieaudzis par 273 komersantiem. Patlaban novadā reģistrēti 892 uzņēmumi. Arī novadā reģistrēto uzņēmumu kopējais apgrozījums uzrāda pakāpeniska pieauguma tendenci – tā, piemēram, vidējais apgrozījums 2017.gadā salīdzinot ar 2016.gadu, pieaudzis par 16,08%, sasniedzot 30,97 tūkst. EUR uz vienu uzņēmumu.

Esam lepni, ka uzņēmējdarbības izaugsmi raksturojošās tendences visos rādījumos ir augošas. Pēdējos gados pašvaldība aktīvi strādā, lai veicinātu Ozolnieku novada ekonomisko izaugsmi un uzņēmējdarbības attīstību, attīstot infrastruktūru, sniedzot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, līdzfinansējumu sabiedriskā labuma projektiem, piedāvājot nomāt zemes uzņēmējdarbības attīstībai, aktīvi iesaistoties Ozolnieku novada uzņēmēju biedrības aktivitātēs, kā arī sniedzot informatīvu un organizatorisku atbalstu.

 Savstarpēja sadarbība veicina uzņēmējdarbības attīstību novadā, tāpēc esošos un topošos uzņēmējus aicinām paust savu viedokli un nākotnes redzējumu, rakstot Ozolnieku novada pašvaldības Attīstības un projektu daļas vadītājai Inesei Baumanei uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

 LURSOFT pētījumu skatīt šeit...


 LIAA Jelgavas biznesa inkubators
27.08.2018.

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.


Plašāka informācija par LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru:  http://ozolnieki.lv/aktualitates/22-aktualitates-sabiedriba/7470-jelgavas-biznesa-inkubators-aicina


 Mikrouzņēmumiem visā Latvijā pieejams jauns finanšu atbalsta instruments
08.08.2018

Eiropas Investīciju fonds un Latvijas valstij piederoša "Attīstības finanšu institūcija Altum" Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI) ietvaros parakstījuši mikrofinansēšanas garantijas līgumu. Šis jaunais EaSI garantijas līgums nākamajos trīs gados ļaus "Altum" nodrošināt aizdevumus 600 mikrouzņēmumiem visā Latvijā. ES sponsorētās programmas ietvaros mikrouzņēmumi spēs saņemt samazinātu procentu likmju aizdevumus ar zemākām nodrošinājuma prasībām. "Altum" galvenokārt koncentrēsies uz jaunuzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiem.

 • Finansējums līdz 25 000 EUR
 • Samazināta % likme
 • Personīgais galvojums bez nodrošinājuma
 • Piemērots maziem un jaunuzēņēmumiem

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.altum.lv/lv/jaunumi/junkera-plana-ietvaros-mikrouznemumiem-latvija-tiks-nodrosinats-15-miljonu-eiro-es-finansejums 


Pieejams atbalsts ar lauksaimniecību nesaistītām aktivitātēm, arī tūrismam
06.06.2018

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2018. gada 18. jūnija līdz 18. jūlijam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".
Trešās kārtas pieejamais publiskais finansējums pieejams vairākām aktivitātēm:
• "Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība" un "Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana" 11,99 miljonu eiro apmērā;
• "Tūrisma aktivitāšu veicināšana" 10 miljonu eiro apmērā.

Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā, kā arī dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni lauku reģionos.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-4-atbalsts-ieguldijumiem-ar-lauksaimniecibu-nesaistitu-darbibu-radisana-un-attistisana-276


Komersanti aicināti izmantot ES fondu atbalstu energoefektivitātes uzlabošanai ražošanas ēkās
14.03.2018

Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek no 13. marta līdz 13. jūnijam. Projektu iesniedzēji var būt komersanti, kuriem viena no darbības nozarēm ir apstrādes rūpniecība.
ES fondu atbalsts paredzēts rūpnieciskās ražošanas ēku energoefektivitāti paaugstinošu pārbūves vai atjaunošanas darbu veikšanai, energoefektivitātes paaugstināšanai esošajās ražošanas tehnoloģiskajās iekārtās, kā arī esošo ražošanas iekārtu aizstāšanai ar energoefektīvākām. Tāpat paredzēts, ka finansējumu var ieguldīt ēku inženiersistēmu atjaunošanā, pārbūvē vai izveidē, sekundāro energoresursu atgūšanai no ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā.
Vienam projektam maksimālais KF atbalsts pieļaujamais attiecināmo izmaksu ir 1 miljons eiro. KF atbalsta intensitāte ir līdz 30 % no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2018/komersanti-aicinati-izmantot-es-fondu-atbalstu-energoefektivitates-uzlabosanai-razosanas-ekas


Jaunums: būtiski uzlabojumi ALTUM biznesa uzsācēju atbalsta programmā
26.02.2018

Pavisam nesen ieviesti uzlabojumi Attīstības finanšu institūcijas ALTUM biznesa uzsācēju atbalsta programmā – ir būtiski paplašināts uzņēmumu loks, kas var saņemt valsts atbalstu aizdevuma veidā biznesa sākšanai vai jauna projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.
Vairāk informācija šeit:


CFLA izsludina projektu atlasi par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā
21.11.2017

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā šim mērķim pieejams ERAF finansējums vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā.

Šīs ES fondu programmas mērķis ir veicināt komersantu produktivitātes un konkurētspējas paaugstināšanu, izstrādājot un ieviešot ražošanā jaunus produktus un tehnoloģijas, kā arī palielinot privātā sektora ieguldījumus pētniecībā, attīstībā un inovācijās atbilstoši Viedās specializācijas stratēģijai.

Projektu iesniegumu pieņemšana CFLA notiek no 21. novembra līdz 2018. gada 21. februārim. Projektu iesniedzēji var būt komersanti vai atbilstīgas lauksaimniecības vai mežsaimniecības kooperatīvās sabiedrības, kuras plāno īstenot projektu Viedās Specializācijas stratēģijas jomās (RIS 3).

Atbalsts tiks piešķirts eksperimentālu tehnoloģiju izgatavošanai vai iegādei, kā arī uzstādīšanai un testēšanai reālā ražošanas vidē, veicot saimniecisko darbību no ceturtā līdz astotajam tehnoloģiju gatavības līmenim. Programmas ietvaros vismaz 20 % no eksperimentālās tehnoloģijas izmaksām ir jāatbilst pētniecības un attīstības izmaksām pilotrūpnīcās jeb izmēģinājuma ražotnēs, kuru galvenais mērķis ir pētniecība un attīstība, un kuru izmantošana nav komerciāla līdz projekta beigām. Ne vairāk kā 80 % no eksperimentālās tehnoloģijas komponentēm vai iekārtām būs iespējams izvēlēties no tirgū jau nopērkamām.

Viena projekta minimālais attiecināmo izmaksu apmērs ir 500 000 eiro, bet maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs - 16 miljoni eiro. Maksimālais ERAF līdzfinansējums vienam projektam – 4 miljoni eiro. ERAF atbalsta intensitāte ir sīkajiem (mikro) vai mazajiem komersantiem ir 55 %, vidējiem komersantiem – 45 %, lielajiem komersantiem – 35 %, izmaksājot to granta veidā. Projekta iesniegumu atlases otrās kārtas ietvaros ERAF finansējums ir 34 196 411 eiro.

Vairāk informācijas – CFLA mājaslapā.


Mazo un mikro uzņēmumu darbiniekus, kā arī pašnodarbinātās personas aicina pieteikties jaunu zināšanu un prasmju apguvei informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā
20.09.2017

Piedāvātie mācību kursi palīdzēs uzlabot mazo un mikro uzņēmumu darbinieku, vadītāju un pašnodarbināto personu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmes. Kursu programmas palīdz ne tikai veicināt savas vai darbinieku digitālās prasmes, bet arī ieviest inovācijas produktu un pakalpojumu inovāciju, kā arī uzņēmumu iekšējo procesu digitalizācijā.
Sākotnēji jēdzieni "sociālo tīklu mārketings", "projektu vadības IKT rīki" vai "elektronisko dokumentu pārvaldība" var šķist ļoti sveši, sarežģīti un neiederīgi mazā vai mikro uzņēmuma darbībā, taču, pateicoties apmācībai, arī cilvēki bez iepriekšējas pieredzes iegūst zināšanas un prasmes, kas krietni atvieglo ikdienas darbu. Tās paredzētas tieši mazajiem un mikro uzņēmējiem, kā arī pašnodarbinātajām personām. Interneta veikala īpašnieki, grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji, skaistumkopšanas nozares uzņēmēji u.c. individuālie komersanti – ikviens ikdienā saskaras ar dažādiem IT un digitālajiem risinājumiem, kuri, pareizi pielietoti, var atvieglot darbu un sekmēt biznesa attīstību.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.mmu.lv/Lapas/sakums.aspx


 Piecās Latvijas pilsētās notiks forumi "Valsts atbalsta biznesu"
18.09.2017

Septembrī un oktobrī piecās Latvijas pilsētās notiks forumi "Valsts atbalsta biznesu", sniedzot uzņēmējiem visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai. Forums Jelgavā notiks 17.oktobrī.
Forumi par valsts atbalstu uzņēmējiem ir kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju, sniedzot iespēju komersantiem vienuviet saņemt plašu informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu. Šogad Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum (Altum), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) kopīgi rīkotajos pasākumos piedalīsies vairāk kā 20 iestādes, organizācijas, kā arī komercbankas.
Detalizēta informācija par forumiem (programmas, norises vietas un laiki, saite uz reģistrācijas anketu dalībai forumos) publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē: https://em.gov.lv/lv/es_fondi/forumi__atbalsts_uznemejiem_/.Dalība forumos - bezmaksas. Papildu informācija par forumiem pieejama Ekonomikas ministrijā (Inese Bērziņa, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr.: 67013240).
Forumus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā, Attīstības finanšu institūcija Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra informatīvās kampaņas "Atbalsts uzņēmējiem" ietvaros.


Pieejams atbalsts mežsaimniecībā
08.09.2017

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumā "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un meža dzīvotspējas uzlabošanā". Pasākumā pieejamais kopējais publiskais finansējums ir 8,5 miljoni eiro.

Vairāk informācija šeit


Aicina uzņēmējus iesniegt projekta pieteikumus programmas “Apvārsnis 2020” aktivitātē “Mazo un vidējo uzņēmumu instruments”
29.08.2017

Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju pamatprogrammas “Apvārsnis 2020” Nacionālais kontaktpunkts aicina Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus sagatavot un iesniegt inovāciju un pētniecības projektu pieteikumus 2017. gada rudenī. Atbalsta intensitāte ir 70%, un projekta ieviesējiem ir jānodrošina 30% līdzfinansējums. Tuvākais projektu iesniegšanas termiņš tiešsaistē ir 2017.gada 6.septembris (1.fāzes projektu pieteikumiem), kuram sekos uzsaukuma noslēgšanās 18.oktobrī (2.fāzes projektu pieteikumiem) un 8.novembrī (1.fāzes projektu pieteikumiem).

Vairāk informācija šeit


 Komersantiem pieejams atbalsts jaunu produktu attīstībai
15.08.2017

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) maziem un vidējiem komersantiem atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai nodrošina inovāciju vaučeru programmas ietvaros. Šis ir viens no veidiem kā LIAA atbalsta inovatīvu ieceru īstenošanu, kopīgi veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.Plašāka informācija šeit:


Aicinājums apmeklēt pirmo inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivālu iNOVUSS 25. un 26. augustā Rīgā, Lucavsalā
09.08.2017

25. un 26. augustā pirmo reizi notiks jaunrades festivāls iNOVUSS, kas pulcēs plašu interesentu loku un radīs neatkārtojamu iespēju vienkopus dzirdēt iedvesmojošas idejas un pieredzes stāstus, iesaistīties diskusijās un piedalīties uzņēmējdarbības darbnīcās. Festivāls, kas norisināsies Lucavsalas atpūtas parka ziemeļu daļā, pulcēs tehnoloģiskās jaunrades un inovatīvas uzņēmējdarbības ekosistēmas dalībniekus un interesentus, piedāvājot aizraujošu programmu divu dienu garumā. Festivālā varēsiet smelties jaunas idejas, dzirdēt spilgtus viedokļus, atrast negaidītus risinājumus, sastapt iedvesmojošus cilvēkus un baudīt muzikālus priekšnesumus.
Vērts pamēģināt aizraujošas un pārsteidzošas aktivitātes - droni un roboti, satikšanās un tīklošanās, meditācija un sports, dejas un mūzika! Vērts izbaudīt talantīgus un spožus priekšnesumus!
Reģistrēties festivālam, skatīt programmu un iepazīties ar visām festivāla personībām iespējams www.inovuss.lv. Ieeja festivālā ir bez maksas.


Seminārs topošajiem uzņēmējiem
08.08.2017

Tuvojas jaunā sezona un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļa sadarbībā ar VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Zemgales otrās apkalpošanas nodaļas speciālistiem atsāk organizēt seminārus. Pirmais seminārs PIRMIE SOĻI TOPOŠAJIEM UZŅĒMĒJIEM notiks 2017.gada 5.septembrī pl.10.00 - 12.00 un būs veltīts uzņēmējdarbības uzsākšanai. Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt šo pasākumu. Pieteikties līdz 31.augustam, zvanot pa tālruni 63012155 vai 63012169 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .


No 2017. gada 1. augusta līdz 31.augustam notiks iesniegumu pieteikšana "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".
03.07.2017

Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā, kā arī dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni lauku reģionos.
Atbalsts pieejams uzņēmējiem lauku teritoriju attīstīšanai sekojošās aktivitātēs:
• "Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība",
• "Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana",
• "Tūrisma aktivitāšu veicināšana".

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit:
http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-4-atbalsts-ieguldijumiem-ar-lauksaimniecibu-nesaistitu-darbibu-radisana-un-attistisana-276


LM aicina uzņēmējus izmantot iespējas iesaistīties labklājības nozares ES fondu projektu īstenošanā
28.06.2017

Lai veicinātu iekļaujošu nodarbinātību un sociāli atbildīgu darba vidi, laikā no 2014. līdz 2020. gadam Labklājības ministrijas (LM) pārraudzībā tiek īstenoti septiņi dažādi Eiropas Sociālā fonda projekti, kuros aktīvas līdzdalības iespējas paredzētas Latvijas uzņēmējiem.

Projektos paredzēts gan finansiāls, gan praktisks un informatīvs atbalsts, lai darba devējiem būtu izdevīgāk pieņemt darbā tās cilvēku grupas, kurām pašu spēkiem var būt grūti atrast darbu. Īpašs atbalsts paredzēts, piemēram, ilgstošo bezdarbnieku, cilvēku ar invaliditāti, gados vecāku cilvēku, vientuļo vecāku vai jauniešu bez pietiekamas pieredzes un darba tirgū pieprasītas izglītības nodarbināšanai. Mikro, mazajiem un vidējiem bīstamo nozaru uzņēmumiem paredzēts palīdzēt uzlabot darba drošību. Tāpat paredzēts stiprināt sociālo uzņēmumu nozari Latvijā, atbalstot cilvēku izvēli veidot tādus uzņēmumus, kas ļauj ne vien pelnīt, bet arī risināt sabiedrībai svarīgus sociālus jautājumus, piemēram, dodot darbu cilvēkiem ar invaliditāti. Pieejamās iespējas apkopotas  infografikā: 
http://www.lm.gov.lv/upload/infografikas/darba_deveju_iespejas.jpg

Projektos pieejamais atbalsts, dalības nosacījumi un arī norises laiks ir atšķirīgi, tāpēc darba devēji – gan komercsabiedrības, gan nevalstiskas organizācijas – ir aicināti iepazīties ar iespējām un izvēlēties sev piemērotās. Ar detalizētāku informāciju var iepazīties katra projekta interneta vietnē vai jautājot institūcijai, kas projektu īsteno – Nodarbinātības valsts aģentūrai, Valsts darba inspekcijai vai LM.

Informācijas avots un īsumā par uzņēmēju iespējām katrā no projektiem iespējams iepazīties šeit: http://www.esfondi.lv/jaunumi/lm-aicina-uznemejus-iesaistities-labklajibas-nozares-es-fondu-projektu-istenosana


Notiks seminārs "Brīvais elektroenerģijas tirgus un energoefektivitāte"
04.04.2017

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa 11.aprīlī plkst. 10:00 – 12:00 interesentus aicina uz semināru "Brīvais elektroenerģijas tirgus un energoefektivitāte". Seminārs notiks viesnīca „Zemgale" (Skautu iela 2, Jelgava).
Semināra lektors būs Mārtiņš Berestņevs SIA "ESK Sistēmas" elektroenerģijas tirdzniecības vadītājs, praktiķis.

Semināra ietvaros tiks apspriesti aktuālākie jautājumi, ar kuriem nāksies sastapties, veicot energoefektivitātes pasākumus, atbilstoši esošajiem un topošajiem normatīvajiem aktiem:
- Elektroenerģijas tirgus īpatnības
- Tarifi un to izvēles pamatkritēriji
- Energoefektivitātes pasākumi uzņēmumā
- Risinājumi energoresursu ekonomijai

Dalība seminārā LTRK biedriem: vienam pārstāvim no uzņēmuma bez maksas, katram nākamajam – EUR 10.00 + PVN. Uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri, dalība EUR 20.00 + PVN

Reģistrācija:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;28646086
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; 63027404


Būs pieejams atbalsts mazo lauku saimniecību attīstībai
29.03.2017

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības". Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2017. gada 1. jūnija līdz 30. jūnijam. Atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību. Mazās lauku saimniecības varēs saņemt 15 000 eiro vienreizēju atbalstu ražošanas attīstībai.

Vairāk informācijas šeit


Iespēja apmeklēt biznesa apmācības ar līdzfinansējumu
23.03.2017

Šobrīd katram uzņēmumam, iestādei un privātpersonai ir unikāla iespēja pieteikties četriem aktuāliem apmācību cikliem, kuriem šobrīd ir pieejams programmas "Biznesa uzrāviens" līdzfinansējums:
1. Biznesa apmācību intensīvais kurss BIROJA VADĪTĀJU AKADĒMIJA: lietvedība, psiholoģija, mārketings, attiecības ar klientiem un kolēģiem jeb kā biroja vadītājam kļūt par uzņēmuma dvēseli.
2. Biznesa apmācību sesija KĀ IZVEIDOT VEIKSMĪGU BIZNESU UN GŪT PANĀKUMUS!. Labākā iespēja tiem, kas domā par sava biznesa uzsākšanu vai paplašināšanu!
3. Biznesa apmācību intensīvais kurss PERSONĀLA VADĪTĀJU AKADĒMIJA: darba tirgus tendences, personāla dokumentu pārvaldība, personāla plānošana un atlase, personāla vadības stratēģija un, protams, arī personāla motivācija.
4. Intensīvais pārdošanas apmācību kurss MŪSDIENĪGA UN VEIKSMĪGA PĀRDEVĒJA PANĀKUMU ATSLĒGA.

Informācijas avots un plašāka informācija šeit: http://www.labdien.lv/novadu-pasvaldibas-tiek-aicinatas-informet-iedzivotajus-par-apmacibu-iespeju-ar-lidzfinansejumu/


LLKC Jelgavas nodaļa aicina lauku uzņēmējus uz Valsts Lauku Tīkla informatīvo semināru
21.03.3017

Laiks: 28.03.2017, plkst. 10:00-13:00
Vieta: IKSC Līdumi, Skolas iela 4, Staļģene, Jaunsvirlaukas pagasts.

Programmā:

Lauku atbalsta dienesta aktualitātes:
• 2017.gada platību maksājumu saņemšanas kārtība;
• Elektroniskā platību deklarēšana.
Valsts augu aizsardzības dienesta aktualitātes:
• Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudes;
• Mēslošanas plāni, augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas žurnāli, lauku vēsture, augsnes analīzes, aizsargjoslas u.c.
Jelgavas konsultāciju biroja aktualitātes.
Altum Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai laukos.

Programma šeit:

Sīkāka informācija par semināru: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Aicinām uz informatīviem semināriem "Finansējums un atbalsts uzņēmējdarbībai Jelgavas un Ozolnieku novados"
14.03.2016

Lauku partnerība "Lielupe" sadarbībā ar Jelgavas biznesa inkubatoru, LLKC un novadu pašvaldībām organizē divus informatīvos seminārus, kuros tiks sniegta informācija par partnerības izsludināto projektu konkursu, kā arī par citām atbalsta iespējām uzņēmējdarbībai Jelgavas un Ozolnieku novados – LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsts, pašvaldību un LLKC atbalsts, kā arī citi Lauku attīstības plāna pasākumi, kas šajā gadā būs aktuāli.

Semināri notiks 16. martā no plkst. 16.00 Ozolnieku novada domes sēžu zālē, Stadiona ielā 10, Ozolniekos, 22. martā no plkst. 10.30 Silvas konferenču zālē, Driksas ielā 9, 2. stāvā, Jelgavā. Vairāk informācijas mājas lapā www.partneribalielupe.lv.

Darba kārtība
16. marta semināram Ozolniekos

 
Pieteikties semināriem var aizpildot šo formu: http://ejuz.lv/lielupeleader vai arī pa tel. 26399946, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Plašāka informācija par Leader projektu konkursu ir pieejama partnerības mājas lapā www.partnerībalielupe.lv, sadaļā Leader 2014-2020.
Papildus informācija un konsultācijas Lauku partnerībā "Lielupe", Kr. Barona iela 40, tālr. 26399946, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Lūgums iepriekš saskaņot ierašanos!


 CFLA aicina uz semināru "Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā"
14.03.2017

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējus un citus interesentus uz semināru par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā. Seminārs notiks trešdien, 2017. gada 29. martā plkst.10.00, Rīgā, CFLA konferenču telpā Smilšu ielā 1, Rīgā (ieeja no Meistaru ielas).

DARBA KĀRTĪBA

Informācijas avots: http://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2017/cfla-aicina-uz-seminaru-laba-prakse-es-fondu-projektu-istenosana


24. februārī Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” notiks jauno uzņēmēju konference “Biznesa radars”
13.02.2017

Konferences mērķis ir sniegt uzņēmējiem praktiskas idejas un padomus sava produkta attīstīšanā, klientu atrašanā un piesaistē, kā arī eksporta tirgus iekarošanā.

Savā pieredzē dalīsies 15 veiksmīgi un spējīgi uzņēmēji -  Milzu! (brokastu pārslas), Dip Dap (bērnu skrejriteņi), Gigi Bloks (lielizmēra rotaļkluči), Wild Good (eko ķemmes no mežacūku sariem),Purpurs (papīra izstrādājumi), Autine (profesionālie darba rīki), One Wolf (dizaineru apģērbs), Catchbox (mikrofons auditorijas iesaistei), Cheeksup (spēle - rehabilitācijas sistēma bērniem), Froont (mājas lapu izveides platforma) un Techhub Riga (Latvijas nozīmīgākā start-up organizācija) u.c.. Konferences noslēdzošo stāstu par mārketinga un radošuma dzirksti uzņēmumā sniegs radošais direktors Voldemārs Dūdums.

Plašāka informācija par lektoriem un reģistrēšanās konferencei ir pieejama mājas lapā www.biznesaradars.lv.

Dalības maksa - EUR45 (studentiem, skolēniem EUR25).


Ozolnieku novada iedzīvotāji un uzņēmēji var saņemt LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalstu
07.02.2017

Š.g.27.janvārī Jelgavā, Peldu ielā 7, tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators, kurš savu atbalstu sniegs Ozolnieku novada, Jelgavas, Jelgavas novada, Tērvetes, Auces un Dobeles novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem, palīdzot sākt ne tikai jaunu uzņēmējdarbību, bet arī attīstīt esošo.

Sīkāk par Inkubatora piedāvātajām iespējām un kontaktinformācija: JelBI_info_materiaals_novadu_pasvald.pdf


Seminārs par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem
19.01.2017

Labklājības ministrija Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" ietvaros laikā no š.g. 20. janvāra līdz 3. februārim organizē piecus reģionālos seminārus par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem. Semināru mērķa grupas: komersanti, biedrības un nodibinājumi, kā sociālās uzņēmējdarbības veicēji un/vai uzsācēji; fiziskas personas, kuras plāno uzsākt sociālo uzņēmējdarbību.
Zemgales seminārs notiks Jelgavā, Jelgavas novada domē, Pasta ielā 37, 1. stāvā konferenču zālē 27. janvārī plkst. 11.00
Darba kārtība un sīkāka informācija par projekta pasākumu pieejama LM mājas lapas vietnē: http://www.lm.gov.lv/text/3598


Notiks seminārs “Profesionālo kontaktu sociālā tīkla LinkedIn izmantošana veiksmīgai kontaktu veidošanai biznesam un karjerai“
19.01.2017

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa 24.janvārī plkst. 10:00 – 13:00 interesentus aicina uz semināru “Profesionālo kontaktu sociālā tīkla LinkedIn izmantošana veiksmīgai kontaktu veidošanai biznesam un karjerai”. Seminārs notiks viesnīca „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava).

Semināru vadīs Inga Daliba – profesionālās izaugsmes konsultante, personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru vadītāja.

Dalībniekiem būs iespējams uzzināt un runāt par:

reģistrēšanos un profesionāla LinkedIn profila izveidi;
- profilā iekļaujamo un lieko informāciju;
- kontaktu veidošanu (meklētāja izmantošanu, uzaicinājumu nosūtīšanu, apstiprināšanu, saraksti);
- kontaktu pārvaldību;
- komunikācijas mērķi un biežumu (ieraksti, dalīšanās ar saitēm, viedokļa raksti).

Dalība seminārā LTRK biedriem: vienam pārstāvim no uzņēmuma bez maksas,  katram nākamajam – EUR  10.00 + PVN. Uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri, dalība EUR 20.00 + PVN

 

Reģistrācija:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;28646086

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;  63027404  


LIAA uzsāk projektu pieņemšanu 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā
01.12.2016

Š.g. 1.decembrī sākas projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 14 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā. Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un pilnveidei nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Vairāk informācijas šeit


Zemgales reģiona komersantus 6. decembrī Jelgavā aicinām uz šā gada pēdējo forumu "Atbalsts uzņēmējiem"
01.12.2016

Šā gada 6. decembrī Jelgavā Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum aicina Zemgales reģiona komersantus uz forumu "Atbalsts uzņēmējiem". Pasākuma laikā tiks sniegta visaptveroša informācija par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit:
http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=324:zemgales-regiona-komersantus-6-decembri-jelgava-aicinam-uz-sa-gada-pedejo-forumu-atbalsts-uznemejiem


Notiks seminārs par uzņēmējdarbības tiesiskajām formām un nodokļiem
17.11.2016

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs aicina uz semināru par uzņēmējdarbības tiesiskajām formām un nodokļiem mazajiem uzņēmumiem, tai skaitā izmaiņām nodokļos 2017.gadā (darbinieku valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, patentmaksas un mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem).

Seminārs notiks š.g.23.novembrī Jelgavā, Driksas ielā 9, Ēdināšanas kompleksa „SILVA” 2.stāva konferenču zālē.

Semināra dienas kārtība un reģistrācija pieejama šeit.

Semināru vadīs Inguna Leibus Dr.oec., LLU.

Semināra programma:

• Saimnieciskās darbības tiesiskās formas un to atšķirība: SIA, IK, saimnieciskās darbības veicējs (pašnodarbinātais)

• LR nodokļu veidi un to objekti

-          uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN)

-          reģistrēšanās PVN reģistrā

-          darbaspēka nodokļi (VSAOI, IIN)

• Izmaiņas darbinieku valsts sociālajā apdrošināšanā

• Atviegloti nodokļu režīmi un izmaiņas 2017. gadā

-          patentmaksa

-          atbalsts jaunuzņēmumiem

-          mikrouzņēmumu nodoklis (MUN) 

• Mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja pāreja uz:

-          uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksāšanu

-          iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksāšanu

• Atbildes uz jautājumiem.


Seminārs fiziskām personām-mikrouzņēmuma nodokļa (MUN)  maksātājiem, kas kārto grāmatvedību vienkārša ieraksta sistēmā
16.11.2016

2016. gada 6. decembrī pl. 10:00 – 12:00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 sadarbībā ar VID Nodokļu pārvaldes Jelgavas Klientu apkalpošanas centru notiks konsultatīvs seminārs „Fiziskām personām-mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksātājiem, kas kārto grāmatvedību vienkārša ieraksta sistēmā”.

Semināru vadīs VID Nodokļu pārvaldes Jelgavas Klientu apkalpošanas centra vadītāja Arta Segliņa un galvenā nodokļu inspektore Diāna Cīrule.

Seminārā apskatītie jautājumi:

 • Praktiski piemēri ieņēmumu – izdevumu uzskaitē;
 • Pārskatu un deklarāciju aizpildīšana;
 • Atbildes uz jautājumiem.

Dalība seminārā bez maksas.

Informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63012155, 63082101 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .


Notiks Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža - tirdziņš
14.11.2016

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) aicina uz 6. Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbiržu – tirdziņu. Pasākums notiks  8. decembrī pl. 10:00 – 15:45 ZRKAC telpās, Svētes ielā 33.

Dalībai pasākumā aicina pieteikties:

 • amatniekus, rokdarbniekus, mājražotājus, līdzi ņemot savus darbus un ražojumus;
 • izejmateriālu tirgotājus un piegādātājus amatniekiem, mājražotājiem;
 • zinātniekus, kuri vēlas sadarboties ar amatniekiem;
 • pašvaldību darbiniekus, kuri vēlas atbalstīt savus amatniekus;
 • ikvienu interesentu.

Mājražotājiem, amatniekiem un tiem, kuri vēlas ierasties uz pasākuma īpašo -  iedvesmas tikšanos ar Baibu Sipenieci-Gavari, jāpiesakās līdz 5.decembrim pa tālruni 63012155, 63012169, 28342419 vai e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , norādot - vārdu, uzvārdu, dzīves vietu - pilsētu vai novadu,  tālruņa numuru, e-pastu, produkcijas veidu.

Sīkāka informācija, kā arī pasākuma programma ZRKAC mājas lapā šeit


Aicina piedalīties seminārā veiksmīgai vadītāju attīstībai
01.11.2016

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa 3.novembrī plkst. 10:00 – 13:00 aicina uz semināru STRUCTOGRAM® - seminārs veiksmīgai vadītāju attīstībai. Seminārs notiks viesnīcā „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava).

Seminārā būs iespēja uzzināt par jaunākajām tendencēm menedžmentā un pasaulē pieprasītāko instrumentu uzņēmumu attīstībai no Šveices – Structogram®. Structogram® tiek uzskatīta par pašreiz progresīvāko  metodi pasaulē, jo tā apkopo jaunākos cilvēku smadzeņu impulsu - neirozinātnes atklājumus un transformē tos vienkāršai pielietošanai menedžmentā. Tā kā cilvēku uztvere, sajūtas, reakcija, lēmumi rodas smadzenēs, Structogram® palīdz saprast šo savstarpējo sinerģiju un sniedz atbildi, kāpēc komandā veidojas pretestība un ko darīt, lai palielinātu vadītāju ietekmi.

Seminārā kā eksperts uzstāsies Gatis Ulinskis - Šveices Institut für Biostruktur-Analysen AG Baltijas pārstāvniecības vadītājs un sertificēts Structogram® un Triogram® neiropsiholoģijas master līmeņa treneris.

Dalība seminārā ļaus uzzināt:

- Par jaunākajiem atklājumiem smadzeņu impulsu jomā – smadzeņu ģenētiku;
- IBSA institūta smadzeņu analīzes iespējām biznesā un menedžmentā;
- Kas nosaka, kāpēc cilvēki atšķirīgi uztver, darbojas, reaģē un pieņem lēmumus?  - Kā saprast savas un darbinieku stiprās puses un limitus;
 - Par savām profesionālajām kompetencēm un ģenētiskajiem potenciāliem un limitiem.

Dalība seminārā LTRK biedriem: vienam pārstāvim no uzņēmuma bez maksas,  katram nākamajam – EUR  10.00 + PVN. Uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri, dalība EUR 20.00 + PVN

Reģistrācija:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; 28646086
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;  63027404  


Notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”
01.11.2016

Novembrī un decembrī piecās Latvijas pilsētās notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”, sniedzot komersantiem visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai.

Forumu “Atbalsts uzņēmējiem” laikā Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, Nodarbinātības valsts aģentūras, kā arī Zemkopības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji informēs komersantus par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai 2014.-2020. gada ES fondu plānošanas periodā.

Forumu otrajā daļā norisināsies tīklošanās – īpašos 16 valsts iestāžu un komercbanku, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra stendos būs pieejamas individuālas konsultācijas par atbalsta jautājumiem. Konsultācijas sniegs Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Lauku atbalsta dienesta un Uzņēmumu reģistra darbinieki.

Forumi „Atbalsts uzņēmējiem” notiks:

 • 9. novembrī – Rīgā (tiešraide: www.em.gov.lv);
 • 22. novembrī – Līvānos;
 • 24. novembrī – Kuldīgā;
 • 1. decembrī – Smiltenē;
 • 6. decembrī – Jelgavā.

Detalizēta informācija par forumiem (programma, norises vietas un laiki, saite uz reģistrācijas anketu dalībai forumos)  publicēta Ekonomikas ministrijas mājaslapā.  Dalība forumos - bezmaksas. Papildu informācija par forumiem pieejama Ekonomikas ministrijā (Inese Bērziņa, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr.: 67013240).

Forumus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru informatīvās kampaņas “Atbalsts uzņēmējiem” ietvaros.


Uzsākta LEADER projektu iesniegumu pieņemšana, aicina uz semināru par projekta iesnieguma sagatavošanu
27.10.2016

No 21. oktobra līdz 21. novembrim Jelgavas un Ozolnieku novada esošie un topošie uzņēmēji var iesniegt projektu pieteikumus Lauku partnerības “Lielupe” izsludinātajā projektu konkursā rīcībā “Atbalsts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības, t.sk. lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku tūrisma un amatniecības attīstībai”.

Interesenti tiek aicināti uz apmācību semināru par projekta iesnieguma veidlapas aizpildīšanu, naudas plūsmas plānošanu un projektu vērtēšanas kritērijiem. Seminārs notiks 1. novembrī plkst. 10.00, Dobeles ielā 41 a, 2. stāvā, LLKC Jelgavas konsultāciju biroja sanāksmju zālē.
Reģistrēties semināram var līdz 31. oktobrim, atsūtot pieteikumu e-pastā vai aizpildot pieteikuma formu elektroniski:
http://partneribalielupe.lv/index.php/par-mums/pieteikties-pasakumam/response_form/5-novembra-seminars

Plašāka informācija ir pieejama partnerības mājas lapā www.partneribalielupe.lv, sadaļā Leader 2014-2020. Papildus informācija un konsultācijas Lauku partnerībā “Lielupe”, Kr. Barona iela 40, tālr. 26399946, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , iepriekš saskaņojot laikus.


ALTUM rīko biznesa uzsācēju gadatirgu Jelgavā
18.10.2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM Zemgales reģiona jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem 20.oktobrī Jelgavā rīko bezmaksas informatīvu pasākumu "Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem”.

Pasākumā, kuru ALTUM rīko sadarbībā ar sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru, interesenti vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko biznesa uzsācējiem par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem, un citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem u.c.

Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem notiks 20.oktobrī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā, Svētes ielā 33, plkst. 10:00 – 15:00.

Plašāka informācija šeit
Uzaicinājums šeit


Pieejams atbalsts uzņēmējiem "Ieguldījumiem materiālajos aktīvos"
17.10.2016

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 21.novembra līdz 2016.gada 21.decembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumos „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".

Trešās kārtas pieejamais publiskais finansējums apakšpasākumā „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām ir 1 500 000 eiro, bet
lauku saimniecībām - 35 170 012 eiro. Apakšpasākuma mērķis ir atbalstīt lauku saimniecības, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju, kā arī veicināt kooperācijas attīstību, nodrošinot dabas resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu un atbalstot pret klimata pārmaiņām noturīgu ekonomiku.

„Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti un palielināt produktu pievienoto vērtību, veicinot konkurētspējīgas kooperācijas attīstību un ilgtspējīgas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību un inovāciju ieviešanu uzņēmumos. Pieejamais publiskais finansējums ir 12 188 245 eiro.

„Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā"
mērķis ir uzlabot infrastruktūru, kas attiecas uz lauksaimniecības attīstību, meža ražības paaugstināšanu, audzes veselības un kokmateriālu kvalitātes uzlabošanu, saglabājot un uzlabojot meža ilgtermiņa ieguldījumu globālajā oglekļa apritē, uzturot bioloģisko daudzveidību un nodrošinot klimata pārmaiņu mazināšanu, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas paaugstināšanu. Pieejamais publiskais finansējums apakšpasākumā ir 6 015 013 eiro.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu vai ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, vai personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā aparātā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 2.stāva foajē (tālr. 67095000).

Plašāka informācija par atbalsta saņemšanas nosacījumiem, finansējuma sadalījumu pa reģioniem un citiem jautājumiem ir pieejama LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē "Atbalsta pasākumi".


Uzņēmējus aicina uz bezmaksas semināru „ES fondu aktivitātes uzņēmējdarbības veicināšanai“ un „Swedbank iespējas ērtākai uzņēmējdarbībai“
17.10.2016

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa š.g.27.oktobrī aicina uz semināru „ES fondu aktivitātes uzņēmējdarbības veicināšanai“ un „Swedbank iespējas ērtākai uzņēmējdarbībai“.  Seminārs notiks 27.oktobrī plkst. 10:00 – 13:00, viesnīcā „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava).

Seminārā kā eksperti uzstāsies:

Liene Rulle, - CFLA Zemgales reģiona nodaļas vadītāja;

Aleksandrs Cepilovs - CFLA, Uzņēmējdarbības nodaļas vadītājs;

Baiba Auziņa  - AS „Swedbank” Uzņēmumu naudas pārvaldības eksperte.  Baibai Auziņai ir vairāk nekā 10 gadu darba pieredze finanšu nozarē un īpaši tuva tēma ir pasaules digitalizācija un e-komercijas attīstība.

Reģistrēties semināram var elektroniski ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) vai zvanot pa tālruni 28646086 vai 63027404.

Vairāk par semināru šeit:CFLA_Swedbanka_27_10_2016.pdf


Iespēja pieteikt dalību tūrima konferencē "Pieredze, inovācijas un izacinājumi tūrismā: Globālo tendenču vietējie risinājumi"
26.09.2016

Konference ar mērķi aplūkot tēmas, kas ir nozīmīgas Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares nākotnes konkurētspējas veicināšanai, kā arī aktualizēt turpmākās desmitgades stratēģijas, notiks š.g.21.oktobrī Valmierā, Vidzemes augstskolā. Pasākuma norise plānota lekciju un paneļdiskusiju veidā, iezīmējot trīs galvenās tēmas:

 • Vietu zīmolvedība un pasākumu vadība;
 • Gastronomijas tūrisms un mūsdienu garša Baltijas jūras reģionā;
 • Tendences, inovācijas un tehnoloģiskie risinājumi tūrismā.

Izvēršot plašāk galvenās tūrisma konferences vadlīnijas, ar savu pieredzi un aktuālajam tendencēm konferences apmeklētājus iepazīstinās trīs īpašie viesi:

 • Tēmu Moilanens (Teemu Moilanen) no Somijas - par publiskajiem pasākumiem galamērķu zīmolvedības stiprināšanā;
 • Jans Krags Jakobsens (Jan Krag Jacobsen) no Dānijas - par mūsdienu Skandināvu virtuves manifestu, ieviešanas pieredzi un zināšanu pārnesi Baltijas jūras reģionā;
 • Mario Seps (Mario Sepp) no Austrijas - par pakalpojuma dizainu tūrisma produktu veidošanā.

Plašāka informācija par lektoriem pieejama šeit.

Reģistrēšanās konferencei, plašāka informācija par konferences programmu un norēķiniem pieejama šeit.

Programma apskatāma šeit: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/Programma-konference-Valmiera-21-10-2016.pdf

Dalības maksa konferencē: 25 EUR no personas, bet no 7.oktobra - 35 EUR.

Papildinformācijas un jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar konferences organizatoriem, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .


EM: Atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas ēkās būs pieejami 32,6 miljoni EUR
07.09.2016

Ministru kabineta 6. septembra sēdē atbalstīta Ekonomikas ministrijas izstrādātā ES fondu atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai apstrādes rūpniecības nozares komersantu ražošanas ēkās. Programmas ietvaros pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 32 555 030 EUR.
Atbalsta programmas mērķis ir veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem.
Atbalsta programma ļaus īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus ražošanas ēkās ar 30% atbalstu no kopējām attiecināmajām projekta izmaksām mazajiem, vidējiem un lielajiem komersantiem, kuru pamatdarbība ir apstrādes rūpniecības nozare. Vienam projekta iesniegumam minimāli pieejamais publiskā finansējuma apmērs ir 50 000 EUR un maksimālais – 600 000 EUR.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://esfondi.lv/jaunumi/em:-atbalstam-energoefektivitates-paaugstinasanai-razosanas-ekas-bus-pieejami--326-miljoni-eur


 Ārvalstu studenti jūsu uzņēmuma attīstībai!
07.09.2016

Jau šajā rudenī Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014 – 2020 ietvaros savu darbību uzsāks starptautiskais projekts "Curriculum alignment and cross-border cooperation with SMEs", kura ietvaros mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, sadarbojoties ar projekta partnervalstu universitātēm no Igaunijas, Somijas un Latvijas, ir iespēja veikt nepieciešamās tirgus izpētes, lai attīstītu savu uzņēmējdarbību ārpus valsts robežām.

Semināra programma šeit

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=282:arvalstu-studenti-jusu-uznemuma-attistibai


Vietējo uzņēmēju atbalsta programma
31.08.2016

Birojs "Latvijas Produkts", pateicoties Latvijas Uzņēmējdarbības attīstības centra programmas "Biznesa uzrāviens" un "Latvijas Eksportpadomes", kā arī Latvijas izgudrojumu un inovāciju centra "Latvia Invent" atbalstam, aicina vietējos uzņēmumus pieteikties īpašai atbalsta programmai, kuras ietvaros uzņēmumiem būs pieejamas plašas iespējas biznesa attīstībai un izaugsmei jau sākot ar š.g. septembri. Visas atbalsta aktivitātes gan katram uzņēmumam individuāli, gan visiem kopā tiek plānots organizēt ar mērķi izcelt un popularizēt vietējās preces un pakalpojumus, to kvalitāti un pieejamību.
Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://zuc.zemgale.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=275:vietejo-uznemeju-atbalsta-programma


ALTUM un LIAA sadarbosies, biznesa inkubatoros atbalstot jaunos uzņēmējus
03.08.2016

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM un Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA) sadarbosies, sniedzot atbalstu jaunu uzņēmumu tapšanai jaunizveidotajos reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/aktualitates/altum-un-liaa-sadarbosies-biznesa-inkubatoros-atbalstot-jaunos-uznemejus


Vēl līdz 10.augustam var iesniegt pieteikumus finansējuma saņemšanai ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanai un attīstīšanai
03.08.2016

Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā, kā arī dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni lauku reģionos.
Atbalsta intensitāte ir 25%, 35% un 40%.
Pasākuma ietvaros tiek atbalstītas aktivitātes, kas saistītas ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstību un dažādošanai, kā arī tūrisma aktivitāšu veicināšana.
Kārta atvērta: 11.07.2016.-10.08.2016.

Informācijas avots un vairāk informācija šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-4-atbalsts-ieguldijumiem-ar-lauksaimniecibu-nesaistitu-darbibu-radisana-un-attistisana-276


Esošie un topošie Zemgales uzņēmēji tiek aicināti uz Lauku eksporta klubu 3.tikšanos
04.07.2016

Eksporta klubu tikšanās tiek organizētas, lai iedrošinātu un sniegtu atbalstu esošajiem un topošajiem reģionu uzņēmējiem domāt, uzsākt vai paplašināt savas produkcijas un pakalpojumu eksportu.

3. tikšanās notiks šī gada 5. jūlijā 16:00 Ozolniekos (Rīgas iela 34, LLKC telpas, Mazā zāle).

Šīs tikšanās reizes tēma ir “Produkta izpēte”, kurā dalīsies:

Gunvaldis Ezermanis, SIA “LSH” valdes loceklis, direktors (SIA “LSH” piedāvā pasaules mēroga loģistikas risinājumus, izmantojot sauszemes, gaisa, jūras, dzelzceļa pārvadājumus) un

Normunds Zelčāns, AS “Zentenes lauksaimnieks” valdes priekšsēdētājs, LPPKS “Piena partneri KS” pārstāvis, kuram ir liela pieredze pārtikas nozarē, produkcijas eksportā un sadarbībā ar dažādām valstīm.

Norises kārtība un programma Zemgale_5_07_2016.docx.

Pieteikšanās un sīkāka informācija:

www.llek.lv; reģistrācija: http://llek.lv/jelgava/


Pieejams atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai
04.07.2016

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 25.jūlija līdz 2016.gada 24.augustam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem".

Apakšpasākuma mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā, atbalstot gados jaunus cilvēkus, kas saimniecības vadītāja statusā pirmo reizi dibina ekonomiski dzīvotspējīgu saimniecību, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību.

Projekta iesnieguma veidlapa un detalizētāki pasākuma nosacījumi pieejami mājas lapā: www.lad.gov.lv sadaļā: “Atbalsta veidi/ Projekti un investīcijas”.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS) vai, ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, vai personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā struktūrvienībā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Republikas laukumā 2, 2. stāva foajē (tālr. 67095000).

Vairāk informācijas: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-1-atbalsts-jaunajiem-lauksaimniekiem-uznemejdarbibas-uzsaksanai-223


Iespēja gūt atbalstu ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā
30.06.2016

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstības" apakšpasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā" pirmās kārtas aktivitātēm "Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība", "Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana" un "Tūrisma aktivitāšu veicināšana" saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2016. gada 24. maija noteikumiem Nr. 320 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā" atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā".

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2016. gada 11. jūlija līdz 2016. gada 10. augustam.

Projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā "Atbalsta veidi" → Projekti un investīcijas.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu vai ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, vai personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā aparātā Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Republikas laukumā 2, 2. stāva foajē (tālr. 67095000).

Vairāk informācijas pielikumā.


Iespēja iepazīt uzņēmējdarbības vidi Rietumanglijā, meklēt jaunus risinājumus un partnerības
09.06.2016

Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera aicina uzņēmējus doties uz  Londonu un Bristoli delegācijas „Nākotnes pašvaldības” ietvaros no šī gada 27. līdz 29. septembrim.

Šāda iespēja Latvijas pašvaldībām, uzņēmumiem un citām organizācijām doties uz Rietumangliju un veicināt jaunas partnerības tiek piedāvāta sadarbībā ar Lielbritānijas valsts institūciju “West of England Local Enterprise Partnership" un reģionālo valsts aģentūru “Invest Bristol & Bath”.

Delegācija ir trīs dienu pasākums, kuru laikā būs iespēja uzzināt par inovācijām mārketingā un sabiedriskajās attiecībās, Smart Cities, klasteriem, attīstību plāniem un dibināt partnerības ar interesējošo industriju pārstāvjiem.

Ar izsmeļošāku pasākuma programmu varat iepazīties šeit: Delegacija_uz_Angliju

Pieteikšanās termiņš ir 8. jūlijs. Pieteikšanās un papildus informācija, rakstot uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Notiks Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem
09.06.2016

ALTUM un Ekonomikas ministrija aicina jaunos uzņēmējus 10. jūnijā bez maksas apmeklēt Atbalsta gadatirgu biznesa uzsācējiem. Tajā vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko biznesa uzsācējiem par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem un dažādiem citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem, pašvaldību piedāvāto atbalstu u.c.
Pasākums notiks 10. jūnijā no plkst. 10.00. līdz 15.00 Koka Rīgā Krāsotāju ielā 12, vietu skaits ierobežots, tāpēc interesentiem savlaicīgi jāpiesakās altum.lv.

Vairāk informācijas šeit: altum-gadatirgus-biznesa-uzsacejiem


Jelgavas novada pašvaldība aicina dažādu amatu pratējus pieteikt savu dalību amatu tirdziņā Jelgavas novada svētku laikā
03.06.2016.

Jelgavas novada pašvaldība aicina dažādu amatu pratējus - mājražotājus un amatniekus no Jelgavas novada, Jelgavas pilsētas un apkārtējiem novadiem pieteikt savu dalību amatnieku tirdziņā, kurš norisināsies Jelgavas novada svētku laikā 2.jūlijā, no plkst. 11.00 – 18.00 Elejas muižas parkā.

Ar lustīgu svētku programmu visas dienas garumā Jelgavas novada svētku tirdziņš ir kļuvis par iecienītu notikumu gan apmeklētāju, gan pašu tirgotāju vidū. Šogad tiek aicināti amatnieki un mājražotāji ne tikai tirgoties ar saviem meistarstiķiem, bet arī demonstrēt savas amata prasmes, iesaistot apmeklētājus dažādu arodu apguvē, kā arī veidot svētkiem atbilstošu tirdzniecības vietas noformējumu.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņš 2016.gada 2.jūlijā apmeklētājiem būs pieejams visas dienas garumā, no pulksten 11.00 līdz 18.00.

Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikt savu dalību tirdziņam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 2016.gada 17.jūnijam (ieskaitot) un nosūtīt to uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Svētku pasākuma programma un pieteikuma veidlapa pieejama Jelgavas novada mājas lapā www.jelgavasnovads.lv.

Svētku programmu skatīt šeit...

Pieteikuma veidlapu skatīt šeit...

Atbilstoši svētku nolikumam, tirgošanās ar rūpnieciski ražotām plaša patēriņa precēm netiks akceptēta.


7.jūnijā - Lauku eksporta kluba 2.tikšanās
02.06.2016

Maijā LLKC sadarbībā ar Lauku partnerību "Lielupe" uzsāka aktivitāti Latvijas Lauku eksporta klubi, 1. tikšanās Ozolniekos notika Ozolniekos. Pēc tikšanās lielākā daļa dalībnieku aktīvi vēl palika diskutēt ar organizatoriem un lektoriem. 1. tikšanās prezentācija skatāma šeit:

Aicinām uz Lauku eksporta klubu 2. tikšanos, kas notiks šī gada 7. jūnijā 16:00 Jelgavas novada “Viesu līčos” (http://www.lici.lv/), kur saimnieks Modris Jansons iepazīstinās ar savu uzņēmumu, bet par šīs tikšanās reizes tēmu “Tirgus izpēte” runās Andris Eglājs (Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras pārstāvniecības Latvijā vadītājs) un Jānis Palkavnieks (draugiem.lv runasvīrs un sabiedrisko attiecību vadītājs). Norises kārtība pievienota vēstules pielikumā.

Eksporta klubu tikšanās tiek organizētas, lai iedrošinātu un sniegtu atbalstu esošajiem un topošajiem reģionu uzņēmējiem domāt, uzsākt vai paplašināt savas produkcijas un pakalpojumu eksportu.

Gaidīsim! Pieteikšanās un sīkāka informācija: www.llek.lv; reģistrācija: http://llek.lv/jelgava/


 Uzņēmējiem iespēja piedalīties seminārā
30.05.2016.

Informējam, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa aicina uz semināru “Kā izveidot un analizēt savu pirmo Facebook reklāmas kampaņu”, kas notiks š.g.9.jūnijā plkst. 10:00 – 13:00 viesnīcā „Zemgale" (Skautu iela 2, Jelgava). Semināra lektors būs Dr. Sergejs Volvenkins - iMarketings.lv digitālas nodaļas vadītājs, sertificēts Google treneris. Google Partner Academy loceklis, vienīgais Latvijā sertificētais Google Adwords un Google Analytics eksperts ar doktora grādu, ilggadējs interneta mārketinga praktiķis.

Dalība seminārā LTRK biedriem (vienam pārstāvim no uzņēmuma) bez maksas, katram nākamajam – EUR 10.00 + PVN. Uzņēmumumiem, kas nav LTRK biedri, dalība seminārā ir EUR 20.00 + PVN.

Pieteikties semināram var rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 28646086.

Sīkāka informācija pielikumā.


Jauns atbalsts saimnieciskās darbības veicējiem laukos ar lauksaimniecību nesaistītas uzņēmējdarbības radīšanai
25.05.2016

Lai veicinātu ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstību un dažādošanu lauku reģionos, valdība otrdien, 24.maijā, pieņēma Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus atbalstam ieguldījumos ar lauksaimniecību nesaistītai uzņēmējdarbībai.
Jaunie noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts un ES atbalstu ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā atklāta projektu iesniegumu konkursa veidā.
Piedalīties projektu konkursā varēs saimnieciskās darbības veicēji, kuri ir deklarēti vai kuru uzņēmums ir reģistrēts lauku teritorijā. Atbalsts būs gan saimnieciskās darbības attīstībai un dažādošanai, gan tūrisma aktivitāšu veicināšanai.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://zm.gov.lv/presei/jauns-atbalsts-saimnieciskas-darbibas-veicejiem-laukos-ar-lauksaimniec?id=5398


Uzņēmējiem iespēja piedalīties seminārā
17.05.2016.

Informējam, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa aicina uz semināru "ES fondi un citas atbalsta programmas uzņēmējiem", kas notiks 19.maijā plkst. 10:00 – 13:00 viesnīcā „Zemgale" (Skautu iela 2, Jelgava). Tajā uzstāsies tādi eksperti kā:
 - Juris Cebulis, Attīstības finanšu institūcija Altum, Programmu attīstības departamenta vadītājs
 - Kristaps Supe, LTRK Ārlietu daļas eksperts
 - Gundars Kuļikovskis, finanšu un vadības konsultāciju uzņēmuma "FIDEA" valdes loceklis
 - Valts Skolmeisters, CFLA pārstāvis

Dalība seminārā ir bez maksas un pieteikties tai var rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 28646086.

Sīkāka informācija pielikumā.


Darba devēji aicināti pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā
16.05.2016

Lai pieteiktos, darba devējam būs jāaizpilda NVA mājas lapā : http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=446&mid=534&txt=4252 ievietotā pieteikuma veidlapa un jāiesniedz NVA Jelgavas filiālē, kuras administratīvajā teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam.

Jūnijā, jūlijā, augustā
Skolēni strādā līdz vienam mēnesim.

 NVA sniegtais finanšu atbalsts Darba devējam skolēnu nodarbināšanai:
1. dotācija skolēna ikmēneša darba algai- EUR 185 ;
dotācija ikmēneša darba algai darba vadītājam par viena skolēna darba vadīšanu EUR 37 pirms nodokļu nomaksas (Viens darba vadītājs varēs vadīt ne vairāk kā 10 skolēnu darbu).
2. nelaimes gadījumu apdrošināšanas izmaksām;
3. izdevumu segšanai par veselības pārbaužu veikšanu katram skolēnam (ja tās paredzētas normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm).

Darba devēja līdzfinansējums skolēnu nodarbināšanai:
1. skolēna ikmēneša darba algai ne mazāk kā EUR 185 par pilnu darba laiku;
2. ikmēneša izmaksas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām par darba vadītāja un skolēna darba algu.

Nosacījumi darba devējiem
1. nedrīkst būt VID administrēto nodokļu (nodevu) parādi lielāki par EUR 150;
2. nedrīkst būt finanšu grūtībās nonācis uzņēmums;
3. nav pasludināta maksātnespēja vai uzsākts likvidācijas process.

Darba devējs līdz katra mēneša 5.datumam sagatavo un iesniedz filiālē aktu divos eksemplāros un rēķinu.
Atbildīgā par pasākumu NVA Jelgavas filiālē - nodarbinātības organizatore Olga Roze mob.tel.25685258, tel.63048836, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; nodarbinātības organizatore Dzintra Ozola mob. tel. 25685337; tel.63048836, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 


 

AICINĀM NOVADA UZŅĒMĒJUS KOPĪGI PĀRSTĀVĒT NOVADU UZŅĒMĒJU DIENĀS ZEMGALĒ 2016

Ozolnieku novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus pieteikties dalībai "Uzņēmēju dienās Zemgalē 2016", kas notiks no 29. līdz 30. aprīlim Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, Kronvalda ielā 24.

Ozolnieku novada pašvaldība ir rezervējusi kopstendu novada uzņēmējiem, tāpēc aicinām uzņēmējus, kuriem ir interese stendā izvietot savus reklāmas materiālus vai pašiem pārstāvēt savu uzņēmumu, pieteikties līdz š.g.1.aprīlim, zvanot pa tālruni 66047857 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Stenda īres izmaksas segs pašvaldība.

Pasākuma ietvaros plānots sapulcināt vairāk nekā 140 dalībniekus gan no Zemgales reģiona, gan visas Latvijas, lai iepriecinātu, izklaidētu un informētu par saviem sasniegumiem aptuveni 10 000 apmeklētāju. Par pasākuma neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvis biznesa iespēju forums, kas šogad tiks rīkots sadarbībā ar laikrakstu "Dienas Bizness". Foruma laikā uzņēmējiem būs iespēja uzzināt vairāk par tādiem aktuāliem tematiem kā, piemēram, eksporta veicināšana, eksporta iespējas Vācijas un citu valstu tirgos, iegūstot informāciju nepastarpināti no attiecīgo valstu tirdzniecības un rūpniecības kameru un vēstniecību pārstāvjiem.

Pasākumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību Zemgales reģionā un tā novados.

 


No 4.janvāra būs pieejams atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās, lauksaimniecības produktu pārstrādē un lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā

10.12.2015

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākuma „Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumos:
• "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās";
• „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē";
• „Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".
Projektu iesniegumu pieņemšana pasākumos notiks no 2016.gada 4.janvāra līdz 2016.gada 4.februārim.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/no-4-janvara-pieejams-atbalsts-pasakuma-ieguldijumi-materialajos-aktivos-577


 Uzņēmēji pauž savu viedokli par nepieciešamo sadarbību ar pašvaldību
25.11.2015

Š.g. oktobrī un novembrī pašvaldība izplatīja lūgumu Ozolnieku novadā dzīvojošajiem un strādājošajiem uzņēmējiem piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par uzņēmējdarbības vidi, iespējām un vajadzībām novadā.

Kopumā aptaujas anketu aizpildīja 12 vietējie uzņēmēji, kas ir salīdzinoši neliela daļa no novadā reģistrētajiem vairāk nekā 500 uzņēmumiem, tomēr šī pilot aptauja atklāja būtisku uzņēmēju redzējumu, vajadzības un viedokli, ko pašvaldība pēc iespējas ņems vērā, plānojot turpmākās sadarbības un atbalsta iespējas.

Paldies visiem respondentiem par atsaucību un atklātību!

Ar aptaujas rezultātu kopsavilkumu iespējams iepazīties šeit.

 


 Aicinām izmantot LIAA elektronisko nekustamo īpašumu datu bāzi
10.11.2015

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izveidojusi elektronisko nekustamo īpašumu datu bāzi, kurā pašvaldības, uzņēmumi un privātpersonas ir aicinātas iesniegt informāciju par nekustamajiem īpašumiem, kas var tikt izmantoti uzņēmējdarbībā, jo īpaši ražojošās nozarēs. LIAA šajā datu bāzē esošo informāciju piedāvās ārvalstu kompānijām, kas interesējas par iespēju uzsākt darbību Latvijā.

Anketas ievades soļi:

• Ja tas jau nav iepriekš izdarīts, tad jāizveido lietotāja konts LIAA mājas lapā - http://www.liaa.gov.lv (augšējā labajā stūrī) un jāautorizējas sistēmā;

• Kad autorizācija veikta, jāapmeklē lapa – http://www.liaa.gov.lv/lv/ni-anketa, kas atrodama arī LIAA mājas lapā sadaļā „Investīcijas”/”Nekustamā īpašuma datu bāze”;

• Ievadīto anketu sarakstā jāizvēlas opcija „Izveidot jaunu anketu”.

Pēc ievadītās anketas aizpildīšanas un iesniegšanas tā tiks nosūtīta LIAA administratoram izvērtēšanai un, atkarībā no Jūsu veiktās izvēles, tā var tikt publicēta Interaktīvajā Latvijas kartē. Karte pieejama trīs valodās.

Vairāk informācijas par datubāzi un īpašuma publicēšanas kārtību LIAA mājas lapā: http://www.liaa.gov.lv/lv/nekustamo-ipasumu-datu-baze.

 


 

Forums "Atbalsta iespējas uzņēmējiem"
06.11.2015

Š.g. 1.decembrī plkst.10.00 Ekonomikas ministrija Rīgā organizēs forumu "Atbalsta iespējas uzņēmējiem". Foruma laikā Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Nodarbinātības valsts aģentūras, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji informēs komersantus par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai 2014.-2020. gada ES fondu plānošanas periodā.

Pasākuma dienas kārtība: https://www.em.gov.lv/lv/par_ministriju/notikumu_kalendars/6412-forums-atbalsts-uznemejiem-riga

Pieteikšanās:
https://docs.google.com/form/d/10CKfC1MRz9tdRJWTTJoiXX7GPmlUxjV7_kK7AkkeV1M/viewform?usp=send_form

Dalība pasākumā – bezmaksas.

Informācijas avots Ekonomikas ministrijas mājas lapa www.em.gov.lv.


Iespēja saņemt NVA atbalstu darba vietu izveidei jauniešiem!
09.10.2015

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju - komersantu, pašnodarbināto personu, kā arī biedrību vai nodibinājumu – pieteikumus jauniešu nodarbināšanai pasākumā "Pirmā darba pieredze jaunietim", ko NVA īsteno Eiropas Savienības (ES) finansētās Jauniešu garantijas ietvaros.
Pasākumā tiek iesaistīti NVA reģistrētie jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuriem ir iegūta profesionālā vai augstākā izglītība un, kuri šobrīd neapgūst pilna laika klātienes studiju programmas augstskolā.
Pieņemot darbā jaunieti, darba devējs saņem ES finansiālu atbalstu un iespēju piesaistīt savam uzņēmumam jaunu, izglītotu un perspektīvu darbinieku. NVA filiālēs darba devējam palīdzēs izvēlēties uzņēmuma prasībām visatbilstošākos kandidātus ar profesionālo vai augstāko izglītību, kuri ir reģistrēti NVA.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.esfinanses.lv/lv/a/lapa/jaunumi/16661_iespeja-sanemt-nva-atbalstu-darba-vietu-izveidei-jauniesiem 


 Ozolnieku novada pašvaldība plāno aktivizēt sadarbību ar novada uzņēmējiem 
07.10.2015

Lai kopīgi plānotu novada attīstību un meklētu optimālākās sadarbības iespējas sekmīgas uzņēmējdarbības veicināšanai un pašvaldības ilgtspējīgai attīstībai, Ozolnieku novada pašvaldība plāno aktivizēt savu darbību uzņēmējdarbības atbalstam. Tādēļ sākotnēji vēlamies noskaidrot uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi, iespējām un vajadzībām Ozolnieku novadā. Šim mērķim esam sagatavojuši aptaujas anketu, kas pieejama šeit: http://goo.gl/forms/dsMKskpCq6.

Pašvaldības sadarbība ar uzņēmējiem ir būtiska saimnieciskās darbības sekmēšanai un bezdarba samazināšanai pašvaldības teritorijā, kā arī palīdzētu efektīvi izmantot teritorijā pieejamos resursus attīstībai, risinot uzņēmējdarbību kavējošos faktorus, kā arī dodot iespēju uzņēmējiem kā nozīmīgai vietējās sabiedrības grupai aktīvi iesaistīties pašvaldības kopējās attīstības plānošanā, tostarp palīdzot identificēt jaunas ekonomiskās attīstības iespējas.

Jūsu – uzņēmēju - viedoklis mums ir svarīgs novada attīstības plānošanā. Tas palīdzēs mums labāk izprast esošo situāciju, kā arī izstrādāt sadarbības un atbalsta mehānismus novada uzņēmējdarbības veicināšanai un atbalstam.

Lūdzam aizpildīt aptaujas anketu līdz š.g.17.novembrim. Ar aptaujas rezultātiem varēs iepazīties Ozolnieku novada pašvaldības mājas lapā www.ozolnieki.lv, sadaļā ‘Uzņēmējiem’.

Plānosim un attīstīsim mūsu novadu kopā!


Aicinām Ozolnieku novada uzņēmējus iesaistīties Karjeras nedēļas 2015 organizēšanā

2015. gada 12.-16. oktobrī Karjeras nedēļa tiks organizēta 19 pilsētās/novados: Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā. Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Gulbenē, Cēsīs, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Rojā, Talsos, Dagdā, Preiļos un Lielvārdē.

Karjeras nedēļas pasākumu programmas izstrādi katrā no augstāk minētajām pilsētām organizē nominēts darbinieks: Mūsu uzņēmēju pieteikumus pieņems - Jeļena Grīsle, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes Jaunatnes lietu speciāliste, 63022724, 27842165, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Karjeras nedēļas mērķis

Palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, ietverot visu līmeņu profesionālās izglītības vērtību un aktualitāti mūsdienās.

Mērķauditorija

- Skolas pasākumos – visu vecumu skolēni un viņu vecāki;

- Ārpusskolas pasākumos – jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem;

- Studenti, jaunieši;

- Medijos un vidē – žurnālisti, politikas veidotāji, jauniešu vecāki un sabiedrība kopumā.

Karjeras nedēļas tematika

VIAA sadarbībā ar 19 pilsētu/novadu Izglītības pārvaldēm/nodaļām Karjeras nedēļas ietvaros plāno pasākumus, aktualizējot šādu tematiku: Iepazīsti savu profesiju; Iepazīsti sevi; Gūsti pieredzi; Esi uzņēmīgs; Zini informācijas resursus; Palīdzi savam bērnam izvēlēties karjeru.

2015. gadā galvenais fokuss būs uz profesijas iepazīšanu radošā un jauniešiem atraktīvā veidā. Līdz ar to šogad Karjeras nedēļas galvenais vēstījums jeb vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”. Akcentējamie moto varētu būt:

 • Iepazīsti profesiju daudzveidību!
 • Gūsti pieredzi profesiju iepazīšanā!


Karjeras nedēļas 2015  simbols - durvis.

Aicinām Jūsu uzņēmumu piedalīties pasākuma „Karjeras nedēļa 2015”, sniedzot jauniešiem iespēju iepazīties ar uzņēmuma darbību kopumā, tā ražoto produkciju un ražošanas procesu, uzzināt par uzņēmuma nākotnes perspektīvām un plānoto darbaspēka pieprasījumu.

Lūdzam, iespēju robežās, ļaut jauniešiem redzēt, kā praktiski norit darbs uzņēmumā, un tikties ar darbiniekiem, lai veidotu izpratni par to, kādas zināšanas un prasmes ir visnepieciešamākās, lai strādātu Jūsu uzņēmumā.

Šajā sakarā lūgums izskatīt mūsu piedāvājumu un pozitīvas atbildes gadījumā uzradīt kādas dienās un laikā no 12. līdz 16. oktobrim Jūsu uzņēmums gatavs novadīt ekskursijas jauniešiem.


Būs pieejams atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības
05.08.2015

Projektu iesniegšanas kārta ir atvērta no 2015.gada 3.septembra līdz 2015.gada 5.oktobrim.

Apakšpasākuma „Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" mērķis ir veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību.

Atbalsta pretendents ir mazā lauku saimniecība – saimnieciskās darbības veicējs – fiziska persona, kuras dzīvesvieta ir deklarēta lauku teritorijā, vai juridiska persona, kuras juridiskā adrese ir lauku teritorijā. Atbalsta apmērs viena darījumdarbības plāna īstenošanai ir 15 000 euro.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/6-3-atbalsts-uznemejdarbibas-uzsaksanai-attistot-mazas-lauku-saimniecibas-221


Būs pieejams atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai
15.07.2015

No 2015.gada 14.augusta līdz 2015.gada 15.septembrim būs atvērta projektu iesniegšanas kārta apakšpasākumā "Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai". Pirmās kārtas pieejamais publiskais finansējums apakšpasākumā būs EUR 6 950 466. Pasākuma ietvaros ir atbalstāmi ilgtermiņa ieguldījumi un vispārējās izmaksas lopkopības nozarē. Atbalsta pretendenti var būt gan fiziskas, gan juridiskas personas. Plašāk par tiem ieguldījumiem, kas tie atbalstīti pirmajā kārtā, var lasīt LAD mājaslapā.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://lad.gov.lv/lv/par-mums/jaunumi/preses-relizes/bus-pieejams-atbalsts-jaunajiem-lauksaimniekiem-uznemejdarbibas-uzsaksanai-540


Lauku uzņēmējiem iespējams saņemt atbalstu lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitātes paaugstināšanai
06.07.2015

Lauku atbalsta dienests šodien, 6.jūlijā, izsludinājis pieteikšanos pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumam “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Projektu iesniegšana ir atvērta līdz 04.08.2015.

Apakšpasākuma mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti un palielināt produktu pievienoto vērtību, veicinot konkurētspējīgas kooperācijas attīstību un ilgtspējīgas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību un inovāciju ieviešanu uzņēmumos. Vairāk informācijas šeit

Informācijas avots: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/4-1-atbalsts-ieguldijumiem-parstrade-184


Lauku uzņēmējiem iespējams saņemt atbalstu meliorācijas sistēmu sakārtošanai
06.07.2015

Lauku atbalsta dienests šodien, 6.jūlijā, izsludinājis pieteikšanos pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumam "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".

Projektu iesniegšana ir atvērta līdz 04.08.2015.

Apakšpasākuma mērķis ir uzlabot infrastruktūru, kas attiecas uz lauksaimniecības attīstību, meža ražības paaugstināšanu, audzes veselības un kokmateriālu kvalitātes uzlabošanu, saglabājot un uzlabojot meža ilgtermiņa ieguldījumu globālajā oglekļa apritē, uzturot bioloģisko daudzveidību un nodrošinot klimata pārmaiņu mazināšanu, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas paaugstināšanu. Vairāk informācijas šeit

Informācijas avots: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/4-3-atbalsts-ieguldijumiem-lauksaimniecibas-un-mezsaimniecibas-infrastrukturas-attistiba-219


 Zemgales uzņēmēji aicināti Jelgavā uz semināru par Erasmus+
25.06.2015.

Šī gada 30. jūnijā Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales nodaļa sadarbībā ar Jelgavas tirgotāju un ražotāju asociāciju aicina Zemgales uzņēmējus uz informatīvu semināru „Pārrobežu sadarbības programmas un Erasmus+”. Semināra sākums plkst. 10.00 viesnīcā „Zemgale”, Skautu ielā 2.

Seminārā tiks prezentētas atbalsta iespējas, ko uzņēmējiem piedāvā pārrobežu sadarbības programmas un programma Erasmus+ jaunajā ES plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam.

Ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām Latvijas uzņēmējiem - ārvalstnieku praksi, prakses vadītāju pieredzes apmaiņu un partnerībām, kā arī Eiropas teritoriālās sadarbības programmu aktualitātēm un atbalsta veidiem uzņēmējdarbības veicināšanai. Plašāku informāciju varēs iegūt par Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas iespējām uzņēmējiem.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros 2014.-2020. gadā ir iespējams saņemt finansiālu atbalstu konkurētspējīgas ekonomikas, ilgtspējīgas kopīgu resursu izmantošanas, transporta, preču un cilvēku plūsmas, kā arī mazo ostu pakalpojumu uzlabošanas, kvalificēta un sociāli iekļaujoša reģiona attīstīšanas aktivitātēm. Vairāk informācijas par Centrālā Baltijas jūras reģiona programmu www.centralbaltic.eu.

ES programmā Erasmus+ uzņēmēji var piesaistīt ārvalstu praktikantus un sūtīt savus darbiniekus pieredzes apmaiņā par prakšu organizēšanu. Tāpat uzņēmēji var iesaistīties arī lielāka mēroga sadarbības projektos visā Eiropā - veidot Stratēģiskās partnerības, Zināšanu apvienības vai Nozaru prasmju apvienības ar izglītības institūcijām. Vairāk informācijas mājaslapā www.erasmusplus.lv.

Semināra darba kārtību skatīt šeit.

Informatīvajā seminārā aicinām piedalīties mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjus, kā arī iestādes, uzņēmumus un organizācijas, kas atbalsta un veicina uzņēmējdarbības attīstību, organizējot kursus, apmācības, pieredzes nodošanu biznesa uzsākšanai un izaugsmes treniņus esošajiem vai topošajiem uzņēmējiem. Tāpat aicināti uzņēmēji, kuri piedāvā prakses jauniešiem vai vēlas doties pieredzes apmaiņā uz ārvalstīm par prakšu organizēšanu, kā arī veidot starptautiskas partnerības ar izglītības institūcijām Eiropas mērogā.

Dalība seminārā ir bez maksas. Informatīvajam semināram lūgums pieteikties līdz 27. jūnijam pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Semināru organizē Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Rietumzemgales nodaļa un Jelgavas tirgotāju un ražotāju asociācija sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru.

Kontaktinformācija:
Baiba Nolberga
Rietumzemgales nodaļas vadītāja
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
T. 63027207, 28646086
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
www.chamber.lv


NVA aicina darba devējus pieteikties pasākumam "Apmācība pie darba devēja"
26.05.2015

Šī gada 26.maijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāk darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Vajadzīgā darbinieka praktiskai apmācīšanai NVA filiālēs visā Latvijā var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana.

Praktiskā apmācība pie darba devēja, noslēdzot darba līgumu, ilgst 6 mēnešus, un to organizē, ja darba devējs uzņemas saistības pēc apmācības beigšanas apmācīto darbinieku nodarbināt attiecīgajā profesijā ne mazāk kā 6 mēnešus.

NVA darba devējam nodrošina ikmēneša darba algas dotāciju bezdarbniekam par pilnu darba laiku proporcionāli mēnesī nostrādātajām dienām: pirmo divu mēnešu laikā tiek maksāti160 eiro mēnesī, nākamo divu mēnešu periodā -120 eiro un pēdējos divos mēnešos - 90 eiro. NVA nodrošina arī ikmēneša darba algas dotāciju darba vadītājam 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Jāpiebilst, ka viens darba vadītājs var vadīt darbu ne vairāk kā diviem bezdarbniekiem.

 

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=4010&from=0


Pieejams diskusijas videoieraksts par ES fondu atbalsta instrumentiem uzņēmējiem
13.05.2015

Nolūkā diskutēt par Nacionālā attīstības plāna vadmotīvu – “Ekonomikas izrāviens” un vai šis minētais izrāviens nav tikai saukļa līmenī, vai nozaru ministrijas virzītās aktivitātes pēc būtības uzlabos nosacījumus Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veicināšanai, un kāds tieši būs atbalsts vietēja kapitāla maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem, par šiem jautājumiem LPS pašvaldību uzņēmējdarbības atbalsta tīkla ietvaros 7. maijā notika diskusija. Diskusijā par jaunā ES fonda plānošanas perioda atbalsta instrumentiem uzņēmējiem piedalījās Ekonomikas ministrijas ES fondu ieviešanas departamenta direktors Edmunds Valantis.

Diskusijas videoieraksts skatāms šeit: http://www.lps.lv/Pasakumi/Videoieraksti/?task=view&article_id=4740

Informācijas avots: www.lps.lv


Piedalies! Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai
07.05.2015

LLKC Jelgavas nodaļa jau piekto gadu organizē pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Pasākuma mērķis ir jauniešu aktivizēšana laukos, to kompetenču attīstība, un iesaistīšana lauku uzņēmējdarbības un sabiedriskās dzīves attīstīšanā un veidošanā.

Aicinām Tevi, ja esi vecumā no 18 līdz 30 gadiem, uz informatīvo dienu 12. maijā plkst. 11.00-15.40 Jelgavā, Dobeles ielā 41a (2.stāvā).

Pasākums tiek organizēts visās LLKC reģionu pārraudzības teritorijās, un tas sniedz iespēju lauku jauniešiem piedalīties bezmaksas apmācībās un konkursā „Laukiem būt”, kurā, veiksmīgi startējot, iespējams iegūt naudas balvas savas uzņēmējdarbības idejas realizēšanai vai attīstīšanai.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://laukutikls.lv/atbalsts-jauniesiem-uznemejdarbibas-veicinasana


Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai!
23.04.2015

Jau piekto gadu „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) organizē pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Pasākums tiek organizēts visās LLKC reģionu pārraudzības teritorijās, un tas sniedz iespēju lauku jauniešiem piedalīties bezmaksas apmācībās un konkursā „Laukiem būt”, kurā, veiksmīgi startējot, iespējams iegūt naudas balvas savas uzņēmējdarbības idejas realizēšanai vai attīstīšanai.

Pasākumu organizē LLKC Lauku attīstības nodaļa un LLKC reģionālās nodaļas, kuru pārraudzības teritorijās Pasākums tiek īstenots. Pasākuma dalībnieki ir jaunieši vecumā no 18 – 30 gadiem, kuri vēlas iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par uzņēmuma veidošanu, un uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos. Jauniešiem dalība Pasākumā ir bezmaksas.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.partneribalielupe.lv/index.php/39-2015/86-informacija-par-pasakumu-atbalsts-lauku-jauniesiem-uznemejdarbibas-veicinasanai


 

NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā
14.04.2015.

Sākot ar šī gada 9.aprīli, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) pieņem darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, kas tiks īstenots no 1.jūnija līdz 31.augustam. Lai pieteiktos, darba devējam ir jāaizpilda NVA mājaslapā ievietotā pieteikuma veidlapa un tā jāiesniedz NVA filiālē, kuras darbības teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam.

Vasaras nodarbinātības pasākumā tiks iesaistīti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākuma mērķis - veicināt skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Vairāk informācijas - http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=446&mid=53&txt=3962

 


 

Seminārs: jaunas iespējas uzņēmējdarbībai!
09.04.2015

Lauku partnerība "Lielupe" sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības atbalsta centru, LLKC Jelgavas konsultāciju biroju un SIA "Konsorts" organizē semināru-forumu uzņēmējiem "Jaunas iespējas uzņēmējdarbībai Jelgavas un Ozolnieku novados". Seminārs notiks 21. aprīlī, plkst. 10.00 (reģistrēšanās no plkst. 9.30) Jelgavas novada pašvaldības lielajā zālē, Pasta ielā 37, Jelgavā.


Darba kārtību skatīt šeit

Aicināti pieteikt dalību rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , vai pa tel. 26399946, vai aizpildot pieteikuma veidlapu mājas lapā www.partneribalielupe.lv

 


Aktuālā informācija par finansējumu Lauku attīstības programmas pasākumiem
02.04.2015

Zemkopības ministrija publicējusi aktuālo informāciju par Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumiem. Vairāk informācijas šeit...

Informācijas avots: http://www.zm.gov.lv/lauku-attistiba/jaunumi/aktuala-informacija-par-lauku-attistibas-programmu-2014-2020-un-tiesma?id=4388

 


 Seminārs lauku uzņēmējiem
25.03.2015

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina uz informatīvo semināru 13.aprīlī, plkst.10:00, Dobeles ielā 41a, Jelgavā, Lauku atbalsta dienesta 1.st. semināru zālē.

Semināra tēmas:
- 2015.gada Platību maksājumi.
- Lauku Attīstības plāna pasākumi (projektu iespējas uzņēmējiem).
- Aktuālā informācija par izmaiņām elektrības tirgū (atbildes uz iesūtītajiem lauksaimnieku jautājumiem).

Lūgums, iepriekš elektroniski pieteikties un  iesūtīt  aktuālos jautājumus saistībā ar izmaiņām elektrības tirgū uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , jo lektori aicināti atbildēt uz konkrētiem lauksaimnieku jautājumiem!!!

Semināra programmu skatīt šeit:

 


Diskusija: Uzņēmēju un zinātnieku sadarbība – pamats Latvijas tautsaimniecības attīstībai
13.03.2015

Uzaicinājums piedalīties otrajā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) organizētajā zinātnieku un uzņēmēju diskusijā: Uzņēmēju un zinātnieku sadarbība – pamats Latvijas tautsaimniecības attīstībai (lauksaimniecības, pārtikas un būvniecības nozares).
Diskusija notiks: š.g. 27.martā, plkst. 11.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sudraba zālē, Jelgavā, Lielajā ielā 2 (Jelgavas pilī).
Lai turpmākā sadarbība ar LLU būtu Jums pieejama un noderīga, būsim pateicīgi, ja nākot uz diskusiju, Jūs padomāsiet, kādi sadarbības veidi būtu Jums nepieciešami ideju realizācijai, jaunu produktu izstrādei vai esošo pilnveidošanai Jūsu uzņēmumā!
Par savu dalību lūgums informēt e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa telefonu: 26387278 līdz š.g. 24. martam.

Diskusijas darba kārtību skatīt šeit...

 


 

Lauksaimnieki aicināti uz Zemkopības ministrijas semināriem par aktualitātēm
03.03.2015

Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros arī šogad organizē četrus reģionālos seminārus lauksaimniekiem, kuros tiks sniegta aktuālā informācija par tiešajiem maksājumiem 2015. gadā un šā gada februārī Eiropas Komisijas apstiprinātās Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam atbalsta pasākumiem.
Semināram 8. aprīlī tiks nodrošināta translācija tīmeklī www.laukutikls.lv.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: https://www.zm.gov.lv/presei/lauksaimnieki-aicinati-uz-zemkopibas-ministrijas-seminariem-par-aktual?id=4318 


Ceļvedis mājražošanā
03.01.2015

Latvijas Lauku konsultāciju centra izdotajā “Ceļvedis mājražošanā” apkopoti praktiski padomi ražošanas un pārdošanas procesam, ieteikumi un pieredzes stāsti gan tiem, kas tika plāno, gan jau esošajiem mājražotājiem. Vairāk informācijas un ceļveža elektroniskā versija šeit: http://www.llf.partneribas.lv/index.php?show=136&text=1897

Informācijas avots: http://www.llf.partneribas.lv
______________________________________________________________________________________________________

Aicinām uz mājražotāju ceļveža atvēršanu!

Aicinām Jūs uz Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veidotās rokasgrāmatas „Ceļvedis mājražošanā" atvēršanas pasākumu, kas notiks pirmdien, 12.janvārī, plkst.13.00 Zemkopības ministrijas 314.zālē.

Pasākumā stāstīsim par mājražošanas attīstības tendencēm, jaunākajām likumdošanas izmaiņām un dosim vārdu pašiem mājražotājiem. Savu viedokli paudīs LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, ZM Pārtikas drošuma un higiēnas nodaļas departamenta direktora vietniece Dace Ugare, gaļas produktu mājražotāja no Jaunpils Anna Metla un saimniece no Codes, kura mājās gatavo sieru. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji, kuri ar savām zināšanām palīdzēja tapt rokasgrāmatai.
Pēc informatīvā ievada vērsim vaļā pašu rokasgrāmatu un piedāvāsim mājražotāju gardumu degustāciju.
Par savu dalību pasākumā lūgums informēt iepriekš.

 


 

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu
19.11.2014

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumiem:

1. no 2014.gada 10.decembra līdz 2014.gada 30.decembrim atvērta projektu iesniegšanas kārta pasākumam „Akvakultūra, kas nodrošina vides pakalpojumus”, kura mērķis ir veicināt jaunus akvakultūras veidus, kuros ir iekļauta vides, dabas resursu un ģenētiskās daudzveidības aizsardzība un stiprināšana, kā arī ainavu un akvakultūras zonu tradicionālo iezīmju apsaimniekošana.
2. no 2014.gada 18.decembra līdz 2015.gada 20.janvārim atvērta projektu iesniegšanas kārta pasākumam „Ražotāju grupas”, kura mērķis ir veicināt sabiedrību veidošanos un to efektīvu darbību centralizētas pirmapstrādes un mārketinga procesa nodrošināšanā, tai skaitā jaunu noieta tirgu apgūšanā un produkcijas realizācijā pēc vienota kvalitātes standarta.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/


 Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu
10.11.2014

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākuma „Ieguldījumi materiālajos aktīvos" divos apakšpasākumos:
1."Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" - mērķis ir atbalstīt lauku saimniecības, lai uzlabotu to ekonomiskās darbības rādītājus un konkurētspēju, kā arī veicināt kooperācijas attīstību.
2."Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē"- mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti un palielināt produktu pievienoto vērtību, veicinot konkurētspējīgas kooperācijas attīstību un ilgtspējīgas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību un inovāciju ieviešanu uzņēmumos.

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana apakšpasākumos notiks no 2014.gada 8.decembra līdz 2015.gada 15.janvārim.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lad.gov.lv/lv/par-mums/jaunumi/preses-relizes/atbalsts-pasakuma-ieguldijumi-materialajos-aktivos-469


LLKC aicina uz konkursa "Laukiem būt!" fināla pasākumu
10.11.2014

Ozolniekos, Rīgas ielā 34, ceturtdien, 13.novembrī notiks Valsts lauku tīkla pasākuma "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" konkursa "Laukiem būt!" fināls, kurā kompetenta žūrija izvērtēs kopskaitā 15 jauniešu biznesa idejas.
Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu LLKC īsteno jau trešo gadu un šajā laikā uzņēmējdarbības pamatus apguvuši jau vairāk kā 500 lauku jauniešu. Daļa no viņiem savas biznesa idejas veiksmīgi īstenojuši dzīvē, tādējādi apliecinot plašās iespējas strādāt un pelnīt laukos.
Pasākums "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" sākās jau pavasarī ar informatīvajām dienām, kurās jaunieši 26 Latvijas reģionos tika iepazīstināti ar pasākuma "Laukiem būt!" norisi. Jaunieši, kuri ieinteresējās par šo pasākumu un vēlējas savas idejas īstenot, piedalījās mācībās, kurās apguva ideju definēšanu, uzņēmējdarbības un grāmatvedības pamatus, biznesa plānu un projektu būtību, to sastāvdaļas, kā arī mācījās izstrādāt savus biznesa plānus vai projekta pieteikumus. Pasākumā kopumā piedalījās 324 jaunieši, bet sertifikātu par mācību pabeigšanu saņēma 227 jaunieši.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.llkc.lv/lv/raksts/llkc-aicina-uz-konkursa-laukiem-finala-pasakumu


Komersantus aicina pieteikties pēdējam konkursam mobilitātes programmā
07.08.2014

Ziemeļu Ministru padomes birojs aicina Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona mazos un vidējos uzņēmumus, biznesa inkubatorus un organizācijas pieteikties dalībai mobilitātes programmā „Uzņēmējdarbība un rūpniecība", kas veidota ar mērķi veicināt ekonomisko sadarbību, reģionālo saišu stiprināšanu un inovāciju attīstību Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā.
Mobilitātes programmas ietvaros, kuru finansē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdības, finansiālu atbalstu mācību vizīšu, stažēšanās un sadarbības tīklu veidošanai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā (Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Īslandē, Latvijā, Igaunijā, Lietuvā) var saņemt uzņēmējdarbības un ražošanas jomā strādājošie.
Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.esfondi.zemgale.lv/lv/jaunumi/aicinam_komersantus_pieteikties_pedejam_konkursam_mobilitates_
programma_uznemejdarbiba_un_rupnieciba/

 


Meža īpašnieki aicināti iesniegt projektus meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai
07.08.2014

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana" aktivitātē jaunaudžu kopšana un mazvērtīgo mežaudžu nomaiņa.
Projektu var iesniegt jebkura fiziska persona, kura ir meža zemes īpašnieks; juridiska persona, kuras privātā kapitāla daļas ir 50 vai vairāk procentu un kura ir meža zemes īpašnieks; pašvaldība ar tai piederošu meža zemi vai pašvaldības kapitālsabiedrība, kas apsaimnieko pašvaldības īpašumā esošu meža zemi.
Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.esfinanses.lv/lv/a/sakums/16114_meza-ipasnieki-aicinati-iesniegt-projektus-meza-ekonomiskas-vertibas-uzlabosanai


Vai arī es varu saņemt ES atbalstu? ES atbalsta pieejamības noteikšanas programma lauku saimniecībām
24.07.2014

Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» ir sagatavojusi interneta rīku par ES atbalsta pieejamības noteikšanu konkrētai lauku saimniecībai, lai jebkurš interesents varētu noskaidrot, kāds ES atbalsts viņam ir pieejams, ņemot vērā nepieciešamās aktivitātes un nosacījumu izpildi konkrētā gadījumā.
Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://laukutikls.lv/vlt-pasakumi/es-atbalsta-pieejamibas-noteiksanas-programma


Izsludināta KPFI finansētā projektu atklātā konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai" piektā kārta
02.07.2014

Konkursa mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, nodrošinot pāreju no tehnoloģijām, kurās izmanto fosilos energoresursus, uz tehnoloģijām, kurās izmanto atjaunojamos energoresursus, uzlabojot komersantu ražošanas tehnoloģiskās iekārtas vai nomainot tās ar jaunām ražošanas tehnoloģiskām iekārtām un uzlabojot ēku energoefektivitāti.

Projekta iesniegumus var iesniegt no 2014.gada 1.jūlija līdz 2014.gada 31.jūlijam (ieskaitot). Projektu īstenošanas termiņš ir 2015.gada 30.aprīlis. Šajā termiņā nodrošināma gan projekta līgumā paredzēto aktivitāšu pabeigšana, gan atbilstoši sagatavota noslēguma pārskata iesniegšana.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.lvif.gov.lv/?object_id=33255


Izsludināta neliela apjoma grantu shēma
02.07.2014

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra no 2014.gada 1.jūlija līdz 2014.gada 30.septembrim (ieskaitot) izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" neliela apjoma grantu shēmā.

Programmas vispārīgais mērķis ir palielināt "zaļo" komersantu konkurētspēju, tajā skaitā esošo komersantu konkurētspēju, "zaļās" inovācijas un "zaļo" uzņēmējdarbību.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.esfinanses.lv/lv/a/sakums/16090_izsludinata-neliela-apjoma-grantu-shema-inovacijas-zalas-razosanas-joma


Aizdevumi komersantiem konkurētspējas celšanai būs pieejami līdz 2015. gada 31. oktobrim
02.07.2014

Ministru kabineta sēdē šā gada 1. jūlijā tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi valsts atbalsta programmā, kuras ietvaros valsts akciju sabiedrībā „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" komersanti var saņemt aizdevumus konkurētspējas uzlabošanai.
Papildus noteikumu projekts ir papildināts ar nosacījumiem mikroaizdevumu saņemšanai. Plānots, ka mikroaizdevumi būs pieejami no šā gada 1. augusta līdz 2015. gada 31. oktobrim. Mikroaizdevumiem pieejamais finansējums būs 3 500 000 euro, kas daļēji tiks finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.
Mikroaizdevumu maksimālā aizdevumu summa ir 25000 euro un maksimālais termiņš - 7 gadi. Ja finansējamā biznesa projekta summa nepārsniedz 30 000 euro un mikroaizdevums paredzēts investīciju un tām nepieciešamo apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, komersantam kopā ar mikroaizdevumu būs pieejama procentu likmes subsīdija 50 % apmērā no procentu maksājumos paredzētā maksājuma.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit:
http://esfondi.zemgale.lv/lv/jaunumi/aizdevumi_komersantiem_konkuretspejas_celsanai_bus_pieejami_lidz_2015._gada_31._oktobrim/


Vienkāršāks atbalsts komersantiem ārējo tirgu apgūšana
13.05.2014

Pēdējā laika notikumi Ukrainā un Krievijā apliecina, cik svarīgi komersantiem ir dažādot savus eksporta tirgus, lai izvairītos no uzņēmumu pārāk lielas atkarības no viena tirgus. Ar mērķi palīdzēt komersantiem pārorientēties no austrumu tirgiem uz citām valstīm, Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par aktivitātes „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” sesto un turpmākajām kārtām.

Informācijas avots un vairāk informācijas šeit: http://www.em.gov.lv/em/2nd/?lang=lv&id=34035&cat=621


Latvijas investīciju attīstības aģentūra sagatavojusi materiālu par aktuālajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējiem
13.05.2014

Vairāk informācijas šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/pieejamie-atbalsta-instrumenti-uznemejiem

Informācijas avots: www.liaa.gov.lv


NVA turpina pieņemt darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā
13.05.2014

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, kas tiks īstenots no 2.jūnija līdz 29.augustam. Darba devējiem tā ir ne tikai iespēja apliecināt savu sociālo atbildību un palīdzēt jauniešiem iegūt pirmo darba pieredzi un pirmās darba iemaņas, bet arī iespēja vienkāršākos darbos aizvietot pamatdarbiniekus, kuri dosies atvaļinājumā. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skolēni ļoti centīgi un veiksmīgi tiek galā ar uzticētiem darbiem.

Vairāk informācijas šeit: http://www.esfinanses.lv/lv/a/sakums/16034_nva-turpina-pienemt-darba-deveju-pieteikumus-skolenu-nodarbinasanai-vasaras-brivlaika

Informācijas avots: www.esfinanses.lv


JAUNOS UZŅĒMĒJUS UN MENTORUS AICINA PIETEIKTIES MENTORINGA PROGRAMMAI
22.04.2014

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos bezmaksas mentoringa programmai, kuras ietvaros topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja saņemt mentoru – pieredzējušu uzņēmēju padomus un atbalstu.

LIAA mentoringa programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, nodrošinot kvalitatīvus un individuāli pielāgotus mentoringa pakalpojumus uzņēmējdarbības uzsācējiem.

Pieredzējušie uzņēmēji programmas ietvaros kļūs par jauno uzņēmēju mentoriem, tādējādi nodrošinot, ka abas puses iegūst ko jaunu: mentoriem būs iespēja dalīties savā pieredzē, savukārt pieredzes pārņēmējiem būs iespēja gūt zināšanas un prasmes, kā augt pašiem un attīstīt savu uzņēmumu.

Dalībai mentoringa programmā var pieteikties:

 • Pieredzes pārņēmēji – jaunie uzņēmēji (uzņēmums nav vecāks par 5 gadiem), aizpildot pieredzes pārņēmēja pieteikumu;   
 • Mentori – pieredzējušie uzņēmēji (ne mazāk kā 5 gadu pieredze uzņēmējdarbībā), aizpildot mentora pieteikumu.

2014. gadā tiks realizētas divas mentoringa programmas, kuras norisināsies līdz oktobrim.

Pirmajai programmai interesenti aicināti pieteikties līdz 23. maijam, aizpildot pieredzes pārņēmēja vai mentora pieteikumu vietnē www.facebook.com/MentoringaProgramma vai www.turiba.lv.

Mentoringa programma tiek īstenota LIAA realizētā projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Informācijas avots: http://www.liaa.gov.lv/lv/jaunumi/mentoringa-programma


IZSLUDINĀTS PROJEKTU KONKURSS ĢIMENES ĀRSTU TĪKLA ATTĪSTĪBAI
22.04.2014

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3.1.5.1.1.apakšaktivitātes "Ģimenes ārstu tīkla attīstība" ietvaros par atlikušo finansējumu.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2014.gada 23.aprīļa līdz 2014.gada 22.maijam.

Aktivitātes mērķis ir sakārtot ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju infrastruktūru, uzlabojot ģimenes ārstu pieejamību pašvaldību teritorijās, tādējādi materiāltehniski nodrošinot un pilnveidojot primārās veselības aprūpes sniedzēju tīklu.

Projekta iesniedzējs var būt ārstniecības iestāde, kas sniedz valsts apmaksātos ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus (tai skaitā valsts apmaksātos ģimenes ārsta pakalpojumus) vai nodrošina telpas valsts apmaksāto ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšanai.

Minimālās attiecināmās izmaksas aktivitātes ietvaros vienam projektam ir 1000 euro, maksimālās attiecināmās izmaksas vienam projektam - 450 000 euro. Aktivitātes ietvaros var īstenot ne vairāk kā vienu projektu par vienu ģimenes ārsta praksi.

Informācijas avots: http://cfla.gov.lv/lv/strukturfondi-un-kohezijas-fondi/projektu-iesniegumu-atlase


Vēl līdz 30. aprīlim var iesniegt projekta iesniegumus ERAF 2.1.2.2.4. apakšaktivitātē "Mikro, mazo un vidējo komersantu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības programma"
22.04.2014

Programmas nosaukums
Mikro, mazo un vidējo komersantu jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības programma.

Programmas mērķis
Veicināt mikro (sīko), mazo un vidējo komersantu inovāciju, jaunu produktu vai tehnoloģiju attīstību, tehnoloģiju pārnesi un konkurētspējas stiprināšanu.

Finansējuma saņēmējs
Latvijā reģistrēti mikro (sīkie), mazie vai vidējie komersanti.

Atbalstāmās darbības:

 •  rūpnieciskie pētījumi, kas nepieciešami jaunu produktu vai tehnoloģijas izstrādei;
 • Eksperimentāla izstrāde, tajā skaitā prototipu izgatavošana;
 • Produkta rūpnieciskā dizaina izstrāde;
 • Rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšana šādiem īpašuma tiesību objektiem: Jauna produkta vai tehnoloģijas sertificēšanas pakalpojumi.
  • izgudrojums,
  • dizainparaugs,
  • pusvadītāju izstrādājumu topogrāfija;

Informācijas avots: http://www.liaa.gov.lv/lv/es-fondi/pienem/mikro-mazo-un-videjo-komersantu-jaunu-produktu-un-tehnologiju-attistibas-programma


IZSLUDINĀTS PROJEKTU IESNIEGUMU KONKURSS "ILGTSPĒJĪGU ĒKU, ATJAUNOJAMO ENERGORESURSU TEHNOLOĢIJU UN INOVATĪVU EMISIJU SAMAZINOŠU TEHNOLOĢIJU ATTĪSTĪBA"

Valsts reģionālās attīstības aģentūra izsludina Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" projektu iesniegumu atklātu konkursu "Ilgtspējīgu ēku, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju un inovatīvu emisiju samazinošu tehnoloģiju attīstība".

Konkursa mērķis ir ieviest un demonstrēt Latvijas Republikā zema oglekļa dioksīda (turpmāk – CO2) risinājumus – energoefektīvas tehnoloģijas un risinājumus ilgtspējīgām ēkām, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu enerģijas ražošanai un citas jaunās (inovatīvas) tehnoloģijas (tai skaitā tehnoloģiskos procesus) vai produktus (tai skaitā preces un pakalpojumus), kas samazina CO2 emisijas.
Projektus īsteno Latvijas Republikas teritorijā un to iesniedzēji ir Latvijas Republikas tiešās vai pastarpinātās pārvaldes iestādes, Latvijas Republikā reģistrētas biedrības vai nodibinājumi, kā arī komersanti.
Konkursa ietvaros atbalsta trīs projekta jomas:
1. energoefektivitātes pasākumu īstenošana un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju uzstādīšana, būvējot zema enerģijas patēriņa ēkas, kā arī rekonstruējot esošas ēkas;
2. atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošana siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai;
3. inovatīva (jauna) produkta vai tehnoloģijas izveide, testēšana un demonstrēšana, kā arī esošas tehnoloģijas pilnveidošana, testēšana un demonstrēšana siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ne-emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas sektorā.
Kopējais konkursa ietvaros pieejamais programmas līdzfinansējums ir 5 000 000 EUR. Vienam projektam pieejamais programmas līdzfinansējums pirmajā jomā ir no 175 000 līdz 1 000 000 EUR, otrajā jomā ir no 175 000 līdz 500 000 EUR un trešajā jomā ir no 175 000 līdz 300 000 EUR.

Projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2014.gada 8.oktobra plkst. 17.00.

Informācijas avots: http://www.vraa.gov.lv/lv/news/article.php?id=35087


 IZSLUDINĀTS PROJEKTU KONKURSS KOMERSANTIEM "ATBALSTS IEGULDĪJUMIEM RAŽOŠANAS TELPU IZVEIDEI VAI REKONSTRUKCIJAI"

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) no 2014.gada 22.aprīļa līdz 30.aprīlim (ieskaitot) izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu apakšaktivitātes "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai" (turpmāk - aktivitāte) otrās kārtas ietvaros. Otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros projektā paredzētās darbības ir jāuzsāk ne vēlāk kā līdz 2014.gada 1.septembrim un projekts jāīsteno līdz 2015.gada 1.novembrim.

Programmas mērķis – līdzfinansēt ražošanas telpu izveidi un rekonstrukciju, lai reģionos veicinātu industriālo zonu attīstību, veidotos jauni uzņēmumi un darbavietas. Projekta ietvaros tiks atbalstītas vienas vai vairāku ēku būvniecība, renovācija vai rekonstrukcija, kas saistīta ar ražošanas ēku izveidi. Uz atbalstu šajā programmā varēs pretendēt uzņēmēji, kuru projektu īstenošanas vieta atrodas pilsētā ar patstāvīgo iedzīvotāju skaitu virs 20 000, vai 10 km attālumā no tās robežas, izņemot Rīgu.

Plašāka informācija pieejama šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/es-fondi/pienem/atbalsts-ieguldijumiem-razosanas-telpu-izveidei-vai-rekonstrukcijai-2-kartaJĒKABPILĪ 3. UN 4. APRĪLĪ NOTIKS REĢIONĀLAIS FORUMS „ATBALSTS UZŅĒMĒJAM" UN EKSPORTA DARBNĪCA

Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas garantiju aģentūra un Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum šā gada 3. aprīlī aicina Jēkabpils apkaimes komersantus uz reģionālo biznesa forumu „Atbalsts uzņēmējiem" Jēkabpilī. Pasākuma laikā sniegsim komersantiem plašu informāciju par šobrīd pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai. 4. aprīlī uz Eksporta darbnīcu tiek aicināti komersanti, kuri vēlas gūt jaunas zināšanas eksporta uzsākšanā un attīstīšanā.

Foruma pirmajā dienā, 3. aprīlī - informēsim komersantus par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai 2014.-2020.gada ES fondu plānošanas periodā. Tāpat sniegsim plašu informāciju par šobrīd pieejamajām atbalsta programmām uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, inovāciju attīstībai un pētniecībai. Vienlaikus informēsim par pieejamo atbalstu inovatīviem maziem un vidējiem uzņēmumiem programmas Horizonts 2020 ietvaros.

Savukārt, foruma otrajā dienā - 4. aprīlī – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra organizēs Eksporta darbnīcu, uz kuru aicinām Latvijas uzņēmumu īpašniekus, eksporta, mārketinga speciālistus un citus interesentus, kuri vēlas gūt jaunas zināšanas eksporta uzsākšanā un attīstīšanā. Šajā dienā tiks piedāvātas gan teorētiskas zināšanas, gan sniegti praktiski padomi eksporta attīstībai, gan būs iespēja iepazīties ar eksportējošu komersantu pieredzi. Eksporta darbnīcas dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kā izvēlēties produktus eksportam un kā tos sagatavot, kā izstrādāt eksporta stratēģiju, iepazīties ar niansēm saskarsmes kultūrā ar ārzemju partneriem, kā arī iegūt informāciju par daudziem citiem aktuāliem jautājumiem.

Biznesa forums „Atbalsts uzņēmējiem" Jēkabpilī notiks š.g. 3. un 4. aprīlī plkst. 10:00 Krustpils novada domes telpās (Jēkabpils, Rīgas iela 150a). Dalība pasākumā - bezmaksas.

Foruma dienas kārtība publicēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras mājaslapā. Dalībai forumā aicinām pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā līdz š.g. 2. aprīļa plkst. 13:00, tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu šeit. Sīkāka informācija par forumu pieejama Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (Ginta Purmale, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr.: 67039414).

Biznesa forumus organizē Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum un Latvijas Garantiju aģentūra sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģiona ES informācijas centru. Nākošie forumi notiks 10. aprīlī Limbažos, 24. aprīlī Smiltenē.LATVIJAS TŪRISMA ASOCIĀCIJA UN LAUKU CEĻOTĀJS AICINA

Aicinām lauku uzņēmējus uz Latvijas Nacionālā kulinārā ceļa iniciēšanu, kas norisināsies divās informatīvajās dienās  - 26. martā Ikšķiles novadā, Turkalnē, atpūtas kompleksā "Turbas" un 2. aprīlī Engures novada Smārdes pagasta "Valguma pasaulē".

Pirmajā dienas daļā runāsim par to, kādiem jābūt kritērijiem kulinārā ceļa dalībniekiem?

Otrā daļā iepazīstināsim ar "Atvērto dienu" (maijā un septembrī) kampaņas plānu, kur var pieteikties jebkura veida lauku uzņēmēji.

Infomatīvo dienu programma:

10:00 Reģistrēšanās un rīta kafija.

10:30 Nacionālais kulinārais ceļš. No idejas līdz realizācijai. Kā pieteikties un pievienoties. Uzņēmumu labie piemēri Latvijā. 

12:30 Pusdienu kafijas pauze.

13:00 Atvērtās dienas laukos – kampaņas plāns.

13:30 Apdrošināšanas piedāvājums lauku tūrisma uzņēmumiem sadarbībā ar COMPENSA apdrošināšanas kompāniju (tikai 26.03.2014).

~15:00 Noslēgums

Lūdzam pieteikties līdz 20.03.2014 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tel. 67617600. Dalība bez maksas.

Pilnu informāciju par pasākumiem skatiet te: http://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/364


 VAR PIETEIKTIES PROJEKTĀ JAUNAJIEM UZŅĒMĒJIEM "DIENAS STARTS"

Jau trešo gadu laikraksts «Diena» kopā ar Latvijas Attīstības finanšu institūciju «ALTUM» (iepriekš – Hipotēku banku) īsteno biznesa realitātes seriālu – projektu «Dienas starts». Projekts ir lieliska iespēja jaunajiem uzņēmējiem saņemt vērtīgus padomus sava biznesa ieceres realizēšanā un vairot sava biznesa atpazīstamību.

Šogad projektā piedalīsies seši jaunie uzņēmēji. Trīs no viņiem konkursa kārtībā tiks izraudzīti no ALTUM programmu dalībniekiem, trīs pārējie – no tiem, kuri pieteiksies projektam, aizpildot anketu www.diena.lv/dienas-starts vai rakstot uz laikrasta «Diena» redakciju. Pieteikties dalībai projektā var līdz 21. martam.

Projekta «Dienas starts» mērķis ir atbalstīt jauno uzņēmēju centienus, kā arī iedrošināt tos, kas par savu uzņēmumu vēl tikai domā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad pieteikumus gaidām ne tikai no tādiem biznesa uzsācējiem, kas tieši šogad apņēmušies savu ideju pārvērst reālā uzņēmumā, bet arī no tiem, kas uzņēmējdarbību sākuši jau 2013.gadā un patlaban plāno sava uzņēmuma tālāko attīstību, paplašināšanu, meklē eksporta iespējas savai produkcijai u.tml.

«Dienas starts » dalībniekus visa gada garumā vērtēs uzņēmējdarbības jautājumos kompetenta žūrija, kas sekos līdzi tam, kā progresē un attīstās projekta dalībnieku bizness, kas parādās kā tā stiprās un vājās puses, kas uzskatāms par kļūmēm un sasniegumiem.

Ar sešiem izvēlētajiem projekta dalībniekiem laikrakstā «Diena» un portālā Diena.lv iepazīstināsim aprīļa sākumā un līdz pat decembrim sekosim līdzi viņu biznesa ikdienas priekiem un rūpēm, panākumiem un izaicinājumiem.

Par viņu biznesa piedzīvojumiem tiks veidoti raksti un video sižeti, uzņēmēju progresu vērtēs un noderīgus padomus viņiem dos gan dažādu jomu eksperti, gan žūrija. Projekta dalībnieku biznesa noslēpumi un komerciāli jutīga informācija, protams, tiks respektēta.

Ar projekta norisi un pieteikšanās nosacījumiem var iepazīties portālā Diena.lv/dienas-starts.

Papildu informācija:

Ilze Cerbule

Dienas mediju mārketinga un sabiedrisko
attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 67063285,  mob. 26669171

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Sandra Eglīte

ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.67774244, 26577810

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


 PIEEJAMS ATBALSTS RAŽOŠANAS TELPU IZVEIDEI

2014.gada aprīļa vidū sāksies projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā atbalsta saņemšanai ražošanas telpu būvniecībai un rekonstrukcijai programmas „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai” 2.kārtas ietvaros, tāpēc Ekonomikas ministrija aicina komersantus jau savlaicīgi sākt darbu pie projektu gatavošanas. Plānots, ka programmas 2.kārtas ietvaros atbalstīti tiks vismaz 6 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz aptuveni 20 milj. euro. Programmas 2.kārtas ietvaros  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra vērtēs projektu iesniegumus līdz 2014.gada 30.jūnijam.
 
Programmas mērķis ir līdzfinansēt ražošanas telpu izveidi un rekonstrukciju, lai reģionos veicinātu industriālo zonu attīstību, veidotos jauni uzņēmumi un darbavietas. Projekta ietvaros tiks atbalstītas vienas vai vairāku ēku būvniecība, renovācija vai rekonstrukcija, kas saistīta ar ražošanas ēku izveidi. Uz atbalstu šajā programmā varēs pretendēt uzņēmēji, kuru projektu īstenošanas vieta atrodas pilsētā ar patstāvīgo iedzīvotāju skaitu virs 20 000, vai 10 km attālumā no tās robežas, izņemot Rīgu.
 
Šobrīd Ekonomikas ministrija kopā ar Finanšu un Tieslietu ministrijām strādā pie programmas 2.kārtas nosacījumu saskaņošanas. Plānots, ka attiecināmajās izmaksās tiks iekļautas kredītiestādes garantijas izmaksas avansu maksājumu iesniegšanai, kā arī otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros ir palielināts iespējamais avansa maksājuma apjoms. Pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros tas ir 30% no pieprasītā publiskā finansējuma, otrās kārtas ietvaros – 35% no pieprasītā publiskā finansējuma. Taču būtiskas izmaiņas attiecībā uz projektu īstenošanu, salīdzinot ar programmas pirmās kārtas nosacījumiem, nav plānotas.
 
Atbalsta programma ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai Ministru kabinetā tika atbalstīta 2013.gada 21.maijā. Šāda programma Latvijā tika ieviesta pirmo reizi, sniedzot atbalstu industriālo zonu izveidei un attīstībai Latvijas reģionos. Programmas pirmā kārta notika no 2013. gada 1. augusta līdz 2013. gada 30. septembrim, tās ietvaros sniegts atbalsts 6 uzņēmumiem par kopējo finansējumu 7 995 615,39  euro.
 
Programmas otrās kārtas ietvaros paredzētais kopējais finansējums ir 9 954 660,61 euro, attiecīgi ERAF finansējums 1 417 429,61 euro, virssaistību finansējums - 8 537 231 euro.
 
Aktivitātes noteikumi paredz, ka pēc izveidotās ēkas nodošanas ekspluatācijā tā ir jāiznomā vismaz trīs savstarpēji un ar projekta iesniedzēju nesaistītiem sīkiem (mikro), maziem vai vidējiem komersantiem, kuri saimniecisko darbību veic apstrādes rūpniecībā, kā arī jānodrošina, ka minētie komersanti trīs gadu laikā izveido vismaz 50 jaunas darba vietas uz pilnu slodzi.
 
Otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros projektā paredzētās darbības būs jāuzsāk ne vēlāk kā līdz 2014.gada 1.decembrim un projekts  jāīsteno līdz 2015.gada 1.novembrim.  Pēc projekta īstenošanas, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 15.novembrim, būs jāiesniedz sadarbības iestādē noslēguma maksājuma pieprasījums.
 
Ar programmas pirmās kārtas īstenošanas nosacījumiem var iepazīties šeit.
Savukārt ar plānotajām izmaiņām programmas nosacījumos var iepazīties Ekonomikas ministrijas mājaslapā.
 
Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Web: www.em.gov.lv
Seko mums Twitter: @EM_gov_lv, @siltinam
Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija


PROJEKTU KONKURSS "SPRĪDIS LABĀKAI DZĪVEI"

Rietumu

Arī šogad notiks Rietumu Bankas labdarības fonda (RBLF) un Latvijas Avīzes kopīgi rīkots projektu konkurss "Sprīdis labākai dzīvei", ar mērķi veicināt pilsoniskas sabiedrības attīstību Latvijā, un atbalstīt sociāli svarīgu jautājumu risināšanu.

Projektus drīkst iesniegt biedrības, nodibinājumi, reliģiskās organizācijas, pašvaldības un budžeta iestādes, kuru reģistrācijas vieta ir Latvijas Republika.

Kopējais projektu konkursam piešķirtais finansējums ir EUR 22 000 apmērā. Vienam projektam piešķiramā finansējuma apmērs ir līdz EUR 4000 apmērā.

Plašāka informācija par konkursu pieejama Nodibinājums "Rietumu Bankas labdarības fonds" mājaslapā.

No konkursa Nolikuma:

Galvenās atbalstāmās jomas 2014.gada projektu konkursā:

1.Kultūra un māksla – it īpaši muzeju un citu kultūrvēsturisku vietu un ekspozīciju modernizēšana; kultūras nami; atbalsts vietām un cilvēkiem, kas rūpējas, lai apkārtnē būtu aktīva kultūras un mākslas dzīve – attiecībā gan uz pieaugušajiem, gan uz bērniem un jauniešiem; bērnu un jauniešu izglītošana un iesaiste kultūras un mākslas jomās.

2.Otra atbalstāmā joma vērsta uz zinātniski izglītojošiem projektiem un jaunradi attiecībā uz bērniem un jauniešiem. Vēlamies attīstīt bērnos un jauniešos padziļinātākas zināšanas, prasmes un interesi par kādu konkrētu jomu; vēlamies atbalstīt reti sastopamus pulciņus, interešu centrus un zinātniski pētnieciskus pulciņus.

Projektus var iesniegt no 2014.gada 1.marta līdz 31. martam (pasta zīmogs vai līdz plkst.24:00 pa e-pastu).


LAD AICINA IESNIEGT PROJEKTUS „ PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS RADĪŠANA”

No 2014.gada 24.marta līdz 2014.gada 22.aprīlim tiek izsludināta projektu iesniegumu pieņemšanas kārta "Pievienotās vērtības radīšana" ar kopējo publisko finansējumu lauksaimniecības produktu pārstrādes veicināšanai esošiem pārstrādes uzņēmumiem un ražotājiem mājas apstākļos 8 491 615 EUR un bioloģiskiem pārstrādes uzņēmumiem 3 639 264 EUR apmērā.

Pasākuma mērķis ir paaugstināt lauksaimniecības produktu pārstrādes efektivitāti, veicināt lauksaimniecības produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu, palielināt bioloģiskās lauksaimniecības, integrētās lauksaimniecības un Latvijas agroklimatiskajiem apstākļiem un tradicionālajām ražošanas metodēm raksturīgo pārstrādes produktu klāstu.

Atbalsta pretendents var būt esošs pārstrādes uzņēmums, ražotājs mājas apstākļos ar mērķi pēc projekta realizācijas kļūt par pārstrādes uzņēmumu vai bioloģisks pārstrādes uzņēmums.

Pasākuma ietvaros tiek atbalstītas šādas aktivitātes:
1) investīcijas lauksaimniecības produktu pārstrādei, jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegādei un uzstādīšanai;
2) lauksaimniecības produktu pārstrādei paredzētu būvju būvniecība un rekonstrukcija;
3) investīcijas vides aizsardzības jomā pārstrādes uzņēmuma vispārējās darbības uzlabošanai.

Projektu iesniegumu īstenošanas beigu datums ir 8 (astoņi) mēneši no Lauku atbalsta dienesta lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu pieņemšanas, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 1.maijam.

Projektu iesniegumi jāiesniedz Lauku atbalsta dienesta reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā (Zemkopības ministrijas ēkas 2.stāva foajē, Republikas laukumā 2, Rīgā) vai elektroniski.

LAD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67027830, 67027384

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTUM un Ekonomikas ministrija aicina jaunos uzņēmējus 10. jūnijā apmeklēt Atbalsta gadatirgu biznesa uzsācējiem. Tajā vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko biznesa uzsācējiem par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem un dažādiem citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem, pašvaldību piedāvāto atbalstu u.c.
Dalība pasākumā bez maksas, taču vietu skaits ierobežots, tāpēc interesentiem savlaicīgi jāpiesakās altum.lv.
 
     

Pieteikšanās

Lietotāja vārds
Parole
Pieslēgties

Satura meklēšana

jūlijs, 2020
Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
3
Visi notikumi

Uzņēmumu meklētājs